Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért zavarja az új kisfőnököt...

Miért zavarja az új kisfőnököt, hogy én mosolyogva ülök a számítógép előtt, és úgy gyártom a dokumentumokat, nem pedig szomorú arccal?

Figyelt kérdés
Van egy új kisfőnökünk ma reggel óta, aki kihirdette reggel, hogy ő csak a vérrel-verejtékkel végzett munkát tekinti igazi munkának, és az a jó dolgozó, aki keserves arccal végzi a keserves munkáját. Megjegyzem, az ő arca is elég világfájdalmas és búbánatos, úgy jár-kel az irodák között, mintha az egész emberiség összes gondját a hátán cipelné. Én mindig mosolygok. Szeretem vidáman felfogni az életét, minek szomorkodjunk, ha pozitívan is fel lehet fogni dolgokat. A kisfőnök - miközben itt jár-kel - reggel óta már a következő megjegyzéseket tette nekem: - Neked mitől van olyan jókedved? Majd teszek róla, hogy ne legyen, még kapsz két megfogalmazni való anyagot? Még mindig mosolyogsz? Majd teszek róla, hogy lecsússzon az örökös mosoly a képedről, kész vagy már a két plusz anyaggal? Még mindig ott az archaikus mosoly a képeden? Hát ez nem igaz!! Mindjárt felrobbanok!!! Minek vagy te ilyen jó hangulatban???? Nem látod, hogy ez egy munkahely, ahol csak komoly arccal, gondokba merülten szabad ülni? Te azt hiszed, hogy ez egy üdülőhely? Még egy plusz feladatot kapsz ezért! -- Ez ment fél háromig. Addig bírtam. Minden negyedórában jött, megnézte az arcomat, és hergelte magát. Meg a többieket. Fél háromkor a következőt mondtam neki: - Kedves jó kolléganő! Mit zavar téged az én jókedvem? Ez a munkahely tényleg nem az öröm forrása, de nézz ki az ablakon!! Gyönyörű a világ, süt a nap, édesen csicseregnek a madarak! Este jó bort fogok inni az asszonykámmal, aki a legcsábosabb mosolyával hív majd egy közös filmnézésre és minden másra is, ami utána következik. Miért legyek szomorú?? Az élet végül is csoda szép! Én maradok vidám! Te pedig csak főjél nyugodtan tovább a saját keserű levedben. - Erre kikerekedett a szeme, fagyottan állt két percig, majd elviharzott. Most jött a nagyfőnök titkárnője, hogy délután fél ötkor jelenésem van a nagyfőnöknél, fegyelmi tárgyalás lesz, mivel dehonesztáló módon viselkedtem a kisfőnök hölggyel, megszégyenítettem az "alattvalói" előtt. De mi szerintem max. beosztottak vagyunk, nem alattvalók, nem igaz? Alattvalói régen az uralkodóknak voltak. Nem nevetséges ez a nő?
2020. aug. 31. 14:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Valami hiánya van.
2020. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A kis fönök demotivalo. Ki kell rugatni.


Nem a megfelelö embert talàltàk a poziciora!


En melletted vagyok!:)

2020. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A főnökasszonyod valószínűleg egy b.szatlan,komplexusos szerencsétlen aki a saját nyomorát a környezetére is igyekszik kivetíteni, ettől várva némi lelki megnyugvást. Hihetetlen számomra, hogy ilyen mentalitással emberek vezető pozicióba kerülhetnek.Normál esetben a jó munkahelyi légkör megteremtése kellene, hogy cél legyen, a boldog, elégedett, munkáját szerető, motivált ember az igazán produktív,minden cégnek ilyen munkaerőre van szüksége, ha sikeres akar lenni. Valóban búvalbaszott, depressziós kolektívát akarnak építeni? Ezt nem mindenki fogja tolerálni, fel fog gyorsulni a fluktuáció, lehet, hogy a legjobb melósaikat fogják elveszíteni egy dilettáns főnök miatt.Szar ügy ez,szerintem most két dolgot tehetsz. Vagy földöncsúszva bocsánatért esedezel a főnökség előtt és a kisasszonynak becsicskulva valószínűleg megtarthatod az állásodat. Vagy vállalod a véleményed és lesz ami lesz.Ha ez utóbbi mellett döntesz akkor mindenképpen a saját múltbéli teljesíményed marketingelése előtt a cég érdekeire hegyezd ki a dolgot, arra, hogy a dolgozói elégedettség profitban mérhető.Szerintem bejöhet.
2020. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez az komment szépen atirva de mehetne a nagyfönök asztalàra.


Remeljük ö nem hülye es latni fogja globalisan a helyzetet.

2020. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyi bíróságra nem lehet ilyennel fordulni? (legalább rájuk pirítás céljából)Merthogy mire fel hurcolnak fegyelmi tárgyalásra,amikor pont,hogy téged alázott meg a kisfőnök?

Beteg emberek az ilyenek,a sikertelen magánéletüket nem tudják elvonatkoztatni a munkahelytől,ott élik ki a nyomorukat másokon.Azért is lett ilyen következménye,mert elé tártad a görbe tükröt,amit nem bírnak elviselni.

2020. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A kisfonok próbaidőn van úgyhogy lapítania kéne mint annak a bizonyos valaminek a gazban. Remelem repül.
2020. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Most indulok raportra. Amúgy rajtam kívül még azt a hölgyet cseszintgette az irodában a kisfőnök, akinek a női kollégák közül egyedül felismerhető asszonyneve van. (Többen is vannak férjnél, de ez nem látszik a nevükön, sokan fel sem vették a férjük nevét. De ez a kolléganőm, aki X-né Y. Z. néven szerepel, most velem együtt jön raportra, mert a munkaidő alatt elolvasta a férje neki küldött sms-ét, és ez főbenjáró bűn. - Családi életet nem a munkahelyen élünk, drágám. Oktasd ki az uradat, hogy 9 és 5 óra között ne küldjön neked sms-t.)
2020. aug. 31. 16:17
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Majd, írd meg mi lett. Remélem, hogy a kisfőnök repül, aki első munkanapján két kollégával is balhézik. Remélem, hogy kiállítók magatokért.
2020. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
*Kiálltok
2020. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Te egy isten vagy. A munkahelyeden fogyatékosok vannak. Nem értem, hogy kerülnek retardáltak ilyen pozíciókba.
2020. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!