Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikortól érdemes fizetésemelés...

Mikortól érdemes fizetésemelést kérni? Jelentős bérkülönbségek vannak nálunk...

Figyelt kérdés

Január óta dolgozom egy ügyvédi irodában, ügyvédjelöltként. A kolléganőm és én ugyanannyit kerestünk, tiszta volt a dolog. A kolléganőm elment, helyette félig meddig jött egy asszisztens aki próbaidő alatt már többet keres mint mi, diploma nélkül, 2 év tapasztalattal.

Most véletlenül a kezembe került az új jelölt szerződése, aki szintén próbaidő alatt már többet keres mint én, friss diplomával, 0 tapasztalattal. Ez próbaidő után kb. nettó 70 ezerrel lesz több mint az én fizetésem, amit felháborítónak tartok.

Lassan 1 éve itt vagyok, dolgozok mint az állat, megbízható vagyok, túlórázok, nem vagyok táppénzen stb.

Tudom, tárgyalás és fellépés kérdése az egész, de a főnökasszony részéről túlzásnak érzem az ilyen különbségeket. Nekem mindig elmondta, hogy van egy szint ami felett nem fizet, mindenkinek ugyanannyi jár stb.

Köztudott róla, hogy imádja a férfi munkaerőt, előnyben részesíti őket (pl. az asszisztensünk és a jelölt is).

Mikor kérjek emelést? Én csak januárban terveztem, de most eldurrant az agyam... Elvileg egymás fizetései titkosak, de nyilván kiderülnek.

Ti mit tennétek a helyemben? Legszívesebben felmondanék, de kell az 1 év itt eltöltött idő és a piac sem rózsás...

28N



2020. aug. 5. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló szituációban voltam, ott egy elég lusta és sokathiányzó technikusnak volt annyi a fizetése, mint nekem diplomával. Én kezdtem ott hamarabb, szakmában eltöltött idő kb megegyező volt.

Jeleztem a főnöknek, hogy szerintem kevesebb a fizetés, mint amennyit a munkám ér (gyorsan, precízen dolgoztam, ha kellett túlóráztam, és kb mindent amihez nem volt kedven rám osztott a főnök is, minden munkafolyamatot ismertem-ezt nem csak én gondoltam így, mást is megkérdeztem)

A beszélgetés vége az lett, hogy most nem, majd ki tudja mikor talán.

Na itt kezdtem el munkát keresni, lényegesen jobb bérrel sikerült elhelyezkednem. Nem 1-2 hónap volt, de úgy voltam vele, hogy próbálkozni lehet.

Azzal nem veszítesz semmit, ha körülnézel, beadod pár helyre az önéletrajzod. Ha találsz jobbat váltasz, ha nem, akkor nem.

2020. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Arra hivatkozva, hogy másnak több a fizetése nem jó alap, ha emelést akarsz. Legalábbis ne mond.

Egyébként engem túlzottan nem zavarna. Joga van a főnökömnek úgy megegyezni az emberekkel ahogy akar. Nyilván azért előjönne, hogy hát én is kaphatnék többet annyival...de akkor meg ha ennyire zavar beszélj a főnökkel, hogy sajnos nem jössz ki a fizetésedből és szeretnél emelést vagy mész máshova.

2020. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

Természetesen én se említettem azt, hogy de hát neki is ennyi, és én többet dolgozok/magasabb a képzettségem-és ennek megfelelően felelősségteljesebb a munkám is...

Csak arra hivatkoztam hogy többet ér az a munka, amit elvégzek. A nem jövök ki a fizetésemből egy kevésbé rideg főnöknél talán bejött volna, én ezzel se mertem előjönni.

Ami még nagyon fontos, a megfelelő időzítés. Vagy ha leadsz egy jól sikerült munkát határidő előtt, vagy sikerül valamit nagyon szűk határidővel megcsinálnod, és amúgy is jó a kedve, akkor "támadj"

2020. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem hoznám fel egy az egyben, hogy XY mennyivel többet keres, de szeretném éreztetni másfelől, hogy ez nem fair, hiába piac a piac és ha megadják neki miért ne kérjen annyit, amennyit. Ez főleg igaz a 0 kilométeres emberekre, legalább próbaidő után adná az emelést... Az asszisztensről már pl. kezd kiderülni, hogy nem túl jó munkaerő.

Lassan ott tartunk, hogy mindenki bónusza is magasabb lesz, miközben nem is járna az új kollégáknak...

Januártól mindenképpen váltani szeretnék és egyre biztosabb vagyok a döntésben.

2020. aug. 5. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!