Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan így élnek . Munkanélküli...

Sokan így élnek . Munkanélküliek és belenyugodnak, miért? Többi lent

Figyelt kérdés

Munkám során házhoz járok ,és azt vettem észre hogy délben még köntösben mosolyogva újságolják hogy 3 éve munkanélküliek,nagyi vagy apa és anya tartja el, miközben 30-40 évesek kb ....oké még ha pályakezdő 20 on éves lenne de még akkor se normális,,,


Számtalanszor a nők kifestve fülig érő szájjal kiöltözve ottthon mesélik hogy nincs munka stb a férfiak kisgatyába le starpálva borostásan sütik a rántottát és mondják hogy a nagyi fizet mindent


kérdem én akarnak ezek az emberek egyáltalán dolgozni? vagy túl kényelmes így nekik és tök természetes hogy nagyi eltartja őket ?? életerős emberekről van szó


oké aki beteg csökkent munka képességű ,de akinek semilyen baja nincs ,hanem arra hivatkozik hogy diplomás és 3 éve otthon van ,ugyan már akkor el kell menni szerintem konyhai kisegítőnek vagy takarítónak vagy bárminek !!!! akkor sem a 80 éves nagymamámtól veszem el a a fele nyugdíját !!!!!

mert 70 ezer is jobb mint a nulla forint !!!

Hogy a fenébe tudnak ezek az emberek nyugodtan lehajtani a fejüket és tükörbe nézni !!!


én is voltam munkanélküli, és igenis úgy kelltem fel reggel hogy addig haza nem jövök még nem találok munkát, csomagoltam folyadékot szendvicset ,és addig kopogtattam éttermekben cégeknél kft nél még nem jártam sikerrel, megpihenni sem mentem haza 1 parkban leülltem pihenni , pedig nekem is van szakmám és játszhattam volna a bogyómat hoyg én csak a szakmámban vagyok hajlanó elhelyezkedni ,de nem !!!! mert én senkivel nem akarom eltartani magamat ,és megörülnék a tétlenségben !!!

és sikerült is 1 nap alatt találnom munkát reggel 8 tól délután 5 ig jártam a várost , igaz sok étteremben stb stb hülyének néztek hogy az utcáról bemegyek ,de szerintem aki valóban akar valamit az mindent de mindent MEGTESZ a cél eléréséhez ,,,,

Tehát ezek az emberek akik több éven keresztül arra hivatkoznak hogy nincs munka és hogy milyen szerencsétlen és hogy faluban él az mind mind kamu !!!

én csak a szerencsétlen nagyikat anyákat szülőket sajnálom hogy ilyen ember a gyerekei hogy kihasználják a helyzetet és kényelmesen köntösben nézik a szappan operákat és elvannak ,,,még mások megszakadnak hogy mindenük meglegyen ...

Szégyeljék magukat az ilyen semmire kellők mert azért van arra is példa hogy tanuló létükre a fiatalság keményen gyári munkát válalnak délelőtt és délután mennek tanulni késő estig, miközben biológusnak , stb tanulnak és ráadásul ezek a gyereke maguktól felfogták hogy hiába állnak jól a szülők anyagilag nem telepedhetnek rájuk , és sokszor hulla fáradtan bandukolnak át az iskolába de megcsinálják mert megakarják csinálni !!!


2017. jan. 7. 09:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom Budapesten élsz. Én vidéken anno 3-4 hónapig kerestem munkát, mire találtam. Mindent elvállaltam volna, de pont hogy a képzetlenek által is elvégezhető munkáknál még sokkal nagyobb volt a túljelentkezés, mint amihez kellett a diplomám, szakmai tudásom. Én azt tartom kamunak, hogy addig haza sem mész, amíg nem találsz munkat, még a kis cégeknél is 1-2 hét az átfutási idő, multiknál meg van egy minimum 1 hónapig tartó felvételi folyamat (a jelenlegi munkahelyemen is).
2017. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%

Mert várják a sült galambot.

Na meg egyszerűbb Orbánékra fogni.

Én is azt vallom, hogy aki akar, egy héten belül talál állást. Nem is értettem soha, mikor valaki említette, hogy fél éve otthon ül.

2017. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%

2:

Hogyan találsz 1 héten belül, ha a legtöbb munkahelyen 1 hétnél hosszabb a döntési procedúra (a jelenlegi munkahelyemen is 1-1,5 hönap, és nem vesznek fel akárkit).


Anyósom például mérnökként miután leépítés volt a munkahelyén, tényleg szó szerint mindent elvállalt, de ez azt jelentette, hogy az azt követő 1 évben volt 3 darab 1-2 hónapos határozott idejű szerződéses munkahelye, közte télen gyárban egy 2 hónapos betanított munka is minimálbérért, míg végül 1 év múlva talált újera szakmájában határozatlan idejűt. Ha 1 héten belül lehetett volna találni munkát, akkor ő tényleg talált volna, hiszen a gyári meló sem volt neki piszkos.

