Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeled a helyzetet,...

Hogyan kezeled a helyzetet, mikor kiderül számodra, hogy a kollégád/kollégáid számottevő lopásokkal egészítik ki a havi fizetésüket?

Figyelt kérdés
Akár százezres nagyságrendről is szó lehet és rendszeres.

2020. szept. 16. 07:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra figyelek, hogy ne keveredhessek bele semmilyen módon.
2020. szept. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Főnökkènt ez előfordul.
2020. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hol lopnak? Mit?


Ott a munkahelyen? Nem veszi észre senki a felelősek közül?

2020. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Túl nagy a vállalat, minimális létszámmal, a telephelyen vezető pedig nincs kijelölve. A közvetlen felettesünk kb. 100 km-re van a központban és ritkán jár le látogatni, mert rengeteg a dolga. Bármit eladnak, kilopnak, szó szerint értem. A vállalat profiljáról nem akarok írni, nyilván igyekszem minél inkább titokban tartani. Szerszámok, autóalkatrészek, szerelési anyagok, bármi, még az értékesebb hulladék is eltűnik. Az üzemanyag tankolókártyákkal is a saját autóikat tankolják a céges járművek helyett/mellett. Azthiszem egyértelműen a cég hibája, hogy nincs ellenőrzés, de az is lehet, hogy belefér nekik. Nem tudom, hogy mit gondoljak, mindenesetre jelenleg a hányinger kerülget.
2020. szept. 16. 10:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kizártnak tartom, hogy ez semmiféle leltárnál, ellenőrzésnél nem derül ki soha - ha ez tényleg ilyen mértékű a lopás...
2020. szept. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

A főnök nálunk pöcs. Szívatna mindenkit, akit lehet, bekamuzta a prémiumot és nem fizet sokat. Nem egy ember "ügyeskedik".

Őszintén? Csinálják. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

2020. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kis lopás sok helyen nem tűnik fel, mert ha elhanyagolható a bevétel szempontjából, akkor nincs feltételezve, hogy valaki ekkora tételben merne ilyet meglépni.

Ha ilyet tapasztalnék bevallom én inkább hallgatnék, és megpróbálnék nem belekeveredni. Sajnos sok ember gerinctelen, és sokaknál opció az, hogy ha valaki lebuktatja őket, akkor annak keresztbe tesznek, vagy rántani akarják az őket lebuktatót is.

2020. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy kezelem hogy nem keveredek bele. Vagy téged miért zavar ez?


Azt leszámítva hogy nem túl etikus dolog... Vannak pillanatok amikor jobb nem észrevenni valamit ami az orrod előtt van. Ez lehet hogy egy ilyen pillanat lenne.. nem azt mondom hogy ez a jó irány de az ember félti a munkáját meg ugye ott a bosszú ha kitudodik..


Ugyanakkor ha nagyon zavar és jelezni akarod akkor a lehető legdiszkrétebben, névtelenül. Mondjuk ha tudod hogy mikor és kik csináljak ezt akkor lehetne azt hogy írsz gépen egy levelet kinyomtatod és valahogy odacsempészed a főnöknek.. bár azt írod nem ott van a közelben. Valahogy csak meg lehetne oldani.

2020. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ott rendszerint a főnökségnél kell alapból keresni a probléma gyökerét.
2020. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tobbiekkel ellentetben en bearulnam. Nekem a jo viszony a fonokokkel fontosabb, mint a lopos kollegakkal, akiket egy ilyen utan amugy is kirugnanak.

Hozzateszem, en eddig csak olyan helyeken, olyan felettesekkel dolgoztam, akik komolyan veszik a munkahelyuket, nem lopnak, tisztessegesek, tehat engem emiatt semmifele rossz nem ert volna.

2020. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!