Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy interjún elmondom hogy...

Ha egy interjún elmondom hogy mobbing miatt akarok váltani(amit ha akarnák úgyis megtudnák),az rám vetne rossz fényt es magam alatt vágnám a fát?

Figyelt kérdés

Ha a jelenlegi munkahelyen kértem vezetői segítséget a mobbing ellen(új alkalmazott jóban van velük és engem degradál, fúr), de abból az lett, hogy engem akarnak kihozni együttműködni nem tudó túlerzékenynek, és a másikat védik 2 mellénnyel is, tehát fejétől vérzik az egész, ez miatt pályázgatni kezdtem máshova.

Belső körökben is, saját cégnél is áthelyezési kérelem stb van.


Pár helyre motivációs levelet kérnek. A munkakörök ugyanazok amikre pályázok amiben jelenleg is dolgozom. Nem munkakört akarok váltani, hanem csak munkahelyet..

Ha beleírom a mobbingot indoklásnak, azzal magam ellen beszélnék csak?



#interju indoklás
ápr. 26. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
ja, mégnagyobb bohócnak fogsz tűnni, mint amúgy
ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Szerintem nem, mert egy gondolkodó ember tudja, hogy a magyarok munkahelyein milyenek a helyzetek, tehát nem lenne feltűnő-kirívó. Mi magyarok ilyenek vagyunk és sajna büszkék vagyunk arra, hogy képtelenek vagyunk egyszer-smindenkorra végre civilizált nép lenni.

ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írnám bele a motivációs levélbe ezt. Ha eljutsz a szóbelire, és ott rákérdeznek, akkor ott mondhatod ESETLEG, hogy nem volt jó a munkahelyi környezet. Én ezt nem fejteném ki a helyedben, mert egyrészt nincs közük hozzá, meg lehet, hogy mimózának értékelnének, aki itt zászlón hordozza, hogy őt bezzeg bántották. Még ha így is érzed, ez nem jó reklám neked.
ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írnám bele.

Valami multis süketelést írnék bele, hogy "újabb kihívásokra vágyom", vagy "szakmailag ott már nem tudok fejlődni".

Az egész egy nagy hazugság és képmutatás, de alkalmazkodnod kell a világhoz, különben nem tudsz érvényesülni.

ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Felesleges olyan szempontból, hogy a legtöbb magyar munkahely mérgező
ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
HR-esként mondom, azzal, hogy őszinte és határozott vagy, nem tudsz rossz fényt vetni magadra. Szerinted az interjúztató nincs tisztában azzal, hogy léteznek szar munkahelyek és bárki belefuthat ilyenbe?:D
ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Motivációs levélbe ez szerintem nem való, de interjún simán elmondanám, ha rákérdeznek a váltás okára. Nem kell részletekbe menni, meg sajnáltatni magad, de nincs miért elhallgatni, ha ez a tényleges oka, hogy váltani akarsz. Sőt, ha a megpályázott helyen is hasonló gondok vannak és tudnak róla, akkor legalább nem vesznek majd fel, ha látják, hogy ezt nem fogod bírni. Neked is az a jó, ha nem kerülsz újabb mérgező légkörbe és nem futsz felesleges köröket.
ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz ötlet! Ne írd bele, nem professzionális, nem is tartozik rájuk. A motivációs levél fókusza az legyen, hogy miért vagy te jó jelölt, nem pedig, hogy hogyan bántalmaznak a jelenlegi munkahelyeden.
ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Már csak azért se írd bele, mert van ennek egy olyan olvasata is, hogy te nem bírod a feszültséget, könnyű kicsinálni téged, érzékeny vagy. A főnökök a terhelhető és kötélidegzetű beosztottakat kedvelik. Szóval abszolút rossz pont lenne.
ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor kihagyom belőle.
ápr. 26. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!