Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ennyire orbitálisan...

Miért ennyire orbitálisan drágák a szakmunkások?

Figyelt kérdés

2 dolgot nem értek:

-Szakmunkások folyamatosan picsognak meg külföldre költöznek mert "nem lehet itthon megélni"

-Ha árajánlatot kérek BÁRMILYEN szakmunkástól Budapesten (asztalos, burkoló, villyanyszerelő, vízszerelő... stb) simán a pofámba vágnak 100 ezres munkadíjakat 1 napos munkáért. Ez anyagköltségen felül értendő.


Akkor most nyomorognak a szakmunkások, vagy mindegyik milliomos? A legjobb hogy hetekre be vannak foglalva ha nem hónapokra, vagyis mindenki mindig kipengeti nekik a 100 ezres napidíjat? Egy felsővezető nem keres ennyit egy multinál.


Hogy van ez?

Jah és hagyjuk az ilyen baromságokat hogy adók meg "egyéb költségek". A szakmunkások nagyrésze katázik ami ugye havi 50 ezer adó, a többi meg feketézik. A szerszámokat meg egyszer kell megvenni, és feltételezem nem megy tönkre egy fúró minden konyha összeszerelésnél.



2020. jún. 25. 07:12
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
99%

Kevés van jó szakiból, mert a legtöbb külföldre ment. Akik meg itthon maradtak, azok meg bizony rányomják a ceruzát.

Nekem 2 kerítésléc felfúrásáért (ami kb. 20 perces munka volt) szemrebbenés nélkül mondott 25 ezret. "ja kérem sokallja? Akkor viszlát, van munkánk bőven"

2020. jún. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
99%
Talán mert jó szakmunkás kevés van. A fiatalok külföldön vannak, az idősebbek pedig már öregek. Több a munka, mint a jó szakember.
2020. jún. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%

"-Szakmunkások folyamatosan picsognak meg külföldre költöznek mert "nem lehet itthon megélni""


Hol és mikor hallottál utoljára szakmunkást picsogni? Mert én már évek óta nem hallottam ilyent.

Aki tehette már rég külföldön van, és nem csak a munka miatt, hanem a 10 éve tartó eszetlen, kiszámíthatatlan kormányzat miatt.

Aki meg itthon maradt az nem győzi a megrendeléseket. Az ár egyszerűen a kereslet - kínálat törvénye miatt ilyen magas. Te sem végeznél el egy munkát 20 000-ért, ha 50 000-et is kaphatsz érte.

2020. jún. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
23%

"Akkor most nyomorognak a szakmunkások, vagy mindegyik milliomos?"

Igen, ha X szakmunkás nyomorog, Y szakmunkás pedig milliomos, akkor abból az következik, hogy valamelyik hazudik! Ez az oldal tele van sötét emberekkel, akiknél semmilyen logikai képesség nem fejlődött ki... Az még rendben van, hogy a tini megkérdez valami orbitális baromságot a másik nemről, mert az egyéni ízlést figyelmen kívül hagyja, de felnőtt emberek használják már az eszüket, könyörgöm!

2020. jún. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
97%
Szakmunkások közül azokat hallod picsogni, akik nem a szakmájukban dolgoznak, hanem elmennek egy gyárba minimálbérért anyagmozgatónak.
2020. jún. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Hát többször láttam például riportokat kiköltözött magyaroktól és arra a kérdésre hogy mitől jönne vissza, mindegyik rávágta hogy hát a magasabb fizetésért. Én meg mondom, miről beszéltek? Havi egymillát nettóban kb. minden kétbalkezes szakmunkás meg tud itthon keresni. A legviccesebb hogy németországban sem kap ennél többet, csak a megélhetési költség alsóhangon ennek duplája.

Mi a halálért nem jönnek haza? Mert ha több ezren hazajönnek és megint lemegy az ár azt érteném, de nem látok semmilyen hazavándorló hullámot.

2020. jún. 25. 09:28
 7/40 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem a szakemberek drágák, a megrendelők fizetése kevés.
2020. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
De amúgy szakembereket tömörítő facebook csoportokban rendszeres a picsogás szakmunkások részéről hogy a megrendelők milyen smucig prolik mert nem szándékoznak 1 havi fizetésüket hozzáb@szni valami kontárhoz egy konyha összeszereléséért. (főleg hogy a konyha alapanyaga meg egy másik havi fizetés)
2020. jún. 25. 09:36
 9/40 A kérdező kommentje:

És továbbá miért néz ki 10-ből 8 szakmunkás úgy mint egy szakadt csöves, ha így tele vannak pénzzel??? Komolyan akármikor jön hozzám valaki felmérni, mindig valami tetovált, ápolatlan, szakadt nadrágos, lyukas cipős kocsmatöltelékkel van dolgom. Pedig ezek már azok akik tudnak helyesen írni, mert akinek az e-mailje tele van helyesírási hibával azt már alapból offolom.

Ha sorra gyűjti be a 100 ezres napidíjakat akkor miért nem lehet európai embernek kinézni? De facebook profil alapján is siralmas a helyzet, konkrétan nem látni egyetlen jól szituált embert sem.

2020. jún. 25. 09:40
 10/40 anonim ***** válasza:
74%

Unokatesóm is tele van pénzzel, mégis szakadt csövesnek néz ki, pedig nem szakmunkás. Neki pl. nem kell a látszatra adnia, anélkül is elő tudja venni a szakadt mackógatyája zsebéből, az éves fizetésedet.


Megfigyeltem, hogy sokszor a szakadt csöves kinézetűeknek van igazán pénzük, aki meg ki van öltözve, ad magára (vagyis csak a látszadra) az meg egy csóró proli.

2020. jún. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!