Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én tartom felháborítónak...

Csak én tartom felháborítónak és igazságtalannak a protekciós munkaadást?

Figyelt kérdés

Álláskereső vagyok. Beszéltem pár emberrel akiknek sikerült hasonló munkakörben elhelyezkedniük az egyikük jóban volt a főnökkel és az elintézte neki a munkát, a másik e-mailen keresztül közelítette meg a főnököt, hogy cserébe tud ingyen dolgozni neki és neki is elintézték az állást. Ez csak pár példa volt, ismerek még több ilyet is. Mindeközben a meghirdetett pozíciókra jelentkeznek 100-an és ezen az úton a legtöbb ember majd valami olyat kap, amit senki se akar.


Ne gyertek nekem azzal, hogy ez nem így működik, ahogy fentebb leírtam, mert TÉNY, hogy ezek így megtörténtek, ahogy leírtam. Én is azt gondolom, hogy ennyi erővel, akkor lehetne bárki és nem érdekel, hogy az ismerte a főnököt, mert nem a képességei miatt vették fel. Nem tudom milyen alapon csinálták meg azoknak és nekem miért kell szívnom. Ha azoknak megcsinálták akkor nem látom okát, hogy nekem miért ne.


Tapasztalt már valaki hasonlót? Név nélkül írjatok protekciós sztorikat.


2020. jún. 28. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Tegyük fel, hogy ez így működik, ahogy leírtad és te ezt jól tudod.

Akkor irány kapcsolatokat épiteni!

2020. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztaltam. Konkretan olyan jott a munkahelyre akinek semmi tapasztalata az iparban es semmi vegzettsege sincsen. Dolgozni szinten nem szeret, egesz nap masokon log es setal fel ala. Amikor mar vegkepp unatkozik akkor felhivja a baratnojet munkaidoben!!


Az egyetlen amiert felvettek: protekcio.

2020. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha te kapnád, akkor is annak tartanád?

Nem kötekedés, komolyan kérdezem. Létezik, ahogy a korrupció is, meg minden más, nem nagyon lehet vele mit tenni.

2020. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#3

Nem az én hibám, hogy alapból így működnek a dolgok, sajnos.

Mint mindenki, én is szeretném valamire vinni és nem valami ócska állással végezni.

2020. jún. 28. 20:05
 5/17 anonim ***** válasza:

Évek óta kerestem munkát, mindig volt valami alkalmi legalább

Most bezzeg minden protekcióval működik még alkalmi munkák sincsenek

2020. jún. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nyilván, ki ne akarná? Jó, találkoztam olyannal, aki megszakadt az életben, kérdeztem "miért nem szeretnél jobb munkát?" és csak "Minek?!" volt a válasz. Ilyen is van, de ne számoljuk bele őket.


De egyébként vállalkozás indítása a """legbiztosabb""". Munkából meg lehet élni, de jól élni már nehezebb. Lehetséges, de nehezebb.

2020. jún. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez sajnos így működik és nem csak Magyarországon..

Kérdező, megértelek, de sajnos ez a VALÓSÁG, sajnos ma inkább az a ritka ha valakit valóban a képességei alapján vesznek fel.

2020. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én befejeztem az egyetemet (info szak) és mivel nem volt munkatapasztalatom, nem tudtam elhelyezkedni 9 hónapon keresztül. Csak protekcióval tudtam munkát találni.

Most tudok segíteni a rendszergazdának, amiben csak tudok és egyre több munkatapasztalatom lesz.


26/f

2020. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Az a helyzet, hogy a mai világban nem éri meg tisztességesnek lenni. Törvényszegés nélkül is lehet gerinctelen dolgokkal eljutni az "áloméletig", attól függ ki mit vállal érte. Lehet bármit csinálni, tükörbe kell tudni nézni, meg tisztában lenni azzal, hogy az X6-os kerekét is ki tudja valaki szúrni, és lehet élni másképp is :D


Ez csak amit megfigyeltem sok-sok emberi példán amit láttam, nem útmutatás, meg semmi, csak megosztottam.

2020. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Honnan tudod, hogy nem a képességei miatt veszik fel? Én is előbb választanám az ismerőst akiről tudok valamit emberileg is vagy azt, akit egy megbízható alkalmazott ajánl, mint egy idegent. Megkönnyíti a beilleszkedést és a felvételt is.
2020. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!