Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Karanténban elvárható a...

Karanténban elvárható a munkavégzés? Kötelező betegállomány alatt? Ez egy joghézag vagy csak tudatlanság?

Figyelt kérdés

Érdekes dolgot feszegettek egy rádióműsorban. Ha egy tanár igazolt covidos, karanténba kell mennie, és az iskolát bezárják. És átállnak digitális oktatásra ahol is a fertőzött tanár is oktat.

Na de azt mondja erre a munkajogász hogy ha kötelező karanténban van valaki, akkor arra betegállomány jár (hogy igazolt tisztázott legyen a hiányzás). Na de ha betegállomány? Hát akkor ott munkavégzés nem várható el! Még távmunka se hiszen betegállomány tehát munkaképtelen az illető. Ezért betegállomány.


Hogy oldható fel ez az ellentmondás?

Jogász szerint sehogy. Ha karantén és betegállomány van akkor nincs, nem várható el munka még online távmunka se és téma lezárva.


2020. szept. 6. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
A karantén nem minősül betegállománynak, nem mehetsz vele táppénzre sem. Szóval igen, elvárható a munkavégzés.
2020. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"A karantén nem minősül betegállománynak, nem mehetsz vele táppénzre sem. "


A karantén ha hatóságilag elrendelt és kötelező akkor betegállománynak minősül( ha van még a 15 napból) utána táppénz.

Önkéntes karantén nem de hatóságilag elrendelt igen.

Teljesen evidens egyébként.

2020. szept. 6. 09:27
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Akkor leszel szíves elolvasni az új rendelkezéseket, illetve a munkatörvénykönyv új módosításait is. Evidens, nem?
2020. szept. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"KERESŐKÉPTELENSÉG

Aki COVID-19 vírussal kapcsolatban vagy otthonában, vagy egészségügyi intézményben járványügyi megfigyelés alá kerül, keresőképtelen állományba vehető.


Jogszabályi háttér: egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (a továbbiakban: Ebtv.) 44.§ g) pontja szerint keresőképtelen, akit közegészségügyi okból foglalkozásától eltiltanak és más beosztást nem kap, vagy akit közegészségügyi okból hatóságilag elkülönítenek, továbbá aki járványügyi, illetőleg állat- egészségügyi zárlat miatt munkahelyén megjelenni nem tud és más munkahelyen (munkakörben) átmenetileg sem foglalkoztatható."


[link]

2020. szept. 6. 09:32
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Drágaság ennél már 100x újabb módosítások vannak.
2020. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit más oldalról fognám meg a kérdést, ha előállna a ez az eset, külön én kérném (mint COVID-os tanár), hogy tarthassak órát, hiszen a helyettesítővel sajnos szerintem hatékony munka nem zajlik soha, azt nekem mindig pótolnom kell a gyerekekkel.

De, hogy közelebb hozzam az esetet, eltekintve a járványtól, ha csak influenzával vagyok otthon, vagy pl. Nem is betegség miatt vagyok távol, akkor is folyamatosan küldöm az anyagokat, mert ez egy olyan munkakör ahol magamat szívhatom le, ha nem haladunk a tanmenetet szerint.

2020. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Jaj egy tanár. Istenem ez a tanmenet és online oktatás... A tanárok 99%-a megírta a feladatot hogy mit tanuljanak meg a gyerekek, a dolgozatokat és minden más beadandókat a szülők írták. Hol maradt az online megtartom az órát és leadom az anyagot? Szánalmas már ez a vergődés amit a tanárok csinálnak.
2020. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az igazoltan beteg tanárt szerintem betegszabira kellene kiírni és akkor nem is várható el tőle, hogy dolgozzon emelett. Természetesen az összes többi tanár, aki csak megfigyelésre van karanténban, nekik otthonról is dolgozniuk kell, hiszen nem betegek.
2020. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sunshinedoll ***** válasza:
Szerintem elvárható. Ha valóban beteg, ki lehet írni betegszabira, de pl. nálunk is, ha valaki elment külföldre nyaralni és kötelező hatósági karanténba került, ő bizony otthonról dolgozott.
2020. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
7eske. Taníts te is és megtudod milyen egyszerű. Főleg online. Nem mindenki tud videókat letrehozni feltölteni stb... nem vagyunk megbecsülve.....
2020. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!