Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kérjek szabit ha...

Hogyan kérjek szabit ha elvàràs a készenlét? Home office

Figyelt kérdés

Szoval irodai és ha beteg vagyok szabin vagyok home officeal kombinàlt a munkàm.

Ezzel segitve azt hogy pl betegseg alatt nem kell tàppenzre mennem hanem kaphatok teljes bért, vagy rugalmas munkaidö azaz elmehetek barhova szabik melkül, csak potoljam be az oraszàmokat, stb, amikkel kimondatlanul is el vagyok kötelezve afelé, hogy viszont ha nekik van ram szükségük nem a hàtamat forditgatom feléjük.


Szoval most ott tartok ezzel hiàba is vagyok szabin, elsö mondatuk oké csak néha nezzem at a maileket van e vmi sürgös. Ha van, persze akkor végezzem is el.


Nos ez a random beesö SOS feladatok megesik hogy elviszik fél napomat is, vagy pl olyanok hogy utalàsi jelszot vàrok igy még fürdeni sem merek elmenni nemhogy kilépni a hàzbol, es netàn nem otthon lenni.

Ha nyaralàs van az nagyban màs mert messziröl ugy sem érem el a szervert de hivtak màr telon a Balatonon is amugy es alig vàrtàk hogy menjek màr vissza. Igy még nyugton napozni sem tudtam joformàn mert azért mentàlisan is zavarnak az ilyenek nem tudok legyinteni csak igy rà hogy ne hasson ki ràm, vagy a napomra


Es igy rendszer sincs az életemben egy sima edzést sem tudok beidöziteni mert soha nem tudom mikor ugorjak a laptop elé mert SOS. Pke altalaban este màr mindenki lenyugszik de durva hogy szabin is este engedhetem csak el magam hogy vegre kimehetek a lakasbol.


Kellemetlen lenne ezt igy felhozni a fentiek miatt is, és mert fentröl ugy adjàk elö, hogy viszont ök segitenek engem ezzel, hogy barhova barmikor elmehetek csak vigyem a laptopot, de nem kell bent ülnöm.


Lassan ugy érzem hozzam van növe a laptop es nincs egy szabad percem szabadsàg alatt sem.


Oraszàmokat vezetjük, napi jelentést irunk.nincsenek tuloràim, ez stimmel.



#home office betegen szabin
2020. jún. 19. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd ott ezt a céget, mert kizsákmányolnak.
2020. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabadságon vagy hivatalosan,akkor ne kapcsold be a laptopot. Mondd,hogy elutaztál és ennyi.

Elhiszem,hogy nem mersz szólni,gondolom az elbocsájtástól félsz ,de ez sem állapot ,hogy te gyakorlatilag nem vehetsz ki soha olyan szabadságot,amikor nem kell dolgoznod.

2020. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az asztalra kell csapni, nem extra feltételeid vannak, csak az, ami minden munkavállalónak jár. Szabadság=telefon kikapcsol, ezt add az értésükre, invesztálj be egy másik telefonra, amin a család/barátok elérnek.
2020. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2.

De ök ugy vannak vele HA MÀR elengednek szabira akkor figyeljem a laptopot.

Különben akkor noncs szabi. Betegen lehetnék tàppenzen is ha nekem ez kell.


Szoval olyan szinben fut az egész hogy ök mennyi mindent megengednek akkor jövök megyek amikor csak akarok, de akkor ha olyan van ne hagyjam mär öket a sz.rban. szoval valamit valamiért alapon futtatjàk igy.

2020. jún. 19. 11:40
 5/16 A kérdező kommentje:
Amugy most épp logok sztràjkolok. Furdal is a lelkiismeret rendesen. De màr "kikészültem"
2020. jún. 19. 11:43
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy felesleges bármit is mondani, mert úgysem fogod betartani. Az egyik munkatársam pont ilyen. Előadja, hogy rá mindig szükség van, nem tud pihenni és ez neki milyen rossz.

A valóságban ez úgy néz ki, hogy az általa átadható feladatok közül semmit sem csinál meg normálisan és ad át. Pl. volt olyan, hogy elmehetett volna lazán egy hétre és kb. egy A/4-es oldalra kellett volna felírni pár mondatot, de még erre is képtelen volt. Aztán, amikor szóltak neki, hogy be kéne jönni, siránkozott, hogy neki milyen rossz.

