Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy kollégám folyton a vallásával zaklat, próbál meggyőzni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megkeresztelve, a családom nem is vallásos semmilyen szinten, engem valamennyire foglalkoztat, mert érdekes téma, ezért eleinte néha beszélgettünk erről, de most már 8 órán keresztül beszél nekem a teremtőről, szinte már megszállottként, szerintem valamilyen szekta tagja lehet. Szóltam finoman a főnökömnek, hogy így nagyon nehéz vele dolgoznom, de azt a választ kaptam, hogy a munkahelyünkön nem teheti senki szóvá másnak az identitását, ebbe beletartozik a vallás is. Utána néztem, de csak a politikát emelik ki, hogy nem lehet róla beszélni, pedig szerintem ez sem szabályos, hogy próbál "megtéríteni". Sajnos nagyon elrontottam azzal, hogy nem állítottam le már a legelején, de akkor még nem gondoltam, hogy ennyire mélyen benne van. Már ott tartok, hogy a felmondáson gondolkozom, pedig nagyon szeretem a munkámat, nem szivesen váltanék, de ezt már nem is bírom nap, mint nap hallagtani. Talán érdemes lenne a HR-hez fordulni vagy ők is csak azt mondanák, amit a közvetlen főnökünk? Amikor vele próbáltam beszélni erről közölte, hogy még hitetlen vagyok, de semmi baj, mert érzi, hogy idővel a teremtő kapcsolatba lép velem is és az milyen jó lesz nekem. Nem vagyok egy túl határozott ember és szerintem erre már ő is rájött, és vissza is él vele.
2020. aug. 4. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hívő vagyok, mégse áradozok senkinek... szerintem undorító viselkedés így ráerőltetni valamit valakire.


Kérdezd meg tőle, hogy "Isten szabad akaratot adott, ugye?"


Na, akkor te szabadon eldöntheted, hogy követed-e a vallást vagy sem. Hiszel-e, vagy sem, és ennek befolyásolása Istennek nem tetsző dolog.

(Azért írok így, mert őt erről az oldalról lehet meggyőzni)


Isten hívogat. Azzal, hogy ő téged konkrétan kényszerít, csupán nehezíti ezt a hívást.

2020. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, de ő nem rendes hívő vagy hogy is mondjam (nem értek hozzá), azt mondja valami theta dologban hisz, de közben folyamatosan a teremtőről meg a sátánról beszél.
2020. aug. 4. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
" Nem vagyok egy túl határozott ember" Na, ez a baj, az ilyenekre akaszkodnak rá a vallásos emberek. Mindössze annyi dolgod van, hogy akkor mostantól legyél határozott.: "Figyelj, nem érdekel a hülyeséged, szállj le rólam."
2020. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
En se vagyok hatarozott, de neha ugy felcsesznek, h siman kimondom: eleg legyen, nem erdekel a hulyeseged. Szerintem mondd te is ezt, mert ez csak rosszabb lesz. Utalom amugy a kollegadhoz hasonlo tapados embereket akiknek egy nem az meg nem szamit. Nekiallnak gyozkodni, konyorogni, stb, hiana momdassz nemet. Nem birjak felfogni, h NEM. Es most ezt altalanossagban momdtam
2020. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok egy határozott típus. Szerintem is legyen az, amit előttem javasoltak. Egyenesen mondd meg, hogy vedd már észre magad, nem tudok tőled dolgozni, nem érdekel, fejezd be. Erőteljesen egy mondatot kell kimondani, határozottan. Ha úgyis a váltásban gondoskodsz, akkor már mindegy azért váltasz-e, mert őt nem bírod, vagy megpróbáltad leállítani határozottan, és így sem. Ha szereted ezt a munkát, próbálj meg mindent megtenni a megtartásáért, és ne egy ilyen miatt hagyd ott "harc nélkül". :)
2020. aug. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mond meg neki kerek-perec: a faji-, nemi-, etnikai hovatartozás, és kérdéskör magánügy, és főleg nem intézményi területbe tartozó dolog. Ha úgy vesszük, akkor térítést végez, emiatt igencsak kapcsoljon vissza 2-vel.
2020. aug. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki határozottan, hogy nem érdekel a dolog, és ha még egyszer erőlteti, akkor többet ne szólj hozzá.
2020. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!