Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » „Munkahelyvédelmi bértámogatás...

„Munkahelyvédelmi bértámogatás” esetén, ha nem minden munkavállalóra igénylik meg, akkor kirúghatják azokat akikre nem igényelték?

Figyelt kérdés

6 Évig dolgoztam egy munkahelyen. A koronavírus által okozott gazdasági visszaesés hatására a munkahelyen rendelési állománya felére-negyedére csökkentek, ezért igénybe vették a „Munkahelyvédelmi bértámogatás”-t. Nem igényelték meg mindenkire, a dolgozók 80-90%-ra, én nem estem bele. A héten felmondtak nekem, közölték: vagy közös megegyezéssel meggyek el és egy havi fizetésemet megkapom végkielégítésként (6év után kettő járna) vagy azonnali hatályú felmondással kirúgnak és akkor nem kapok semmit. Így is úgyis kirúgnak, ezért aláírtam. A szerződést 15 napig lehet megtámadni, tehát még másfél hetem van rá, ha érdemes. A munkahelyvédelmi bértámogatást lényegében kijátszották.

Ez így egyáltalán jogszerű? Mit tehetek?

Érdemes perelni, feljelenteni őket?

Melyik Hatóságoknál tehetek panaszt, kérhetek jogorvoslatot?



2020. jún. 28. 02:23
 1/2 anonim ***** válasza:

De ezzel is bérköltseget csökkentenek. Ez nem kijàtszàs.

Hanem igényeltek is bértàmogatàst es csökkentették is a bèrköltséget.

Különben lehet masik 10 embert is kirugnànak minimum, tamogatas nelkül

2020. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elküldése jogszerű. A végkielégítés nem. De már aláírtad. Ilyen esetben utólag már nem tudom, hova lehet menni.

Azonnali hatályút indokolni kell, és nem lehet akármi az indok.

2020. jún. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!