Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Törvénytelen utazási támogatás...

Törvénytelen utazási támogatást (benzinpénzt) úgy felvennem, ha nem az állandó lakcímemről járok, hanem a tartózkodásiról?

Figyelt kérdés
Nyilván az állandó lakcímem messzebb van a munkahelyemtől, mint a tartózkodási, ezért arra gondoltam úgy kéne bejelentenem magam, hogy az állandó címemről járok hiszen ellenőrizni ezt úgysem tudják és sokkal több benzinpénzt kapok. Szerintetek ez szabályos? Papíron rendben van, hiszen a munkáltatóm felvételkor megmondta, eldönthetem melyik címemtől kérem a támogatást.
2020. aug. 15. 16:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Végülis nem derül ki, ha nem beszéled ki.

Én amikor multinál dolgoztam, egy pasi elszólta magát (akkor mentek külön a feleségével, szüleihez költözött, azok pedig 10 km-re laktak a cégtől, előtte a feleségével pedig 50 km-re laktak).

Pasi ebből ott az irodában nem csinált titkot előttünk, de a titkárnő elment a munkaügyi osztályra és irulva-pirulva feldobta, mert "neki ez a kötelessége".

2020. aug. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mármint feldobta, hogy már hónapok óta az 50 km-re levő lakóhelye után veszi fel a gépkocsihasználatot, és nem a 10 km utána, ahol jelenleg lakik.
2020. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Mi alapján döntik el, hogy ki melyik címén lakik? Pl. van akinek a szülői háza az állandó lakcíme a szülőknél, tartózkodási hely pl. egy albérlet. De, hogy hol él életvitelszerűen azt hogy döntik el?
2020. aug. 15. 18:51
 14/14 anonim ***** válasza:

Sehogy, ez bemondásra megy és nagyon ellenőrizni sem tudják és nem is akarják (tapasztalatból mondom). Max akkor kezdenek szaglászni ha nagyon kilóg a lóláb.


Nincs semmi olyan eszköz, amivel igazolni lehetne, pl km oraallas l, mivel saját autóról van szó.

2020. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!