Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pestre költözni munkavállalás...

Pestre költözni munkavállalás miatt?Milyen ott a munkaügyi helyzet?

Figyelt kérdés
2020. szept. 2. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamivel több a lehetőség, mint mondjuk Helyőpapin.
2020. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a munkaügyi helyzet?

Milyen területen?

Egyetemi tanár vagy, vagy biztonsági őr?

Általánosságban, ha nincs valamilyen kiemelkedő végzettséged, keresett szaktudásod, akkor azzal a pár forinttal amivel többet keresnél Budapesten, annak a dupláját elviszi a lakhatásod.

2020. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen képzettséged van, milyen területen akarsz elhelyezkedni.

Az is fontos, hogy honnan költöznél fel. Mert nem mindegy, hogy egy másik nagy városból, vagy egy eldugott kis faluban.


Én nem bántam meg, mert kereskedelemben dolgoztam, ott is dolgozok. Furcsa volt, hogy vasárnap felmondtam, hétfőn már ültem az üzemorvosnál az alkalmasságin.

A lépést azonban meggondolnám most erősen a járványveszély miatt. Nagyon durva, amilyen hatással van a gazdaságra. Ráadásul pont azok a munkahelyek a legstabilabbak, amik a legrosszabbul fizetnek. Mert például kukásra, takarítóra, portásra sok helyen mindig szükség van.

2020. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem függ végzettségtől. Ócska munkából is sok van, illetve én a szakmámban is 2 héten belül találtam több alkalommal is állást.


Az a kérdés, hogy neked megéri-e ez, mert a munka hiába jó, ha elmegy a pénzed albérletre...

2020. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Eddig vendéglátóztam, de mivel az teljesen kikészíti az embert szeretném nem abban leélni az életemet. Van egyéb végzettségem is (pénzügy-számviteli ügyintéző), viszont abban 0 tapasztalat. Érettségi, középfokú angol, kis német, szóval kb úgy indulnék pesten mint egy frissen érettségizett aki szeretne dolgozni, csak 10 év plusszal.


Na persze ha nagyon muszáj, amíg nincs más, nyomom a vendéglátót is csak hát az is - mint sok más - szarban van.


Kis balatoni városkáról van szó - 0 munkalehetőség - és a párommal mennénk ha mennénk.


Csak úgy általánosságban érdekelt a helyzet, mert errefelé pl. szép puszítást okozott a vírus okozta válság

2020. szept. 2. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!