Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy orvos milyen ruhát viselhet?

Egy orvos milyen ruhát viselhet?

Figyelt kérdés
Tegnap egy budai magánkórházban voltam, bőrgyógyászaton, ahol az orvosok nem úgy néztek ki, mint egy orvos általában. Öltönyben voltak többnyire. Az én bőrgyógyászom pedig kalapban, talpig feketében, őszi bakancsban, szűk nadrágban volt. Ez elfogadható orvosi munkaruházat? Kicsit hülye kérdés, csak szemet szúrt, ritkán járok orvoshoz.

2020. júl. 25. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Amilyet akar, nem szólnak bele. Az én férjem bent a szokásos egyenruhát hordja, "civilben" pedig az egyszerű pólókat/pulóvereket szereti farmerral és edzőcipővel.
2020. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Fehér vagy kék az általános munkaruha az orvosoknál (de láttam már rózsaszint is)

A lényeg, hogy a kosz és a vér egyből meglátszódjon rajta

2020. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
A munkáltató és a munka jellege szabja meg. Van, ahol sima utcai ruhára veszik a fehér köpenyt, van, ahol teljesen átöltöznek. Egy sima konzultáció jellegű rendelésen felesleges teljesen átöltözni, viszont a műtőben nyilván kötelező.
2020. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Amilyet szeretne és a munkáltató engedélyez.


Nyilván más egy kórház és más egy sima betegellátó rendelés.


Pl az én háziorvosom 60+ éves, de mindig farmer+ing kombóban van, nem hord köpenyt, sem klasszikus orvosi ruhát.

2020. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%

Nem inkább egy szadimazi centerben voltál? :DDD

Azért már a látottakon elgondolkodhattál volna, hogy gáááz a cirkusz, ha még a kötelező tisztaságra sem adnak...

Büfészakos akrobatákhoz a fene se menne...még kiütést is kapsz tőlük...jóóó pénzért.

2020. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves utolsó. Az ellátás hatékony volt, a környezet felsőfokú, minden átlagom felüli módon tiszta.



Nekem kifejezetten tetszett, hogy az orvosok stílusosak, de minimum egyediek voltak. Konkrét műtétre nem volt szükség, műteni nem kellett. Eddig minden orvos tiszta fehérben volt, vizsgálatnál is, kellemes meglepetés volt, ezért is tettem fel a kérdést. Ahogy mondtam, nekem tetszett, hogy az úr nem tipikus orvosi ruhában volt, de még csak nem is volt kiöltözve. Hétköznapinak sem mondanék egy Dr Martens bakancsot, egy Dsquared2 meg egy kb 250-300 000 forintos fedorát. Én is hasonló stílust képviselek, így jól kijöttem a dokival, el is beszélgettünk pár percet az öltözködésről. Az már más dolog, hogy egy 20 perces beavatkozásból (pár eltávolítás, mintavételek) vettem a dokinak egy fél fedorát, de ez már csak ilyen..

2020. júl. 26. 00:58
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Menjél legközelebb ruhaszalonba szerintem. A színészeket meg jól megfizették.
2020. júl. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%

6


A burzsujokat mindig s mennyire könnyű hülére venni parasztvakításokkal, ez jön le soraidból, de te pénzed s egészséged:D


Egészségedre:)

2020. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!