Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én tartom felháborítónak...

Csak én tartom felháborítónak és igazságtalannak a protekciós munkaadást?

Figyelt kérdés

Álláskereső vagyok. Beszéltem pár emberrel akiknek sikerült hasonló munkakörben elhelyezkedniük az egyikük jóban volt a főnökkel és az elintézte neki a munkát, a másik e-mailen keresztül közelítette meg a főnököt, hogy cserébe tud ingyen dolgozni neki és neki is elintézték az állást. Ez csak pár példa volt, ismerek még több ilyet is. Mindeközben a meghirdetett pozíciókra jelentkeznek 100-an és ezen az úton a legtöbb ember majd valami olyat kap, amit senki se akar.


Ne gyertek nekem azzal, hogy ez nem így működik, ahogy fentebb leírtam, mert TÉNY, hogy ezek így megtörténtek, ahogy leírtam. Én is azt gondolom, hogy ennyi erővel, akkor lehetne bárki és nem érdekel, hogy az ismerte a főnököt, mert nem a képességei miatt vették fel. Nem tudom milyen alapon csinálták meg azoknak és nekem miért kell szívnom. Ha azoknak megcsinálták akkor nem látom okát, hogy nekem miért ne.


Tapasztalt már valaki hasonlót? Név nélkül írjatok protekciós sztorikat.


2020. jún. 28. 19:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10

Az a pozíció sehol nem volt meghirdetve, másnak esélyt sem adtak a bekerülésre. Abban az egyben egyetértek, hogy csak jó önéletrajz és egy interjú alapján senkiről se lehet megmondani, hogy mennyire alkalmas a pozícióra. Ettől függetlenül igazságtalan.

2020. jún. 28. 20:24
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező fele annyi energiát fektetne az önfejlesztésbe és kapcsolat építésbe mint az itt kiírt kamu kérdéseibe, akkor rég lenne munkája.
2020. jún. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

11

Mindenki indíthat ma már vállalkozást. Ha nekem van egy ötletem haverral és bejön annyira, hogy pénzt csináljunk belőle, akkor nincs jogom behúzni egy másik havert? A főnök attól főnök, hogy azt csinál a cégen belül bizonyos keretek között, amit akar. A vállalkozások pedig nem véges számúak, hogy bárki elől lopja egy ember a helyet. Alapíthatsz te is céget, még alkalmazottnak sem muszáj lenned.

2020. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ahhoz valami kezdő tőke is kéne másrészt nem olyan végzettségem van, amivel lehet vállalkozást indítani.


#12

Nem kamu kérdés és bár nézeteiddel ellentétben képzem magam, itt azzal nem fogok sokra menni.

2020. jún. 28. 21:09
 15/17 anonim ***** válasza:
Tény, hogy vannak ilyenek. De a versenyszférában nem ez a többség. Pláne olyan helyen, ahol érdemi munkát kell végezni. Tegyél érte, hogy többet érj a munkaerőpiacon és így legyenek jobb lehetőségeid
2020. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én protekcioval kerültem a jelenlegi munkahelyemre. Olyan meló amely kB akkor üresedik ha nyugdíjba megy valaki, meg akkor ha, naaa értitek. Lehet hogy lett volna jelentkező rajtam kívül, de nem reklámozzák, csak amennyire a törvény diktálta. Haragudtak e rám ezért? Biztos vagyok benne, de remekül ellátom a munkám, szeretem, a többi nem érdekel.
2020. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen protekcios állásra jár ilyen ajánlási pénz. Szóval, ha odaviszel valakit és extra zsét kapsz a fizun felül.

Szóval ezért van, h sok helyen nem is hirdetik nyilvánosan a helyeket, hanem abban bíznak, h Juliska majd behozza a barinojet és így inkább adják a zsét Juliskanak, amit hirdetesre fordítananak. Nem olyan nagy bűn ez...

Igy valamelyest az új melós is le van csekkolva, hisz Juliska hozta, így biztos nem lesz gond vele, mert Juliskaval sincs.

2020. jún. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!