Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki abba az iskolába...

Ha valaki abba az iskolába megy tanítani, ahol ő maga is tanult és még megvan néhány tanár abból az időből, akkor őket magázza, vagy már mint kollégáit tegezheti?

Figyelt kérdés

Tehát ha én az egyetem után a régi iskolámba mennék tanítani, és még ott tanítana néhány tanár, aki engem is tanított, akkor elég fura lenne tegezni őket, hisz mégis csak ők tanítottak, viszont ha nem tegezed az a fura, mert akkor már a kollégáid.


Csak úgy eszembe jutott ez, mert hallottam már olyan tanárról, aki abba az iskolába ment tanítani, ahová ő is járt.



2020. aug. 20. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt ilyen, tegeződtek még a legidősebb kollégákkal is.

De sok tanár már érettségi után felajánlja minden (volt) diáknak a tegeződést.

2020. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azért tegeződnek, mert ők onnantól fogva már kollégák, egyenrangúak, nem áll fenn többé az alá-fölérendelt viszony. Az igazgatót lehet, magázzák, de nálunk őt sem, mert korábban ő is ugyanolyan tanár volt, mint a többiek, nem várta el, hogy a kinevezésétől fogva ne legyen tegeződés.
2020. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor kezdeném tegezni, ha már felajánlotta az illető.
2020. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az általános iskolai tanároknál/volt diákoknál is ugyanez van?
2020. aug. 20. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pont ez volt az elején magáztam a volt tanáraim, amíg nagy lassan fel nem ajánlották a tegeződést egyenként, volt több olyan is, akit véletlenül letegeztem és akkor felajánlották :D
2020. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én tanár lettem, de nem ott tanítok, ahová annak idején én jártam iskolába. Viszont egy régi tanárom is ott tanít most, ahol én.


Mivel elég nagy a korkülönbség kettőnk között, és nem is ajánlotta fel a tegeződést, ezért magázom, sőt, ugyanúgy nénizem, mint a kisdiákjai, és ahogy kicsi koromban én is. :D Valahogy furcsa lenne nekem ez, és nem tudnám magam rávenni, még akkor is, ha egyébként a többi fiatal tanár tegezi, és egyébként én is tegezem a többi idősebb tanárt...


Egyébként a fiatalabb volt tanár kollégáimat én is letegezném, ha lenne ilyen.

2020. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!