2017. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedves első pedig igaz hogy eldöntöttem pedig előtte 1 hétig nem találtam munkát ,tehát 1 hétig voltam munkanélküli !! szerintem elhatározás és akarás kérdése ,és a falu nem kifogás lezárom a fenébe a házat és kezdek valamit olyan helyen ahol van élet munka stb, hiszen minek 1 üres éhinséggel nélküléssel semmi jövőképpel ,,,szóval mit ér a nagy ház a faluba mikor üres az illetőnek az élete !!inkább 1 albérlet és dolgozok megteremtem magamnak a z élelmet ruházatot stb stb ,max kiadnám a lakást házata faluba hogy onnan is jöjjön 1 kis pént ,de nem akarásnak nyögés a vége :)
2017. jan. 7. 10:09
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
Mindenhol azt harsogják hogy kevés a munkaerő. Gyártás, kereskedelem,vendéglátás, informatika ,közlekedés,árúszállítás stb stb. Szóval már megfordult a trend,lasszóval fogják az embert.Persze akinek csak zsíros semmitevős bársonyszék a jó a langymeleg irodában ,és amíg nem nyújtják neki ezt tálcán addig élősködik a nagyin, az olyan ember is.Nulla.
2017. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Aki akar, talál munkát, kérdés csak az, hogy milyet. El lehet vállalni időszakosan kulimunkát, én is megtettem, és közben kerestem jobb lehetőséget, azonnal váltottam, amint találtam. Szóval lehet így is hozzáállni, ahogy én teszem, meg lehet a rokonságot kihasználni. Amíg az embernek nem magát kell eltartania, addig nem mindenkinek van akkora nyomás, hogy igenis elfogadja az alja munkát is kevés pénzért. Én mindig úgy voltam vele, hogy nem terhelhetem a szüleimet, hiszen ők sem lesznek fiatalabbak, és pár hónapnál tovább nem lehetek munka nélkül. Segítenek, ha arról van szó, hogy kell, és most már ők is látják, hogy nem olyan egyszerű, mint az ő fiatalkorukban, de nem akarnám kihasználni őket. Akiknél te jártál, és olyan könnyen veszik, hogy több évig is munkanélküliek, azoknak a fejében ez nem fordul meg, ők simán kihasználják a család jóindulatát, és a családban sem volt annyi, hogy rákényszerítsék őket a változtatásra, ők nyilvánvalóan nem is akarnak dolgozni, de majd az élet szépen beint nekik idővel, örökké nem lehet ezt eljátszani.

3 évig munka nélkül? Ez luxus még pályakezdőként is, akár Budapesten, akár máshol...

2017. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Valóban megfordult a trend, bár nem minden cég jött még rá, hogy miért. Sokan mennek külföldre jobb lehetőség reményében, és még mindig sok az olyan cég, ahol nem veszik észre, hogy az alacsony munkabér, a rossz munkakörülmények, a ki nem fizetett munkaórák... stb miatt lépnek le a dolgozók más cégekhez, így az ilyen cégeknél nagy a mozgás, pár hétig-hónapig ott vannak az emberek, és amint van jobb lehetőség, mennek tovább. Én is otthagytam egy ilyet.
2017. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Én azt veszem észre, hogy a többség egyszerűen lusta és félnek a változástól.


Sokkal egyszerűbb minden nap menetrendszerűen elpanaszkodni hogy "nincs munka" és visszaülni nyugodtan a tv vagy internet elé, mint egyáltalán megpróbálni munkát keresni.


Saját alkoholista apám is ilyen volt. 20-25 évig gyakorlatilag nem dolgozott az égvilágon semmit. Volt egy autóbalesete, leszázalékolták, onnantól mindenre ez volt a válasza hogy "hát hogy dolgozzak a fájós lábammal". Érdekes módon, ha a kocsmába kellett menni, akkor soha nem fájt a lába, oda minden nap eljutott.

Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor keresett állást, de az is kimerült abban, hogy elolvasta a hirdetést, 2 hétig hallgattuk hogy ő fog eltartani minket, adjunk hálát érte. Aztán elmúlt a hév és piált tovább.

Vagy a másik, hogy "keresett" otthon végezhető munkát. Persze azt is úgy, hogy "na gyere fiam, ezt fogjátok csinálni". Amikor nem elég hogy házhoz jönne a munka még azt is mással csináltatta volna meg.

Aztán végül egész életében segélyen éltünk meg anyám fizetéséből.


Vagy volt egy barátnőm. Bátyja egész nap otthon gépezett, ki se mozdult a szobából. Ha ment akkor is max a szülőkkel. Ő a cukorbetegségét használta ütő kártyának, a szülők meg nagyban asszisztáltak mellé. Ezt nem dolgozhatja mert azt nem dolgozhatja mert... Ha elment állásinterjúra akkor majdhogynem a szülők beszélték le róla hogy "jajj nem neked való az ilyen". Aztán ott volt közel 30 évesen, és egy percet nem dolgozott az életében. Másik kifogás a diploma hiány volt, amihez a nyelvvizsgája hiányzott...lett volna több éve letenni, ezt is lerendezte a család azzal hogy "nem jó a nyelvérzéke".


Pedig építőiparban aztán látok mindent, alkoholistát, cukorbeteget, sántát, mégis tudják csinálni a szakmájukat, ki jól, ki kevésbé jól, de legalább megteremtik a gyerekeiknek a biztos megélhetést.


Mondjuk azt én is bírom, mikor valaki jön azzal hogy"70 ezerből nem lehet megélni, annyiért nem megyek el", aztán abba nem gondol bele hogy most azt a 70 ezret más zsebéből emeli ki.

2017. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%
Szóval akkor lusta vagyok én is, hogy anno 3-4 hónap volt az első munkahelyem megtalálása. Az nem számít, hogy azóta is dolgozok, és az átlagbér sokszorosát keresem, de ha kirúgnának, akár 2 hónap is lenen, míg másikat találnék, szemben az életművészekkel, akik szerint aki 1 hétig nem talál, az csak lusta...
2017. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%
Meg ne keverjük már a dolgozni nem arakárras ezt. Az átlagos, nem tartós, hanem két állás közötti munkanélküliség Magyarországon 10 hónap fölött van. Nyilván mindenki lusta disznó, csak az itteni kérdező és vállalkozók a szuperek. Mikor 3-4 hónapig munkát kerestem, a sokadik próbalkozás utan nagyon jól esett az ilyen ostoba okoskodóktól, hogy biztosan luata vagyok, és nem akarok dolgozni..
2017. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!