De, amit meg kellett volna csinálnia, azt is rosszul csinálta és azért is be kellett jönnie szabadságról.

2020. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nàlunk az van hogy egyszerüen csak nincs helyettesem. Es a fönöknek kell elvégeznie azt ami sürgös lenne, ha én nem vagyok.

Es mivel en vagyok az alkalmazott, nincs képem azt mondani, hogy nem nem leszek elèrhetö.


Igy is kellemetlen amikor megesik hogy tàjékoztat hogy ö ezt meg azt megcsinàlta (amit nekem kellett volna), es en irhatom, hogy köszönöm..(holott nem ezért dolgozom nàluk)


Vagy olyanok hogy ugy kérdez: "megtudod ezt most csinàlni, gépnél vagy, vagy csinàljam én?


Es sokszor igy mesél:

"Leadtam ezt is azt is (itt sorolja), megcsinàltam én, mert nem akartalak màr ezzel is téged terhelni, de a te feladatod lenne." (Csak tudja hogy millio a feladat, es nem egy emberes a dolog.igy "besegit". A fönököm nekem. Az egész szitu tiszta tré.

2020. jún. 19. 12:57
 8/16 A kérdező kommentje:

Vagy olyanok hogy ugy kérdez: "megtudod ezt most csinàlni, gépnél vagy, vagy csinàljam én?


Ilyenkor hogy mondjam, hogy bocsi nem??

2020. jún. 19. 12:58
 9/16 anonim ***** válasza:

"Amugy most épp logok sztràjkolok. Furdal is a lelkiismeret rendesen"

Olyan dolgozó vagy amilyen én is voltam (és még ma is érzem rá a hajlamot): lelkiismeretes de pont ezért(!) könnyen kihasználható.


1. Húzd meg és tartsd a határokat: a szabadság az szabadság nem pedig munkaidő, a laptopot meg a telefont kikapcsolod (ezt mondd is a szemükbe előre)

2. Számolj fel mindenféle "szívességet" amivel állítólag tartozol nekik: ha az lett megbeszélve hogy betegen is home office-ozhatsz teljes bérért cserébe viszont elérhető leszel akármikor akkor mondd meg hogy a szabadság idejére ez nem vonatkozik (maga a szabadság pedig nem szívesség amit ő nagylelkűen nyújt hanem kijár neked), az alatt elérhetetlen leszel és ha ez nem tetszik neki akkor pedig inkább nem vállalod a home office-t és ha beteg vagy írjon ki táppénzre (főleg hogy a karantén miatt ha jól sejtem neki is jól jött hogy te home office-ban elérhető voltál, tehát nem mintha bármiféle áldozatot jelentett volna nekik hogy nem voltál bent az irodában). Ha az előbbi alku kimondatlan volt (csak az lett megbeszélve hogy mivel "jófej" a főnök ezért hazaenged a laptoppal) és a semmiből jött az "ülj a laptop mellett 24/7-ben" elvárás akkor ez az egész még etikátlan is (főleg ha mondjuk húzod a szádat és ő még fel is hozza neked hogy "de mi engedtük hogy home office-ozz nem?"). Akkor főleg mondd meg hogy inkább bejársz az irodába (ezután a beszélgetés után pedig RÖGTÖN kezdd el böngészni az álláshirdetéseket). Betegség esetén anyagilag kényelmetlenséget fog okozni de nekem ennyit megérne, nem csak a szabadság de az elv miatt is.


Amúgy nem tudom mennyire lesznek ezek után elérhetők a home office-os állások de a kérdező esete jól mutatja mire kell mint munkavállaló odafigyelni ilyenkor. Nem a munkáltató tesz neked szívességet hogy enged otthonról dolgozni, ezzel az ő költségei is csökkenthetőek (kevesebb irodahelyiség stb. kell). Tudom hogy sok főnök már az idei kényszerű home office előtt is úgy igyekezett szervezni a dolgokat hogy a kölcsönösen előnyös munkafolyamatbeli változásra is azt higgye a munkavállaló hogy a főnök tesz neki egy szívességet, ez viszont manipuláció.

2020. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen pontosan ilyen. Hogy ö tesz nekem szivességeket és még év végén is olyam csodaszép köszönet levelet irt nekem azért mert szàmithat ràm, és plusz pénzt is adott(sokat), hogy meg is könnyeztem.

Es ilyenekkel tartunk itt ahol. Hogy folyamat haptàkban àllok.

2020. jún. 19. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!