Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik már a mai világban?

Mi történik már a mai világban?

Figyelt kérdés

Jó ideje keresek (fél éve) már munkát logisztika mesterképzést csinálom van aktív nyelvtudásom de egyszerűen nem értem hogy lehet az hogy elküldtem már csomó helyre és annyi se jön vissza hogy köszi nem.


Elképesztő ez a helyzet. Nem vagyok egy link alak és megbízhatóan dolgozom, nem vagyok buta sem, megoldom a rám bízott feladatokat.


De mégsem találok munkát jó ideje pedig nem vagyok képzetlen sem és ambícióim is vannak.


Más hogy áll ezzel jelenleg? Annyira elkeserítő már ez a helyzet hogy komolyan nem tudom mit kezdjek már magammal.


2020. szept. 4. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel egyáltalán nem vagy egyedül. rengeted diplomás, képzett, okos, ambíciózus ember dolgozik gyorséttermekben, gyárakban is többek között. Ha nem akarsz eltartott lenni, és egy helyben toporogni az életben, akkor neked is ezt az utat javaslom, addig, amíg nem találsz számodra megfelelő állást
2020. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
A hisztivírus miatt tönkre van téve a gazdaság.
2020. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-es, gyárakban sincs állandó felvétel, és most, hogy a rengeteg munkanélküli mind oda akar menni, még válogathatnak is. Így inkább a tapasztaltat veszik fel, meg aki előtt nincsenek perspektívák (értsd: 20 éve csak gyári melója volt, képzettsége nincs, de megbízható)
2020. szept. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A HR-esek 90%-a egy inkompetens és buta ember. Sorban szórják ki a megfelelő jelölteket, aztán felvesznek valakit, aki ismerős vagy épp ránézésre bejön nekik.

A főnökök nagy része is hasonló.

Pl. kerestem melót, bementem, beígérte a főnök, hogy egy hét múlva hív és felvesz. Felhívtam, hogy mi van, még egy hetet ígérgetett. Megtudtam, hogy az egyik haverom ott dolgozik, szóltam neki, hogy kérdezze már meg, mi van. Elmesélte, hogy a kéne tényleg új ember, a főnök mindenkinek ígérget, aztán senkit sem vesz fel.

De, olyan is volt, hogy az állásbörzére zárás előtt bejutottam még, leszórtam több helyre az önéletrajzom. Az egyiknél konkrétan egyből mondták, hogy na, végre a megfelelő ember, tuti hívnak. Hát, azóta sem hívtak...

A mostani cégemnél is vicces a sztori. Kéne ember, mert van meló bőven. Minket minimálisan érintett a vírushelyzet. A főnök is előadja, hogy kell ember. Aztán, amikor épp jön valaki, akkor az aktuális kedvétől függ, hogy mi van. Jött mondjuk egy teljesen jól szituált ember, egyből elküldte, hogy nincs felvétel. Beesett egy alkesz bepiálva és azonnal felvette...


Az a helyzet, hogy a legtöbb cég összevissza panaszkodik, hogy munkaerőhiány van, hogy kapjanak valami támogatást. Közben alig van munkaerőhiány és inkább csak néhány szakmára jellemző.

2020. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkora vakera ez a munkaerőhiány, hogy ész megáll. Egyes szektorokban talán, ahol egyébkent is vicc összeget akarnak adni (tanár, óvónő, ápoló, stb.) Plusz nem is alkalmas rá mindenki. Amúgymeg kamuból hirdetgetnek folyamatosan, persze senki nem felel meg nekik. Játszanak az ember életével folyamatosan. Nem lehet mindenki informatikus, gépész meg kőműves. A többi szakmához amit felsoroltam, meg 4-5 évet kell tanulni ahhoz, hogy esetleg megengedjék hogy éhendögölj náluk.
2020. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Felháborító komolyan ez az egész és mélységesen elkeserítő.


Velem is előfordult nem egyszer az hogy ígérték hívnak és aztán semmi. De olyan is hogy küldjem az életrajzom, természetesen van felvétel. Aztán mégsem.


És már annyian szórakoztak velem hogy kezdek teljesen belefáradni plusz azért ez rányomja az önbizalmadra is a bélyeget. Konkrétan sehova nem kellesz.


A helyzet az hogy küldtem már olyan pozícióra is amihez semmi nem kell. (Gyár) Ott meg vagy megkaptam azt hogy aaaa túlképzett vagyok sajnos, vagy ilyen kifogásokkal elutasítottak hogy hát más személyiséget keresünk. Mire?? Gyári munkához mégis milyen személyiség szükséges?!


Legszívesebben orditottam volna a telefonba hogy ezt a baromságot nekem ne mondja. :(


Szorgalmas vagyok igényes a munkámra, szeretnék is dolgozni nem pedig eltartatni magam, vannak terveim de így...


De akkor látom hogy más is ilyenekkel küzd. Nem nagyon tudok mást tenni csak várni azt hiszem.

2020. szept. 4. 13:44
 7/10 anonim ***** válasza:
szintén zenész 8 hónapja...
2020. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
képzeljétek én pont ma kaptam munkát, jővő héten már mehetek dolgozni. 1 évig nem találtam. 22 éves vagyok, èrettségivel és rendszergazda okjvel, nyelvvizsgàval. kész őrület, hogy a legputribb helyen is válogatnak már. (gyári 3 müszakos munkát kaptam de most azt is megbecsülöm, nincs más)
2020. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

#9: Mérnöknek tanulok. A tököm kivan a hozzád hasonló értelmi sérültekkel. Sepertem, tiszta olaj voltam. És csináltam, nem derogált. Ehhez képest 1-2 embertől ugyanazt a szintű lenézést kaptam, mint tőled.

Bocs, hogy nem akarok olyan szinten megragadni és olyan szintű emberek között lenni, mint te. Legyél csak el a 3 műszakoddal és a frusztrációiddal, amíg mérnökként 1 műszakban többször annyit keresek, mint te.

2020. szept. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#11: Te amúgy miről beszélsz?

A főnököm leszel? Mesélj, mi a szakmád, mihez értesz, hol leszel a főnököm?

Balerina vagyok? Konkrétan leírtam, hogy minden olajos melót megcsináltam. Te mivel csináltál többet? Te is balerina vagy?

Süt belőlem a munkaundor, amikor érdekel a szakmám? Kérlek, mesélj erről is.

Megvetem, akik tudnak dolgozni? Nem. Téged vetlek meg. Nagy különbség.

Hiába személyeskedek? Gyakorlatilag az első hozzászólásodtól csak személyeskedést írsz.


Az a gáz, hogy valószínűleg annyira probléma van az elmédben, hogy még ezekre az egyszerű kérdésekre sem tudsz válaszolni. Te vagy az, aki 40-50 éves korára alkeszként melózik, haragszik az egész világra és még a saját családja sem kíváncsi.

2020. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!