Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire kell odafigyelni, ha egy...

Mire kell odafigyelni, ha egy évig táppénzre akarok menni?

Figyelt kérdés

A munkám nagyon leterhel, amivel önmagában semmi gond sincs, de az utóbbi időben olyan döntésekért kell vállalnom a felelősséget a főnököm helyett, ami közbeszerzési törvényt sért. Hányok ettől, úgyhogy 12 hónapig táppénzre akarok menni (addig saját vállalkozást fogok építeni).


Hogyan kell kiíratni magam? Elmegyek a pszichiáterhez valami kamu indokkal (pl. kiégés) és ad róla igazolást? Amíg táppénzen vagyok, kell válaszolnom a főnököm hívásaira? Van valakinek ilyenben tapasztalata? Tudtok adni pár jó tanácsot? Köszönöm előre is!



2020. jún. 11. 20:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg, ha a munkahelyed törvényt sért, nem lenne ésszerűbb feljelenteni őket?
2020. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
90%

Szóval nem akarsz a munkahelyeden törvényt sérteni, ezért inkább törvényt sértesz a munkahelyeden kívül? Fuck logic.

Felmondani esetleg eszedbe sem jutott? Jelezni, hogy nem akarsz csalásban részt venni, eszkalálni a dolgot?

2020. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
84%
Ez már megint Balázska lesz. :D
2020. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
82%
13: Vagy Obelix. Ő ugye régen olyat is kérdezett, hogy nem érti, miért nem lehet a munkahelyen piálni egy kicsit, hogy oldódjon a feszültség. :)
2020. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
90%
Róla lemaradtam. Nem is baj ezek szerint...
2020. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
81%
15: Egy nagy rakás vagyonőrös és munkaügyi központos kérdéssel bombázta a kategóriát.
2020. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindegyik hasznos volt. Egy darabig még kell a pénz, úgyhogy nem lépek ki. A feljelentést egyelőre nem kockáztatnám (túl nagyhatalmú személyekről van szó). Mindenesetre innentől hangfelvételt fogok készíteni minden telefonbeszélgetésről és becsatolom az ügyvédemet is a levelezésekbe.


Balázskát én is olvastam anno, de Obelixről lemaradtam. :D

2020. jún. 12. 21:52
 18/39 anonim ***** válasza:
39%

Szia, ennyire azért nem kell készpénznek venni, amit mondanak. Igenis idegi kimerültséggel el lehet menni táppénzre, sőt otthon se kell tartózkodni, hiszen nem náthás vagy influenzás vagy, hanem lelkileg vagy kész. Ilyenkor még jót is tesz a kimozdulás.

Amit tegyél, menjél el háziorvoshoz és mond el neki, hogy kikészít a munkahelyed (ami igaz is, tehát nem tudom milyen tp csalásról beszélnek mások), addig gyűjtsél azért bizonyítékot arra nézve, hogy tényleg kikészít (e-mail stb.). A dokinál mond el, hogy idegileg teljesen kész vagy (az, hogy közbeszerzési törvényt sért, azt ne), csak magadra vonatkoztatva, hogy olyanok a körülmények stb. És szeretnék összeszedni magad. Szerintem ő 1-2 hónapra tud kiírni tp-re. Ha utána is mondod neki, hogy ez nem elég, akkor annyit tud tenni, hogy a körzeti pszichiáterhez (nyugi, azért pszichiáter, mert ő tud táppénzt adni) fog küldeni és ott mesélhetsz, esetleg felír nyugtatót.

És ő tud még több hónapra otthon tartani. A papírodra majd ráírják, hogy mettől-meddig járhatsz ki, mivel nem fekvőbeteg leszel, hanem lelkileg rottyon, még jót is tesz a kimozdulás a friss levegő. A papíron kívüli időben ne menjél forgalmas helyekre, hogy azért védd magad.

Végigcsináltam rokonnal ezt, aki az egyik szülő halála miatt volt lelkileg rottyon, de mondta neki a háziorvos, hogy mindennapos, hogy munkahely miatt idegileg kivannak az embere és kérnek egy kis táppénzt rá (hát ez Magyarország, ébresztő!!) Meg ébresztő emberek, nemcsak lábtörés van, lelkileg is lehet ki az ember, nem gyengeség !!!

2020. jún. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
33%

Ja és a főnök hívására azért kell reagálni, de elejét veheted azzal, hogy elmondod neki, hogy mi a probléma ( a lelki részét).

Kirúghat a táppénz alatt, de csak akkor válik hatályossá a kirúgás, ha a táppénznek vége és mennél dolgozni, tehát első munkanapodon odaadhatja a felmondást. Illetve kérhet rád ellenőrzést táppénzcsalás gyanúja miatt. Ez annyi, hogy megkérdezik a dokit, meg esetleg kijönnek terepszemlére (ez utóbbi nem gyakori), de akkor sincs semmi, mert ez lelki dolog, emiatt szerintem kimenni nem fognak, egy lábtörésnél jobban kimennének, hogy mit vagy otthon 5 hónapig, de mivel pl. most volt egy karantén, új helyzet stb., ember legyen, aki azt meri mondani, hogy valaki nincs ki idegileg.

2020. jún. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
48%
Ez marha jó. A kérdező egy törvényszegő dologhoz kér tanácsot, és valaki még ad is neki. Mi lesz a következő? Valaki megkérdezi, hogy miképpen raboljon bankot vagy gyilkoljon úgy, hogy biztos ne kapják el, és adtok is neki tanácsot?
2020. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!