Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi kell ahhoz, hogy egy főnök...

Mi kell ahhoz, hogy egy főnök leszálljon a dolgozójáról?

Figyelt kérdés
Rendesen végzi a munkáját, főnök meg lelki terrorba tartja,sőt még több feladatot ad neki. Egyedül nem tudja megvédeni magát. Ilyenkor mi a teendő?
2020. jún. 6. 08:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Főnök testvérével beszéltem erről, csak szörnyülködve nézett.
2020. jún. 6. 09:13
 2/2 anonim válasza:

Szakmailag ezt autokrata, tekintélyelvű hozzáállásnak hívjuk.

Ezen a dolgozó nem fog tudni változtatni, mert ilyen a vezető személyisége és ezen ő maga sem fog sajnos változtatni. Úgy gondolja, hogy "Én vagyok itt a főnök, és minél hamarabb rájössz erre, annál jobb!" Ez ahogy említetted abban is megjelenik, hogy vissza él a hatalmával, megalázó munkafeladatokat oszt ki, magatartása önző és még sorolhatnám.

Ebbe az úgy nevezett felsőbbrendűség csapdájába sokszor azért esnek bele a vezetők, mert ezt diktálja a hagyomány, ez a legelterjedtebb, legkönnyebb illetve, mint már említettem a természetükben rejlik, tehát úgy gondolják, hogy az egyik ember a másik "fölött" áll.

Az ilyen vezetők egyébként gyakran tanácstalanok a vezetésről alkotott elképzeléseiben lévő világi és lelki összetevők ellentéte miatt.


Attól függ mekkora a mérete a vállalatnak, multinacionális vagy esetleg az ő kezében lévő kisebb cég. Előbbinél tehet panaszt a HR-en, bár ha ezt maga a vállalkozás hagyja, hogy kialakuljon és eddig nem tettek ellene semmit, sajnos számíthatunk arra, hogy nem is fognak, hiszen jó tisztában lenni azzal is a sok negatív tényező mellett, hogy az autokrata vezetői stílusnál figyelhető meg a legmagasabb teljesítmény, ez pedig a profit malmára hajtja úgy mond a vizet, amely a legfontosabb egy vállalkozásnál.

2020. jún. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!