Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek hogy telik a nyári...

Kinek hogy telik a nyári gyakorlata? Milyen feladatokat kaptok? Hogy bírjátok? És szeretitek csinálni?

Figyelt kérdés

Én kereskedelmi szakon teljesítek 4 hetes nyári gyakszit egy Tescoban (június 22-étől kezdtem el) már a fele végre kész! :) Többnyire polcfeltöltéseket csinálok. Nap végére nagyon le fáradok fizikailag. 8-16 óráig melózok.

Akik nyári gyakszit csinálnak azok, hogy bírják a munkát? Mit csinálnak, milyen szakon vannak? Milyen munkabeosztásban dolgoznak? Valamint mennyit kell még ledolgozni belőle, akinek meg nem kezdődött el mettől meddig fog majd tartani?



2020. júl. 5. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Szintén eladó vagyok egy mini coopban.

Én jún. 16-án kezdtem és jövő hét kedden végzek a 140 órával. Keddtől péntekig 7 órázok, hétfőn ötöt. Hétfőn fél 7-től fél 12-ig. Fél 10-től fél ötig vagyok keddtől péntekig.

Árut töltök fel, kiszolgálok a csemegepultnál, pékárunál, árazok, takarítok, kialakítom a raktári rendet, csomagolok. Kb. ennyi. Már leltároztunk is.

Mivel elég nagy volt a kánikula, ezért eléggé nehéz volt alkalmazkodnom, nagyon melegem volt.

2020. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Örömmel hallom. Én úgy vagyok, hogy minden hétköznapnap 8-tól 16-ig dolgozom. Én mondjuk csemegepultnál, pékárunál nem szolgálok ki, meg nem csomagolok, és nem leltározok. Főként italokat töltök: vizeket, szénsavas üdítőket, söröket, szeszes italokat.

Nekünk a viselet Tescos munkapóló, hosszú nadrág, meg adtak hozzá acélbetétes munkavédelmi cipőt is. Előírás neked a hosszú nadrág a munkapólóhoz? Az nagyon kellemetlen tud lenni ha nincs klíma sem az üzletnél.

És szívesen szereted csinálni?

2020. júl. 10. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Saját költséggel fedezett pólóim és nadrágjaim vannak. Természetesen nyáron fehér rövidnadrág. A kötényem nem volt költséges.

Szívesen csinálom, csak az a baj, hogy a másik 2 eladó tanulónak nem ér a bőre egy fabatkát se.. Nem lehet rábízni egyikőjükre se semmit. Ha megkérik, hogy pakoljanak, csak azért se. De a fizetést megkérdezik háromszor is, hogy mikor kapjuk meg.

Nálunk úgy van csinálva, hogy max. kettő felnőtt eladóval dolgozunk együtt egy műszakban délelőtt, délután csak egy felnőtt eladó van. Kis üzletben ennyi ember elég.

Viszont. Nagyon sz@r érzés, hogy rám ruházzák a legtöbb feladatot csak azért, mert erős, aktív tanuló vagyok. A másik kettő tanulóra meg semmit. Meg mi az, hogy az árazást is odaadják nekem a többi tanuló, mert ők nem találják? Meg nem pakolnak rendet maguk után a raktárban, amit nyilvánvalóan nekem kell elpakolni utánuk!?

Ezzel rengeteg időm megy kárba, a trehányságaik pakolásokkal, rendet tevéssel.

Pl.: A szerdai nap folyamán jött áru a FÜSZÉRT-től délután fél 4-kor, zárás előtt félórával négy raklappal. Így csak arra volt idő, hogy átvettük, és utána takarítottam. Tegnap végig töltögettünk, kiszolgáltam e csemegepultnál és ezzel elment az egész nap. Az áruk a 15%-a maradt ki, gondoltam azt kirakják reggel két óra alatt. Tévedtem. Fél tízkor szomorúan besétálva a raktárba megpillantottam a megmaradt árukkal teli raklapot. 4 eladó volt reggel. A tanulók meg ültek az ebédlői székekben és telefonoztak. Mondtam, nincs más dolog!? Válasz: Nincs mit kirakni. (???)

Szépen fogtam a szállítóeszközöket, beletettem nekik a kirakni való árukat, hogy menjenek útjuknak, és végre töltögessenek. Semmit nem töltöttek fel és behányták a raktárba. És a mai nap kétféle áruátvétel is volt. Úgyhogy, volt ma meló nekem rendesen.

De ha nincsen más tanuló, csak én azt jobban szeretem. Nincs annyi trehányság.

2020. júl. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amúgy nálunk én láttam 2 dolgozó férfit akik mégis rövidnadrágot hordtak, pedig elvileg a hosszú nadrág előírás.

