Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha műtétem lesz akkor a...

Ha műtétem lesz akkor a kórház leigazolta a benn töltött napokat és az lesz a táppénzre igazolás vagy mennem kell a kórház után a háziorvoshoz táppénzre vétel ügyében?

Figyelt kérdés

2020. aug. 6. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Miért nem hívod fel a HO-t és kérdezed meg? Vagy miért nem kérdezted meg a kórházban?
2020. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Kórházi igazolás és a háziorvostól kapott igazolás nem futhat egyszerre, ez a lényeg.

Hívd fel a háziorvost, vagy menj be hozzá, ha a kórház után még táppénzen szeretnél lenni. Lehetőleg minél előbb, 5 napra visszamenőleg tud téged betegszabira vagy táppénzre tenni. Vidd be a kórházi igazolást is.

2020. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

A kórházban kapott papírral kell elmenni a háziorvoshoz, és ő vesz táppénzre attól a naptól, ameddig a kórházi igazolás tartott.

Szóval pl. elengednek a kórházból szerdán, akkor a háziorvos csütörtöktől vesz táppénzre, ha indokoltnak látja.

2020. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

A kórházi zárójelentéssel 24 órán belül jelentkezni a házi orvosnál. A táppénzed onnan szól,amikor a kórházba,illetve beteg állományba kerültél.

Aki nem tudja pontosat,az ne írogasson baromságokat.

2020. aug. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van négyes.

Szerintem se írogasson baromságokat aki nem tudja.

A zárójelentésnek nincs köze a táppénzhez, a kórházban töltött napokról a kórház ad egy igazolást, arra az időszakra az a táppénzes papír. A háziorvos másnaptól fog táppénzre venni, ha még nem mehetsz dolgozni.

2020. aug. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!