Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan válasszak két terület...

Hogyan válasszak két terület között?

Figyelt kérdés

Egy szállodában dolgozom. Eddig a bárban voltam, de kilépett az éjjeli portás és most én helyettesítem amíg nem találnak egy újat. Három műszak után annyira megtetszett, hogy azon gondolkodom ezt fogom preferálni. Sokkal kevesebb stresszel jár, ritkán zavarnak vendégek, nem kell rohanni, olyan tempóban végzem el a teendőket amiben akarom, másszóval szabadsággal jár. Azonban hihetetlenül kimerítő ez az éjszakai élet. Nappal mocorgás van, zajok, nem tudok egy normálisat aludni. Valamint mivel nem nagyon találkozom vendégekkel, ezért esik a borravaló is.

A bárhoz hozzátartozik még, hogy annyira sok a dolgom (dolgunk), hogy a 30 perc szüneten kívül egész végig állunk-szaladunk (na nem mintha ott szabad lenne leülni xd ez is pozitívuma a portáskodásnak). Viszont a bár esetében fél 12-kor végzek és annyit alszom amennyi jólesik, mert bőven van időm másnap 5:30-ig. El tudok menni nyugodtan bevásárolni, kiruccani másik városba, akármi. Ez egy másfajta szabadság.

Nagyon nehéz helyzetben vagyok, mert mindkettőt szeretem. Az éjjeli portáskodás sokkal könnyebb, viszont át kell aludnom az egész napot és nem tudok csinálni semmit + a borravaló kiesés.



2020. aug. 11. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A nappalit válasz, az éjszakázásban a szemedtől kezdve sok minden sokkal gyorsabban tönkre megy és valóban, normálisan nem tudod magad kipihenni.
2020. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is a bárt válaszd. A nappali alvás, még ha kielégítő is, soha nem helyettesíti az éjszakai alvást, vagyis fáradt leszel. Ráadásul nem véletlenül így van beállítva a bioritmusunk.

Na és a borravaló persze, az is sokat nyom a latba.

2020. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tavaly gyűjtögettem és több mint 300k-t kaptam egy év alatt
2020. aug. 11. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Neked az egèszsèged vagy a pènz a fontosabb?

Ha ezt eldöntötted utàna vàlassz.

2020. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!