Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire gyakori/ritka, hogy...

Mennyire gyakori/ritka, hogy akkor megy az ember szabadságra amikor szeretne, elengedi a főnök?

Figyelt kérdés

Párom munkahelyén iszonyatosan nehezen kap szabadnapot, általában 1-2 hónappal előre el kell kezdenie rágni a főnök fülét, üzletelni hogy cserébe mikor tudna túlórázni, stb. Így is gyakori hogy egyszerűen nem engedi el végül. És itt nem ilyen 2-3 hetes szabikról beszélek, mára pl. 1 napot szeretett volna kivenni, de nem kapta meg. Múlt hétre 2 napot vett ki, abból az elsőn felhívta a főnöke hogy másnap már muszáj lenne mennie.

Én eddig akárhol dolgoztam, relatíve lazán kezelték - van bent aznap valaki, aki tud ideiglenesen helyettesíteni? Ha van, akkor mehetsz szabira, ennyi. Mostani munkahelyemen is ránk bízta a főnök, hogy nyugodtan írjuk be magunknak a szabit adott napra, ha azt látjuk a közös táblázatban, hogy aznap nem én lennék bent egyedül, ennyi a kikötés. Úgyis mi tudjuk, hogy haladunk a melóval. A többi helyen se problémáztak. Szüleimnek, barátaimnak se igazán van ezzel problémája.

Emiatt és sok más okból is mondogattam már a páromnak, hogy váltson melóhelyet, de ő állítja hogy "mindenhol ez van".

Nekem nem olyan hatalmas a tapasztalatom, eddig 3-4 helyen dolgoztam. Tehát nem tudom felmérni - igaza lehet? Tényleg a munkahelyek túlnyomó többségén ennyire nehéz szabadnapot kapni? Én csak szerencsés voltam eddig? Vagy csak eltúlozza? Mekkora esély van rá, hogy tud találni olyan helyet ahol nem csinálnak ekkora problémát a szabadnapból?

Ti mit tapasztaltok?


(Ő kisvállalkozónál dolgozik, szakmája jellegéből adódóan más munkahely is hasonló kisvállalkozás lenne, ahol tudna dolgozni. Nem tudom, hogy ez számít-e...)


2020. aug. 31. 10:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kisvállalkozónál, építõiparban dolgozik akkor nincs min csodálkozni.
2020. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedelemben dolgozok immáron tíz éve.

Nagy cégeknél, multiknál sose volt belőle probléma. Kiírták, vagy kiírtak, de sok függött persze ott is attól, hogy milyenek a vezetők. Rendesen be voltam jelentve, ha nyolc órát dolgoztam nyolc volt elszámolva, ha tizenkettőt, akkor tizenkettőt. Akármennyire is rossz a fizetés (gondolok itt a beosztott munkakörre, ami minimál vagy szakmunkás minimálbért jelent), de minden a helyén volt.


A kis és középvállalkozóknál pedig pont ellenkezőleg. Nem jelent be, vagy csak négy órákra. Nem volt betegszabadság, táppénz, szabadság, alig akar elengedni. Nem tetszik, ha dolgod van stb.

Én ezért hagytam ott az előző munkahelyemet, ahol 15 óráztam, és amikor 3 (!!) héttel előtte szóltam, hogy kell a hétvége, mert megyek kirándulni, akkor nem engedtek el.

2020. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%
Kisvállalkozásban dolgoztam én is. Szintén nem mehettem szabira, mert akkor miből lesz bevétel? Kisvállalkozás nagyon megfizet, de nagyon ki is használ.
2020. aug. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk mi osztjuk be, nem szól bele. Ezzel szemben, sóher a végtelenségig és alattomos.
2020. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mi osztjuk be magunk között. Ketten tudjuk egymás munkakörét részben ellátni, így egyszerre ketten nem mehetünk szabira. Szerencsére egymás között mi ezt megbeszéljük és a feladatokból is látom, hogy mikor reális elmennem szabira és mikor nem, így nem szoktak belekötni, mindig elengednek.

A férjem nehezebb eset, de azért nála sem vészes. Ők 8-an dolgoznak összesen, egyszerre maximum 3-an lehetnek szabadságon, mert a többieknek át kell venni addig a melót. A kiemeltebb időszakokat már jó előre le kell foglalni. Pl. májusban írta be magát az augusztus 20.-i hétre. Náluk az a rendszer megy, hogy legkésőbb hónap 25.-ig le kell adni a következő havi szabit, így terveznek következő hónapra munkaerővel. Ha nem adta le, akkor abban a hónapban már csak nagyon indokolt esetben engedik el egy-egy napra is. Egyébként elég világosak a játékszabályok és érthetők, így megszoktuk és nekünk nincs bajunk ezzel. Értjük miért van így, alapból nem rossz indulatú a főnöke.

2020. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!