Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » HA nincskommunikációs képesség...

HA nincskommunikációs képességem , akkor már ne is akarjak dolgozni , vagy mi?

Figyelt kérdés

Komolyan szinte minden munkahelyhez elvárás a kiváló kommunikációs képesség.

HA tudom magamról , hogy nekem nincs , akkor mégis mit csináljak? VAgy akinek nincs az már ne is dolgozzon ?:D



2020. jún. 26. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan munkahelyet keress, ahol ez nem elvárás, és nincs szükség a napi használatához az üzleti életben.
2020. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs! Hogyne lenne?!


Látod, hogy van.

Máris kommunikálsz.

Közlöd a gondolatodat, választ kapsz rá, majd lehet, hogy reagálsz a válaszokra.


Meg lehet tanulni, lehet fejleszteni a kommunikációs képességet.

Már az általános iskolában is kapcsolódik a magyar nyelv és irodalom tárgyhoz a nyelvi kommunikációs képesség fejlesztése.


De vannak erre remek tanfolyamok is.


[link]


[link]

2020. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó van kommunikációs képességem , de azért nem hiszem hogy kiváló lenne.

A szakmámhoz jobban illene olyan szakma amihez kell kommunikáció is.

2020. jún. 26. 11:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád?
2020. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez benne van a legtöbb álláshirdetésben. Kb azt jelenti hogy értelmesen és illedelmesen meg bírod fogalmazni a mondanivalódat, a kollégákkal/ügyfelekkel tudsz beszélgetni, nincs beszédhibád, nem motyogsz, dadogsz, gyorsan feltalálod magad ha váratlan kérdés érkezik, főleg ha telefonon kell sokat beszélni.

Azt hiszem ha tájékozott vagy a szakmádban, akkor nem lehet gond a kommunikációval, mivel a legtöbb "hiba" abból fakad ha az illető nem biztos a mondandójában.

2020. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A kommunikációkészséget lehet fejleszteni.

Akkor jelentkezz pl. egy gyári állásra, ahol szinte meg se kell szólalni, csak a kezed járjon és óránként készítsd el a kb 7-8 ezer darabot.

2020. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fejleszd. Nézz utána, hogy kell.
2020. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én szakmám kétkezi munka. Éppen ezért talán kiül az arcomra a meglepettség, amikor némely HR-es valami ultra filozofikus kérdéssel áll elő. Ilyenkor elgondolkozom, hogy vajon nem e bölcsészt keresnek és én jöttem rossz helyre? De válaszolni kell ezekre. Az interjún túl kell jutni, aztán senkit se fog érdekelni.
2020. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!