Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor történik valami a...

Amikor történik valami a világban, miért emelik ki, hogy "NŐK és GYEREKEK" is érintettek? Az ő életük többet ér?

Figyelt kérdés

Furcsa lesz, de én is nő vagyok, 30-as éveim közepén.

Viszont amikor még gyerek voltam, már akkor sem értettem ezt, főleg ugye tragédiáknál lehet ezt hallani, hogy nők és gyerekek is vannak az áldozatok között.

De miért kell ezt így kiemelni?

Ha egy férfi hal meg, az kisebb veszteség?

Egy család számára az nem tragédia, ha a családfenntartót megölik?

Csúnyán hangozhat, de egy nőnek lehet másik gyereke. Egy férfinak lehet másik gyereke.

De egy gyereknek nem lehet másik apja, ha meghal!

(Félreértés ne essék, nem az elhunytat lehet pótolni, nem ezt írtam!)

Tudom, hogy szörnyűség egy anyának eltemetni a gyerekét, na de egy nőnek nem ugyanakkora fájdalom eltemetni a férjét, élete szerelmét? Vagy egy gyereknek az apját?

Mi a francért kell kiemelni, hogy nők és gyerekek haltak meg, mintha az ő életük többet érne?


2019. okt. 26. 20:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%
Nem nő vagy, csak a nő és gyerekgyűlölő kérdező...
2019. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Én nem gyűlölök senkit, csak épp az igazság mellett állok.

Számomra ugyanannyit ér az EMBERélet, kortól, nemtől függetlenül.

És de, nő vagyok.

Szerencsére ezt nem te döntöd el.

2019. okt. 26. 20:21
 3/23 anonim ***** válasza:
Ezek szerint igen.
2019. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Lehet, újabban már nem emelik ki, pl a mostani kamionos tragédiánál(a 89 áldozatos) már nem írják nemek, kor szerint az áldozatokat.

Hála a mindenféle önérzetes, egyenlőségpárti szervezetnek, akik kikérik magukat, hogy őket ne különböztessék meg gyengeség szerint.

2019. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez sokkal régebbi téma.

Ha belegondolsz a férfiak mindig háborúztak, természetes volt, hogy erősek, rendíthetetlenek, a nők és a gyerekem meg védtelenek, gyámoltalanok, akik külső segítségre, gondoskodásra szorulnak, hogy életben maradjanak. Ezzel együtt viszont ők a jövő zálogai.

2019. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igazatok van, régebben gyakrabban használták ezt.


Azt is aláírom, hogy ők a jövő zálogai, de ha nincs, aki felnevelje és eltartsa őket, akkor nem tudjuk kiváltani a zálogot!

Illetve fontos a jövő, de a jelenben élünk, elsősorban ezt kell élhetővé tenni!


Köszönöm az értelmes válaszokat, a gyökér meg a többi kérdésnél is csak beszólogat, már megfigyeltem.

2019. okt. 26. 20:43
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Igazából ez csak hangulat fokozás, szenzációhajhászás. Az az alapja, hogy egy nő, gyerek védtelen(ebb).
2019. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%

Empátiahalászat. A gyerekek védtelenek, ha fiatalabb valószínűleg meg se értette mi történik vele és már halott. A nőket a régi időkből még mindig gyámoltalannak tartják. Ez nem arról szól, hogy kinek fontosabb az élete vagy kit fájdalmasabb eltemetni a családnak (MINDENKIT nehéz eltemetni.) hanem arról hogy minél jobban hassanak az emberek érzelmeire. És azért hatnak ezek így jobban az érzelmekre, mert mint mondtam a nőket és gyerekeket védtelennek és gyengének állítják be.

Ez a nőnek lehet másik gyereke meg hülyeség, mert az elvesztett gyereket nem kaphatja vissza. Csak azért mert szül még hármat nem lesz nehezebb az egy elvesztése. Ennyi erővel a gyereknek is lehet mostohaapja akit érezhet igazi apjának (a család nem feltétlen vér alapú).

2019. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Le is írtam, hogy az elhunytat nem kaphatja vissza, de igenis nyújt az vigaszt, ha van még másik 2-3 gyereked, akiket felnevelhetsz!

Viszont ha az édesanyádat, édesapádat veszíted el, akkor aztán semmi nem nyújt vigaszt!


De ne menjünk bele, nem is ez volt a lényeg.

Ha belegondolok, inkább kereskedelmi tévék használják ezt, ők valóban nem riadnak vissza a hangzatos főcímektől, megjegyzésektől.

2019. okt. 26. 21:10
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert a nők és gyerekek sérülékenyebbek, egy férfival szemben esélyük sincs. És az egy gerinctelen gyökér, aki olyanokat bánt, akik nem tudják megvédeni magukat. És általában meg is van az oka, hogy az ilyen patkányok miért nőket és gyerekeket bántanak. Pl. az "apám" egy 45 kilós, sunyi girnyó volt, akit 50 évesen 18-20 éves fiúk szekáltak, és nem mert mégcsak szólni sem. Ha meg egy komolyabb férfi felbukkant, látnod kellett volna azt a meghunyászkodást, nyalizást semleges helyzetekben is. Egyszer verekedni hívta egy férfi. Olyan pánikolást vágott, mint egy kislány. Szóval szánalmas, nevetséges tróger senkiházi volt, aki látszólag a légyre se jelentett veszélyt, olyan beszari alak. Na de otthon, anyukámat és minket a húgommal évekig terrorban tartott. Egy eltört pohár miatt ököllel ütötte az arcunkat. Hatalmaskodott,rajtunk élte ki az összes frusztrációját,ütött-vert minket. Házon kívül meg egy csicska volt. Na ezért kell kiemelni, mert az duplán okádék, aki nőket és gyerekeket bánt. Tudod, mindenki a saját súlycsoportjában keressen ellenfelet.
2019. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!