Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem kapok választ?...

Miért nem kapok választ? (Munkakeresés)

Figyelt kérdés
Februárban végeztem el egy képzést, így érettségim, szakmám van és igazából egy másik szakmám is lesz októberben mert most nem sikerült egy vizsgám májusban.. ezt a kettőt félig meddig párhuzamosan csináltam. Nyelvvizsgából már csak a szóbeli hiányzik, az áprilisban lett volna de eltörölték a vírus miatt. Direkt külön szerettem volna megcsinálni. A vírus előtt nagyon jó állásokat találtam, közel 40-re jelentkeztem. Jó lett volna a fizu, közel lett volna, szakirányú, és ami szerintem igazán fontos, hogy szívesen is csináltam volna. Csak olyan állásra jelentkezem ahova megfelelek az elvárásoknak, sőt rengeteg helyen csak előny ez vagy az, pl nyelvtudás, vagy ilyen irányú végzettség stb. Amivel én rendelkezem! Fizetési igénynél nem adok meg irreális összeget, az önéletrajzom rendezett, átlátható. Kedves, mosolygós kép van rajta. Közösségi oldalaim titkosak, de amúgy sem lenne rajta olyan ami miatt nem vennének fel egy munkára, vagy ami mistt nem lennék nekik szimpatikus. Visszatérve a munkákra amikre jelentkeztem, egyetlen egy visszajelzés nem érkezett. Jó, feldolgoztam nagy nehezen hogy ez van, minden zárva. Ettől függetlenül ahova csak tudtam jelentkeztem, és jelentkezek a mai napig de szintén semmi válasz pedig már egy ideje kinyitott majdnem minden, és a hirdetések száma is megnövekedett. Két állásra is jelentkeztem a karantén előtt is és most is. Ilyenkor a munkáltató miért nem veszi elő a még vírushelyzet előtt 1 héttel beérkezett önéletrajzokat? Vagy miért nem ír, hogy bocsi de nem te vagy az igazi szamunkra. Vagy legalább egy esélyt miért nem ad, egy interjú erejéig? Pont szakirányú végzettségem van, és tapasztalattal is rendelkezem. Nagyon el vagyok keseredve. Óránként nézem az álláshirdető portálokat. Más is van ilyen cipőben?

2020. jún. 7. 23:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hú nagyon sajnálom a történteket. Kívánom, hogy mielőbb rendeződjenek a dolgaid, és a sok rossz után már csak jó jöjjön!


Én is belefutottam 2 1-1 napos munkába, ahol nem akartak kifizetni. Az egyik helyen egy roma csávó volt a főnök (hostess munka volt), felhívtam telefonon a fizetéssel kapcsolatban. Kb elküldött a búsba.. úgy voltam a dologgal, nem állok le vele vitatkozni, így jártam.. másodjára viszont igenis megmondtam, hogy nekem az jár, itt voltam és dolgoztam!!!! Aztán mondta nekem a főnök, hogy ők nem szoktak adni próbanapért fizut. Mondtam neki, olyan iskolát végeztem, ahol az első nap megtanították nekünk, hogy nincs fizetetlen próbanap. Ha valaki munkát végez annak jár fizetés, és nem szokás kérdése, hanem törvény írja elő. Kicsit szerintem megijedt az ember, és kifizetett. Innentől már csak előre lepapírozva fogom megmozdítani a kisujjamat is.


A szüleim támogatnak minden tekintetben, szerencsére! Nagyon hálás vagyok értük!

2020. jún. 11. 23:22
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a problémám. Annyi különbséggel, hogy én nem is várok visszajelzést olyantól, akinél nem voltam interjún. De olyanok sem válaszolnak, akik próbamunkát kértek, és interjún is voltam náluk. Van egy cég, amelyik március óta nem döntötte el, fel akar-e venni. Jó, mondjuk volt egy két hónapos karantén időszak, de azt is lehetne kommunikálni mondjuk legalább azoknak, akikkel személyesen is találkoztak.

Próbamunka, hát igen... legalább hat cégnek csináltam nem piti próbamunkákat, saját eszközön, ezek szerint ingyen. Nincs kifogásom a próba ellen, de maximum húsz percet vegyen igénybe, és ne a saját laptopomon kelljen már megcsinálni... ha mellém leül valaki, és ad egy feladatot, húsz perc alatt fel lehet mérni, hogy értek-e az adott szoftver használatához, ahhoz, hogy milyen a stílusom, legyen már elég a portfólió.

Sajnos nem lehet most önérzeteskedni, mert mindig lesz aki elvállalja, megcsinálja a próbamunkát, ha nem csinálod, akkor szóba se állnak veled.

2020. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos ez most ilyen helyzet. Ahogy más is írta, eddig a munkerő volt erőfölényben, most a cégek, hisz van miből válogatniuk.

Apukám is munkanélkülivé vált a vírus miatt márciusban. Rengeteg helyre jelentkezett, olyan helyekre is, melyek jóval a végzettsége alatt vannak, de sok helyről visszajelzést sem kap. Nem egyszerű most munkát találni.

2020. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!