Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek így megérné...

Szerintetek így megérné kezdeni valamit ezzel az állással vagy halott ügy?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, vagyis pontosabban ebben a tanévben nem tanulok, mert szakot akartam váltani és ez tavaly nem jött össze, idén szinte 100%, hogy sikerülni fog, megyek újra érettségizni, de most sem állok rosszul a pontokkal, több egyetemre beadtam a jelentkezésem.

Találtam egy álláshirdetést, ami nagyon megtetszett, mert lenne köze a tanulmányaimhoz, azt írják, előny is, ha az ember X szakon tanul (ahol ősztől fogok tanulni), de semmi szakmai tapasztalat nem elvárás, csak simán középfokú végzettség. Jelenleg is dolgozom, eladóként, viszont utálom az egészet, július végéig maradok ezen a munkahelyen. Eleinte úgy volt, hogy egyetem mellett nem fogok dolgozni, mert nem vagyok rászorulva, viszont ez a munka nagyon megtetszett, később az önéletrajzomban is jól mutatna, nekem is jó tapasztalatszerzés szempontjából, illetve összességében tetszik a feladatkör, el tudnám képzelni magamnak. A mostani munkámnál mindenképpen ezerszer jobb. Annyi volt megadva, hogy részmunkaidő, meg hogy milyen idősávban kéne dolgozni, de az nem, hogy pl. minimum hány órát. A fizetés se rossz.

Nagyon érdekelne tehát ez a munka és úgy gondolom, hogy egy álom lenne, ha összejönne, tényleg tetszene és az egyetem mellett ezt tudnám csinálni, DE van egy kis bökkenő:

- Szeptembernél előbb nem tudnék kezdeni és nem is tudnék biztosat mondani, mivel akkor tudom összeállítani az órarendem, akkor derülne csak ki, hogy be tudom-e ezt vállalni vagy sem, illetve hány órát, mennyi napot tudnék vállalni. Igyekeznék mindenképp úgy összerakni az órarendem, hogy ez sikerüljön, de ez nem csak tőlem függ ugye...

Meg jelenleg nem is Budapesten élek (pesti vagyok és az állás is ott van, meg elsősorban pesti egyetemekre is jelentkeztem).

- Jelenleg ha el is küldenék egy önéletrajzot, még nem írhatom bele, hogy X szakon tanulok, ami előny az állás betöltése szempontjából.


Ahol láttam a hirdetést, ott semmiféle email címet, telefonszámot, kapcsolattartó embert nem találtam, maximum a cég honlapján lévő email címen tudnék érdeklődni. Szerintetek?

Kezdő vagyok még a munka világában, nem tudom pontosan, hogyan működnek ezek a dolgok.



máj. 3. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet ennyi szorongással élni...?
máj. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezel, és ha felveszik veled a kapcsolatot, akkor tisztázod ezeket a kérdéseket az első alkalommal.


De a szinte 100%, az nem 100%, és ha egyszer meggondoltad magad, meggondolhatod még egyszer.

máj. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Beküldöd az önéletrajzodat, behívnak interjúra. Ott elmondhatod, hogy x helyen fogsz tanulni majd és hogy már fel is vettek erre helyre.


Rá fognak érdezni, hogy mikor tudnál kezdeni. A legtöbb munkaadó tudja, hogy senki sem tud berohanni azonnal, mert nem a felmondási idő alatt keres az ember állást hanem azután mond fel az előző helyén hogy felvették egy új helyre, vagy pont hogy még át kell költöznie A országból a B-be, ezért a legtöbb j beosztottra 1-2-3 hónap múlva számíthatnak. Én ezért nem is kapnám fel a fejemet egy 4 hónapos várakozási időre, de mondjuk ez tőlük függ, hogy ők tudnak-e rád várni ennyi időt.

máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A céges emailcímet meg nem értem. Általában álláshirdetésnél odaírják, hogy küldd el ide az önéletrajzod, nincs ott ilyen? Ha nincs, ami fura, akkor írod, hogy a cég honlapján van egy emailcím. Írhatod hogy találtál egy hirdetést és itt az önéletrajz.

Még olyan lehetőségek is vannak a cégeknél hogy egy ott dolgozó ember leadja a HR-en az önéletrajzodat. Én mondjuk nem szoktam már ilyen szívességet tenni, mert egyszer egy barátnőm önéletrajzát beküldtem, behívták interjúre, felvették, megbeszéltek egy napot szerződés aláírásra, amire el sem ment, mert utosó pillanatban kitalálta, hogy ő jogsit csinál és nem ér rá dolgozni aztán rajtam csattant az egész...

máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy próbát megéri. Akkor veszítesz ha meg sem próbálod. A honlapon lévő email címen tudsz érdeklődni. Ha máshol kell jelentkezni rá fognak kontaktot megadni. Mikor én be kerültem a nagy világba, úgy jöttek ki a lépések, hogy új helyre költöztünk sehol ismerős. Senki nem tudott munka ügyben segíteni. Le ültem a gép elé el kezdtem a szakmámban is keresgélni illetve abban is ami érdekel. Annak ellenére, hogy nem találtam álláshirdetést emaileket írtam. Le írtam ki vagyok milyen végzettségem van, érdeklődtem van r esetleg megüresedett hely és el küldtem az önéletrajzomat. Volt ahonnan válaszra sem méltattak. De sok helyről pozitív dolgokat tapasztaltam. Az egyik helyről írták, hogy nincs szükségük új emberre, de nagyon szívesen át adják a kert fenntartói/építői munkákat (ez is a végzettségem) mert ők már nem foglalkoznak vele. De friss végzettséggel, kellő tapasztalat nélkül nem mertem bele vágni egyből vállalkozói szinten. Másik egy kertészet volt, vissza írtak oda épp határozott időre kerestek embert csak még nem hirdették meg. El mentem, át beszéltük a dolgokat, de a főnök nő hozzá állása nem volt szimpatikus hiszen telefonon nem azt mondták amit ott. Az egyik ezt a másik azt. Nem tudtam volna össze egyeztetni. Végül olyan helyre sikerült mennem ami a szakmámtól független, de nagyon szeretem. Kerestek embert de nem hirdették sehol. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy próbálkozni kell és nem szabad fel adni. Azzal, hogy beszélsz velük még nem kötelező oda menned. Ezért szoktak be hívni egy megbeszélésre.
máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!