Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi kell ahhoz, hogy valaki jó...

Mi kell ahhoz, hogy valaki jó főnök legyen?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy előtted kedves, vagy annak akar tűnni. Szerintem, ez kevés ahhoz, hogy az legyen. Mi kell még hozzá, hogy az emberek szeressenek neki dolgozni?
2020. jún. 5. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Normális alkalmazottak.
2020. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

egy főnök nem attól jó főnök, hogy kedves. Baromira nem számít.

Következetes legyen, korrekt legyen és megbízható legyen.

Így tudod, hogy mit vár el tőled, tudod milyen feltételekkel alkalmaz és tudod, hogy ha vállalod a munkát, és elvégzed a rád eső részt akkor meg fogod kapni rendesen a fizetésed.

2020. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Osztom a #2-es véleményét, plusz kiegészíteném azzal, hogy szoruljon bele némi empátia. Mondjuk egy olyan hét után, ahol a belünket végighúztuk a padlón, dobjon már oda egy "jók voltatok"-at. Nekem ez is nagyon fontos, hogy ismerje el a munkám, érezzem, hogy hasznos és ezt ne csak anyagiakban fejezze ki, mert a pénz nem minden.
2020. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Eloszor is egy fonok legyen jobb szakember mint az alkalmazottja, masodszor legyen verprofi es vegul talan nem art ha emberseges is.
2020. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Legyen jó szakember, korrekt, anyagilag és emberileg is becsülje meg a dolgozót. Empatikus, becsületes.
2020. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Amikor kisfonok voltam, raportra hivott a ceg tulajdonosa. Szamonkerte a lagyszivusegemet amire csak azt tudtam mondani, hogy nem akarom megutaltatni magam ... annyi volt a valasz: "nem azert fizetlek, hogy baratkozzal"
2020. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Legyen jobb szakember? Minek? Azért vagy ott, hogy megcsináld és ne neki kelljen. Igen, tudja, mik a korlátai de nem kell jobb szakembernek lennie. Ha az lenne rád nem lenne szükség.

Ha van egy projektem amihez szükségem van két programozóra egy marketingesre meg egy grafikusra nekem nagyon nem kell tudnom programozni, nem kell jobban értenem a marketinghez és még csak pálcika embert sem kell tudnom rajzolni ahhoz, hogy jó főnök legyek. De ha szakmai döntést kell hozni akkor a szakemberre kell hallgatni. Ilyen egyszerű.

2020. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A főnöknek nem a legjobb szakembernek kell lenni, meg jó szakembernek. A főnöknek más készségek kellenek. Vezetés, szervezés, managelés, pénzügyi háttér megteremtése.
2020. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előttem mindenkivel.

Ugyanakkor saját tapasztalataim alapján:

Legyen egyenes és őszinte (dolgoztam sz.rkeverő nárcisztikus manipulatív hazudozókkal). Ha ez nincs meg akkor mindegy mennyit fizet, már bújom is az álláshirdetéseket.

Egyenlő képességű alkalmazottak között kizárólag teljesítmény alapján tegyen különbséget (a píszí főnökök itt estek ki)

Ne sajnálja az időt az alkalmazottak tréningjére (alkalmazottaknak: ha a munkahelyeden a tréning mindössze abból áll hogy "itt írd alá hogy betanítottunk erre meg arra, aztán később elmagyarázzuk gyorsan" akkor fuss!)

2020. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

"Legyen jobb szakember? Minek? Azért vagy ott, hogy megcsináld és ne neki kelljen"

Nem neki kell csinálnia, de tudnia kell hogyan kell csinálni hogy ellenőrizhesse mit csinált az alkalmazott amíg ő a papírmunkát végezte.

2020. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!