Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Még mindig nem tudtam belenyug...

Még mindig nem tudtam belenyugodni, hogy azért születünk, hogy életünk javát egy munkahelyen töltsük. Nektek sikerült?

Figyelt kérdés
Oltogatók, kioktatók, kisokosok kérem kíméljenek.
2020. aug. 26. 10:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos én sem tudok ebbe belenyugodni. :(
2020. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
25%
Senki nem kötelez erre..lehet vállalkozni aztán nincs probléma
2020. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
57%
Van ötleted, hogy a munkahelyen töltött idő helyett mit csinálnál? Ha van, akkor miért nem próbálsz meg abból pénzt keresni? Ha meg semmit nem akarsz, akkor meg végig kell gondolnod, hogy milyen aktivitás tesz boldoggá, mert a dologtalan, céltalan élet a legrosszabb opció, annál még a szalagmunka is jobb.
2020. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
64%
Nem azért születsz, hanem azért hogy tovább örökítsd a DNS állományodat. Ehhez pedig megfelelő ideig életben kell maradnod, és az utódokat is életben tartanod. Régen bogyókat gyűjtöttek és barlangban laktak, utána földműveltek és parasztházakban laktak, ma szolgáltatásokat nyújtanak és termelnek az emberek és modern házakban laknak. Az étel, lakás, stb sosem votl ingyen, és nem is lesz, ezért dolgozni kell. Dolgozz olyan helyen, amit szeretsz, én például imádom a munkám, 4-6 órát elég foglalkoznom vele, és jól keresek. Ráadásul produktívnak és hasznosnak gondolom, ha milliárdos lennék, akkor is csinálnék valami hasonlót, mert ez ad struktúrát az életemnek.
2020. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is szívás a munka. Főleg az, ahogy megvan szervezve. Meg az, hogy a kizsákmányolás körül forog, hogy az érték nagy része, ami létrejön máshoz kerül.


Ezt azért írom, mert pl takarítani sem jó, de azt valahogy érti az ember, hogy miért így kell. De valahogy a munka más. Mert eltudnám képzelni, hgoy van egy közösség és vannak feladatok és közösen megcsinálják és akkor ha nehéz is lenne, akkor sem ilyen érzés lenne, mint egy tipikus munkahely most, ami egy alárendeltségi viszony.

2020. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Töri órán hogy sajnáltuk a jobbágyokat mert tizedet kellett fizetniük. Meg utána még egy tizedet az egyháznak.

Ma meg szó nélkül 40%os adó, meg áfa meg jövedéki adó...


Én örülnék ha eljönne a feltétel nélküli alapjövedelem kora.

2020. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
65%

akik írják a vállalkozást, meg olyan munkát amit szeret, azt értség meg, hogy a magyar társadalomban nagyon kis esély van alulról fel kerülni jó pozíciókba. nagyon nagy az esélyegyenlőségi különbség.


pl a minap olvastam ezt az interjút:

[link]


pl benne van, hogy a magyar átlag kereset is úgy alakul, hogy az emberek 70%a alatta keres. Csak a nagyon nagy vagyoni különbségek húzzák fel annyira amennyi, ami persze úgy sem egy nagy szám.

2020. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
38%

"a magyar társadalomban nagyon kis esély van alulról fel kerülni jó pozíciókba."


Kapásból több ezer ellenpéldát tudok felhozni :D


Lehet választani h tolod magad előtt ezt a nagy magyar valóságot vagy teszel azért h jól élj, millió lehetőség van de ugye mindenre van vmi agyhalott kifogás. Érdekes h pont arra nincs h dehát magyarországon nem lehet..dehogynem lehet, csak azok takaróznak ezzel akik félnek az ismeretlentől.

2020. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
62%

Igazad van! A hét magy része azzal telik, hogy reggel bemész este hazajössz, és olyan fáradt vagy, hogy csak aludni van kedved/erőd, amibe hosszútávon teljesen belefásul az ember.


Bár, a covid miatt most rengeteg cég rájött, hogy mennyi eőbye van a home officenak, lehetséges, hogy a jövőben el fog terjedni bizonyos ágakban. Szerintem ez egy jó dolog, feltéve, ha az ember saját maga döntheti el, hogy mikor megy be a munkahelyére, és mikor dolgozik otthonról.

2020. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
56%

#6 a jobbágyoknak nem járt minden kis sarkot összekötő autópálya, vízvezetékrendszer, energia infrastruktúra, ingyen rendőrség, tűzoltóság, egészségügy, 18 évnyi iskola/egyetemi oktatás, bölcsi/ovi, olcsó tömegközlekedés, gyes, stb és még ezer közszolgáltatás. Jelen állás szerint te fényévekkel jobban élsz mint egy gazdag középkori főnemes. Ne hisztizz.


#7 Alulról felkerülni jó pozícióba? Hát, épp ezért írjuk, hogy vállalkozás. Ha valami piacképeset nyújtasz, akkor hajrá. Én 30 évesen havi 1 millió felett keresek vállalkozóként. Ha elmegyek robotnak, több munkáért kapnék 300-at max.

2020. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!