Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet egy intézményvezető...

Hogy lehet egy intézményvezető ennyire kifordított gondolkodású, s mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, s mostanában lenne esedékes a szerződés-hosszabbítás. Viszont azt látom, hogy mindhiába érdeklődöm hetek óta, valamiért minden más előbbre való annál, hogy ez ügyben bármi történjen. Gyakran alábecsülöm magam, viszont a munkámmal kapcsolatban mindenki csak jót mond, önszántamból, a két szép szemükért maradok tovább, ha kell valaki. Mobilis, bármire kapható vagyok, szívesen, mindenféle szájrángatás nélkül elvégzem a kiadott feladatokat. Lelkesen, minden kollégát tisztelve töltöm ott mindennapjaimat. Megdöbbenve tapasztalom viszont, hogy (túlzás nélkül) kéthetente táppénzen lévő, megbízhatatlan, munkakerülő emberkék ügyeit, szerződéseit első szóra, fülig érő vigyorral intézik. Én pedig itt vagyok, ebben a megalázó helyzetben, mint valami idióta, aki csak akkor jut eszükbe, ha például az előbb említett táppénzes kollégák helyett be kell ugrani helyettesíteni. Jövő héttől megkezdem a nyári szabadságomat, aminek lejárta után alig néhány nap lesz a szerződésem lejártáig.

Az intézményvezető rendszeresen panaszkodik a link, megbízhatatlan kollégákra, azok hozzáállására, mégis valahogy őket tolják előre. Mit tegyek ebben a helyzetben?! Mert ez már nagyon elkeserítő és szánalmas. 20 percre nem kértem el magam soha, míg más egész nap keverheti a sz**t, meg írathatja magát állandóan táppénzre, mégis ők a jó munkaerők.



2020. júl. 25. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem kaptál választ, akkor keress másik munkahelyet.
2020. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
A hozzáállásodról regényt írtál, de mi van a munka minőségével? Próbáld meg félrerakni a személyeskedést. Nem gyanús, hogy másoknak megy a papírmunka, neked meg külön kérésre sem? Hiába vagy lelkes, ha teljesítményed esetleg gyenge. Szabadság alatt szerintem kezdhetnél is interjúkra járni.
2020. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezek tények, nem pedig személyeskedés. Az említett személyek munkája viszont megérne egy misét, mert csapnivaló minden téren. A munkám minőségéről annyit, hogy arra sincs panasz és kezdőként különben végzem el, mint a tapasztaltabbak. Szóval nem, nem ilyen jellegű a probléma. Itt mindig is ez ment, a jókat elengedték, a link, nyálgép, urambátyám emberkéket meg megtartották.

Épp emiatt igazságtalan a helyzet. Bár az is tény, hogy azt hallom, máshol is annak megy jól, aki semmirevaló.

2020. júl. 25. 16:20
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

És továbbra is személyeskedsz...

Ha a munkáddal nincs gond, akkor viszont a személyiséged az ami miatt nem akarnak hosszabbítani.

Ha így állsz hozzájuk, ahogy itt beszélsz, akkor azt érzik és megy a te hátad mögött is az áskálódás. Fúrnak már rendesen biztosan.

2020. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sz@rul dolgozók közt ne dolgozz jól s járj el táppénzre, ott ez a módi...kilógsz a sz@rból s nem vagy elég önző;)
2020. júl. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A saját két szememmel láttam, hogy állami intézményből kitették a legjobb, legszorgalmasabb munkaerőt. Nem hosszabbították meg a szerződését. Ezek után kérdező, ne csodálkozz. Keress olyan munkahelyet, ahol megbecsülnek. Itt kutyába vesznek, hiába vagy jobb a többieknél.
2020. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!