Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltottatok már munkát azért...

Váltottatok már munkát azért mert nem tetszett az ott uralkodó rendszer a munkát viszont szerettétek?

Figyelt kérdés

Sokszor megértem azokat az embereket akik elmentek külföldre és elmondásuk szerint nem mindenkit csak a pénz motivált és nem az volt az első szempont,hanem a szakmában való fejlődés,jobb munkakörülmények, a munkához való komolyabb hozzáállás és az elvégzett munka értékelése.

Nekem pl.nem rossz a főnöknőm mint ember,de megtűri a léha munkást még el i viccelődik vele.A munka annyiból áll,hogy el van végezve itt-ott hiba csúszik(megjegyzem elég gyakran)felületesség miatt és ez már nagyon felháborító tud lenni.


2020. szept. 19. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
En megvaltoztattam a rendszert ami nem tetszett. Nem egy helyen.
2020. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy csináltad? Én is mondtam már ezt-azt és állt be váltózás a téren pl.a nem dolgozó kolléga esetében de ezt folyamatosan ellensúlyozni kell.
2020. szept. 19. 08:41
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, stresszes irodai meló volt, folyamatosan ügyfelekkel kellett foglalkozni, 20 perc volt az ebédidő, de ha csörgött a telefon, akkor fel kellett venni, nem volt az, hogy nyugodtan megebédelsz. Kolléganőm is sunyi nyalógép volt, miközben bájcsevegett a főnökökkel, addig rám maradt minden munka. Szóval otthagytam, nem bántam meg, pedig nem lett volna rossz meló.
2020. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyedi azert nem akartam leirni

De egyik munkahelyen kollektivàt csereltem le:


Tele volt kisebbséggel akik terrorban tartottak rengeteg panaszom volt rajuk.probaltam velük is beszelni.

Es mivel tudtam hogy a lakhelyünkön ami zajlik mindenröl tudnak a fönökök igy szepen hangosan oanaszkodtam ràjuk es kiadtam minden belsö dolgot. Par honap alatt szépen le lettek morzsolodva kirugatva. Plusz volt egy ismerösöm aki azt hitték engem bevéd es vele fenyegetöztem egyszer es mivel tartottak töle igy ketten masnap maguktol fel is mondtak.

2 honap mulva teljesen uj es JO emberekkel dolgoztam együtt.


Masik munkahelyen:

Felvettek egy kezdöt nekem kellett betanitani.

Lusta diszno volt es rendkivül hanyag es miatta NEKEM kellett tartani a hàtam. Azaz az ö hibai miatt amiert nekem kell ellenörizni, en szivtam mindig.

Elmondtam a fönöknek hogy nincs ehhez idegzetem, a dolgozohoz meg türelmem sem, es rendkivül leterhel hogy az apro hibait kell keresnek amikböl kesöbb botrany/adobüntetések stb lesz ha kesöbb bukik ki (pénzügy)


A fönök szétszedte a feladatokat hogy ne függjön össze a munkànk. Igy màr csak ÖT cseszegették folyamatosan fentröl. Aztàn még nekem kellett vigasztalni amiért hülye.

Es csodàk csodàja BELERÀZODOTT mindenbe es par honap mulva egy hataridöre pontos és preciz munkaeeö lett és még segitsèg is a problemakban es jo bnö is :)

2020. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*elsö munkahelyem vendeglatas volt külföldön es együtt voltunk elszallasolva
2020. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

*valamint a felsöbb vezetés kezdetben ordenáré stilusban közölte ha vmi problemajuk van, en folyamatosan targyilagos diplomatikus hangnemet ütöttem meg velük szemben es sokszor vilagitottam arra rà kimutatàsokkal vagy statisztikàval hogy amugy pont az a hibàs aki fentröl lefelé ordibàl.

Az asszertiv kommunikacioval velük eljutottam oda hogy képbe kerültek azzal hogy minösithetetlen hangnemmel csak sajàt magukat jàratjàk le, es egy vezetötöl magasabb szintü konfliktusmegoldàsokat vàrok el, mint egy paraszt stilust.


Azota képesek diplomatikus vitàkra es logikai érvelèsekre is.

2020. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A munkámat és a beosztottjaimat szeretem, a küldetéstudat még teljesen megvan bennem, a fizetésemmel elégedett vagyok, de a felsővezetéssel mintha nem egy bolygón élnénk. Olyan személyek vannak ott jelen "tanácsadóként" (s*ggnyalóként), akik totálisan alkalmatlanok, rosszindulatúak és a legtöbb esetben nem képesek a dolgok mögé látni. Ezzel azt érjük el, hogy a felső és középvezetők között hatalmas a szakadék. Ha probléma van, akkor nem kommunikálunk, hanem kiemeljük a hibást a középvezető alól (olykor a tudta nélkül) és skalpolunk. Ezt és a zéró oda-vissza működő kommunikációt én nagyon nehezen viselem. 5 éve próbálok változtatni rajta, mostmár ott tartunk, hogy legalább középvezetői kérések alapján sikerül összehozni egy-egy meetinget a felsővezetéssel. Őszintén szólva sokszor megfordul a fejemben, hogy így nem lehet dolgozni és nem is akarok. Mivel fiatal nő vagyok, azért tartok ki, mert babát tervezünk és nem lenne oké most váltanom.
2020. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első munkahelyemen a munkát úgyahogy szerettem, gyakorlatilag a kollégáim miatt húztam addig, ameddig, mert a főnöktől viszont a hideg rázott már egy idő után, képtelen voltam elviselni, ezért mondtam végül fel. Sajnos a jelenleginél ugyanez a helyzet...
2020. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta ilyen helyzetben vagyok, és nem tudok kitörni belőle.
2020. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!