Nálunk meg sokszor 1 tanulót küldenek egy részlegre bár nem mindig, mert ez változó. Mindig beosztanak reggel a főnökök minden napra mindenkit. Nekünk a vezetők azok nem tűrik a rendetlenséget, már 2. nap megkaptuk a leszidást, hogy minden darab szemetet takarítsunk el magunk után. Mert ha nem, akkor visszarendelnek a munkából és felszedetik velünk teljesen az egészet. Az ilyen papírdobozokat is lapjára lebontva bele kell tenni a szemetes kiskocsiba, amit majd körbe kell fóliázni, és ha megtelik akkor ki kell vinni a hátsó udvarra.

Meg én nem vagyok otthon ebben a szupermarketben jó nagy elég nagy bejárni is, és vannak olyan termékek amiket nem tudok. Megkérdezem egyik osztálytársamtól mi hol található az meg ettől ideges, hogy sok mindent nem tudok, és nem hiszi el, hogy nem tudom mi hol van. Oké lehet béna vagyok és tudnom kellene, de ez előtt még nem voltam itt nem ismerem az elhelyezéseket, és inkább kérdezek mint, hogy szerencsétlenkedjek. De ilyenkor persze ő meg türelmetlen velem, és kiakad rám.

Na jó azért így 3. hétre már megjegyeztem sok mindent, vevőknek is meg tudtam többé-kevésbé mutatni mit hol találnak.

Rendes dolgozókkal jobb munkaviszonyban vagy mint a másik lusta tanulókkal?

2020. júl. 10. 22:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, végül is igen, jobban kijövök a felnőttekkel. Maradjunk annyiban, hogy a fiú tanuló az fogyatékos iskolába jár. Semmi bajom a fogyatékosokkal, ellenkezőleg.

De mégis, mire számított a külső gyakorlati oktató? Hogy nem lesz vele probléma!?

Nagyon sokat beszél, flegmázik is, csak a tanulókkal, fogdos minket, ismétli a szavainkat, mondatainkat. Rohadtul idegesítő. Végezni akarok a munkával, de nem segít, hanem hátrál.

Az eladó tanulólány az osztálytársam, de nem vagyunk rosszban. Csak ő is lusta, trehány és elvicceli a gyakorlatot.

2020. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom, hogy nem veszik komolyan a gyakorlatot. A fiút meg kéne nevelni.

Nálunk ha egy sorban többen vannak és észreveszik a főnökök, már rögtön szólnak, hogy miért vagyunk annyian egy sorban, és menjen mindenki a saját sorába, amennyiben nem többen van beosztva. Nálunk a fegyelmezettség van, mert a vezetők rendesen megkövetelik a diákoktól.

Szerintem a vezetők vezetése az sokat elárul.

2020. júl. 11. 08:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Minálunk se szeretik, ha egy kupacban vagyunk. De ha követnek, mit tudnák tenni!? Jóformán semmit, és ha szólok, akkor meg rosszban leszünk... Nem tudom melyik a rosszabb. De most már csak 2 napot kell dolgoznom, azt már kibírom.

A legrosszabb, hogy a fogyatékossággal élő gyerek azt hiszi, hogy barátok vagyunk. Egy fenét... Már csak egyszer fogunk együtt dolgozni, hétfőn.

De mind1 is...


Te szeretsz a Tescoban dolgozni? Nem gondolkodtál a váltáson?

2020. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nálam járkálnak a főnökök gyakran, és nézik ki mit csinál, ezért rá vagyunk kényszerítve, hogy végezzük amit kell.

Elmegy, a Tescoban többé-kevésbé szeretek dolgozni. Azért, mert például adnak nekem simán akkora kocsikat, vagy raklapokat amelyek magasabban meg vannak rakva mint én, és hát azért nem vagyok nagy teherbírású. Meg csináltattak velünk olyanokat, amiket szerintem azért nem diákokkal kéne (nehéz fizikai munkát is). Azért nem válthatok, mert amikor bejelentették a gyakorlatot késő tavasszal, akkor csak 3 gyakorlati hely közül lehetett válogatni. Ez azért volt, mert a járványhelyzet miatt máshova nem fogadhattak diákokat. Ez volt a legszimpatikusabb, ezért választottam. Szívem szerint a tavalyi gyakorlati helyre mentem volna, de nem lehetett. Nem is értem miért. De már megszoktam a helyet.

2020. júl. 11. 08:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként azóta nekem már letelt a gyakorlati idő. Más van aki még dolgozik/dolgozni fog?
2020. júl. 18. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!