Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki igaz keresztény, az miért...

Aki igaz keresztény, az miért zár ki mindent ami számára összeegyeztethetlen a vallásával?

Figyelt kérdés
Jézus az elfogadásra tanít(ott).
2018. nov. 16. 11:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%

Minek terheljük magunkat hazugságokkal? Neked lehet, hogy belefér a világnézetedbe, egy kereszténynek nem. Mi a hazugság ellen vagyunk

A materialisták kénytelenek megbarátkozni pár sok ordító hazugsággal, ez tény, de hogy ezt a keresztényektől is elvárják az már sok

2018. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

"Jézus az elfogadásra tanít(ott)."

Aha, csak nem így, ahogy ezt kiforgatod. Látod, mennyire a hazugságon alapul a világnézeted? Jézus nem a hazugság elfogadására tanított

2018. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Lehet erős példa, de keresztényként nem fogjuk jóváhagyni pl. egy pedofil gyerekgyilkos ámokfutását, mert Jézus "az elfogadásra tanított". A bűn az bűn, Jézus nem szépítette sehol a bűn fogalmát, az elfogadás meg nem ez.
2018. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
3-s válaszoló,ezt egy ateista is elitélné
2018. nov. 16. 12:51
 5/21 anonim ***** válasza:

Felhoznál valami példát is, hogy mire gondolsz? Mert nem látunk bele a fejedbe, így nem tudjuk. Korábbi hozzászóló felhozott egy példát, az nem volt megfelelő számodra.

Én pl. nem olvasok horoszkópot, nem tudom ez mennyire baj számodra.

2018. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ez a te egyéni döntésed.Én se olvasok horoszkópot egyébként.


Példát akartál, akkor legyen.Azt tapasztalom hogy a keresztény emberek más vallásokhoz kirekesztően, vagy elítélően állnak.

2018. nov. 16. 13:02
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Nézd kérdező. Kereszténynek lenni nem azt jelenti, hülyének lenni. Bár a keresztényellenesek és a felettük örökké ítélkezők úgy gondolják. Azt hihetnénk, ha a keresztény minden és mindenki előtt leborulva mindent elfogadna, akkor ugyanezek azt mondanák, ez igen, ez a keresztény. De nem, még akkor is páros lábbal ugrálnának rajta. Mivel gyűlölik és megvetik őket. De hát ez megirattatott. Minden rendben van, halad a világ a vég felé, mire kiirtanak minden keresztényt, vége is lesz.


Hommage à Isaac Newton*


Megtesszük, amit nem teszünk meg,

és nem tesszük meg, amit megteszünk.

Valahol rettenetes csönd van.

Effele gravitálunk.

(Pilinszky)

2018. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

#7

Bizonyos szempontból minden vallás valamilyen szinten kirekesztő a másik vallással szemben. Hiszen a vallás eleve egy kizárólagosságot követel meg.

Viszont sokkal érdekesebb, hogy ez a kirekesztés mennyire szélsőségesen nyilvánul meg. Például én nem fogadom el a hinduk nézetét, szerintem a hinduizmus bár tartalmazhat sok jó dolgot, hamis vallás. Ettől függetlenül nem megyek oda a hindukhoz, nem zaklatom őket ezzel, szerintem mindenkinek van joga olyan vallást követni, amilyet akar.

Persze te erre mondhatod, hogy kirekesztés, bizonyos szempontból igen, de más szempontból meg egyszerű józanság. Hiszen a két vallás nem egyeztethető össze. Én állítom, hogy egy Isten van, a hinduk erre azt mondják, hogy sok ezer. Nem fogadhatom el z ő nézetüket úgy, hogy ne csorbuljon az én világnézetem.


Sokkal rosszabb, amikor ez szélsőségekben nyilvánul meg. Szerencsére ez mára már nem nagyon jellemző a keresztényekre (esetleg szóbeli szélsőségek). Viszont ha megnézed, más vallásokra nagyon is jellemző. Gondolok itt Myanmarra és a rohingyák buddhisták általi kegyetlen üldözésére, vagy kelet Indiára, ahol a muzulmánok és a hinduk közti tettleges és véres összecsapásokról lehet olvasni. Vagy Közel-Keleten pont a keresztényeket üldözik kegyetlen módon.


A keresztények sokkal inkább vannak elfoglalva a többi keresztény felekezettel, mint más vallásokkal. A vallási fórumban is a legtöbb negatív hangvételű hozzászólás nem más vallások ellen szól, hanem más keresztény felekezetek ellen.

2018. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 9-s.Te egy igaz ember vagy.
2018. nov. 16. 13:30
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

"úgy tűnik, ez nem tilos a keresztényeknek"

- rosszul tűnik, de neked valószínűleg minden rosszul tűnik, ami kereszténynek neveztetik.. Ugorjunk, nincs jelentősége, tipikusan arról van szó, hogy gyűlöl valamit valaki és rágalmaz minden tudás és megalapozottság nélkül.

2018. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!