Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri most másodállást keresni?

Megéri most másodállást keresni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20 órásként dolgozom (vagyis most 10). Szüleimmel élek, szerencsére elég jól keresnek, szóval nem élet-halál kérdése az én fizetésem. Megeshet, hogy ide felvesznek 40 órába, mivel megüresedett az egyik hely, bár kissé ügyetlen vagyok, szóval már elengedtem.

Na, de a lényeg; ha jelentkezem valahova, és hamarosan visszajön a korona(...), akkor nyilván én leszek az első, akitől búcsút vesznek (persze jogosan, hiszen próbaidős lennék). Ezen a helyen is éppen, hogy lejárt a próbaidőm, mikor bekellett zárni. És emiatt egy kicsit hezitálok, hogy megpróbáljam most, vagy várjak, amíg lemegy a 2. hullàm is...?



2020. júl. 19. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan jelentkezz, nem fogják megint leállítani a gazdaságot.
2020. júl. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jónak tűnik a hely és mellé még várnak is, én a helyedben mennék. Sajnos ma már nem lehet hezitálásra, meg majdani esetleges 2. hullámokra építeni. Sehol nincs megírva, hogy téged fognak elsőként kirúgni.
2020. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Jelenleg úgy konkrétan kiírva nem làttam sehol, hogy keresnek, de egy körbekérdezést megér.

2020. júl. 19. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit veszíthetsz? De tényleg.

Most belefér az idődbe a másodállás. Mi történhet?

40 órába átvesznek a jelenlegi helyen, felmondod a másodállást próbaidő alatt, de addig is kerestél plusz pénzt.

Vagy a második helyről leépítenek a korona miatt, akkor sem veszítettél semmit, csak kerestél egy kis plusz pénzt amíg ott voltál

2020. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen jogos. Köszönöm!
2020. júl. 19. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!