Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van akkor, ha a háziorvos...

Mi van akkor, ha a háziorvos utólag nem ír ki táppénzre?

Figyelt kérdés
Ma voltam egy picit beteg, de hétfőn már dolgozni akarok menni. A háziorvosomtól egy napra kértem igazolást, de mondja, hogy hétfőn menjek vissza az állapotommal a táppénzes papírért? Nem is értem! Nem 7 nap betegszabadság van először és utána táppénz? És mi van akkor ha nem ír ki uólag?

2020. aug. 14. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A betegszabadság idejére is ki kell állítani a keresőképtelenségről szóló igazolást, ezt a papírt hívják "táppénzes papírnak"
2020. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek. Csak józan paraszti ésszel gondolkodva, ha nem ad papírt, akkor nem tudod igazolni. Betegszabadságos papír kifejezés nem létezik, és amit kapsz sem táppénzesnek hívják hivatalosan.
2020. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"ha nem ad papírt, akkor nem tudod igazolni."


Jó de még mindig az a kérdésem, hogyha nem ad igazolást (nem tudom van-e ilyen), akkor mi a helyzet? Kirúgnak vagy pereskedés stb? Konkrét összefüggésekre vagyok kíváncsi. Köszi.

2020. aug. 14. 15:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémádat, azt mondta hétfőn mehetsz a papírért. Ha nincs igazolásod, akkor szabadságot kell kivenni.
2020. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!