Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Futárkodni októbertől robogóval?

Futárkodni októbertől robogóval?

Figyelt kérdés
Most kezdeném az ételfutarkodast Pesten (wolt). Robogóval gondoltam, de nem tudom mi a tapasztalat, lehet ezt hidegben is nyomni? Nincs hideg ehhez októbertől. Biciklivel nyilván nincs (bringazom egész évben), viszont biciklivel nem szívesen csinálnám a futarkodast. Nagyon fárasztó lehet. Kocsim is van, azzal viszont nem hiszem hogy sokat lehet keresni, mert a dugóban ülsz egész nap. Mi erről a véleményetek?

2020. szept. 20. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól fel kell öltözni, nagyon kell védeni az ízületeid, és nagyon jó gumik kelllenek a robogóra. Valamint full vízálló cuccokat is be kell szerezned. Drága mulatság, de csak 1x kell.
2020. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Robogón őszi /téli időben jobban be kell öltözni, mint bringával, mert ülsz rajta, nem mozogsz, és jobban ér a menetszél. Ha meg állsz, és felviszed a kaját mondjuk egy lift nélküli ház 2-3-4 emeletére leizzadsz a ruha alatt, ahogy elindulsz megfázol. (Ezt napi sokszor kell csinálni) Esőben kifelyezetten szívás, nem csak a ruhád fog átázni (kevés a jól vízálló ruha de abban meg alapból beizzadsz), ha megállsz, a robogó is vizes lesz, pl ülés stb nem mindig tudod letörölni a vizet. Kapualjaknál felmész a kocsifelhajtón a járdára vagy padkán felugrasz ha ázott leveles/csúszós jó nagyot tudsz borulni. Ha mondjuk van kormányraszerelt telefontartód, és GPS eznél a telo aksid a hideg menetszéltől percek alatt lemerül, meg kell oldanod a folyamatos töltést, ha viszont vízálló zárt telefontartóba tennéd, nem tudod nyomkodni, és tölteni sem, jól kell ismerni a terepet max az előző címnél belövöd a következőt de útközben használni nem nagyon tudod. Zárt sisak ajánlott, olyan amiben van Bluetooth hangszóró, akkor még hallgatni tudod a navit, és ha a ruha alatt van a telefon a testeddel melegited jobban bírja a hidegben. (És meg sem ázik) ha ilyen hideg időben akarod használni akkor olyan robogót érdemes nézned, amiben van ülés fűtés, kormány fűtés, és ruhából is érdemes fűthető ruhát venni (pl powerbankos) Csak a jól karbantartott jó állapotú nem gagyi robogó nem fog lerohadni alattad a késő őszi /téli használatban de ugy általában nem igazán szeretik az ilyen időt. (Piciaz akkumulátor, napi sok indítgatá, hideg, pici motor, hidegben kevésbé hatékony kenés, stb)
2020. szept. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közepes plexi, Oxford aláöltözők, Tucano öltakaró vagy valami utánzat az kelleni fog de 0 fokig kihúzható. Téli helyett én 4 évszakos gumit vennék, 0 fok alatt hóban nem akarsz úgysem menni. Eső nekem nem volt gond a plexi, tucano és az új kabát miatt de ha a tiéd ereszti a vizet akkor kell esőruha vagy spec mosószer a ruhához. Volt egy fasza kormányzsákom is, még egy vékonyabb kesztyűvel sem fázott a kezem.


45-60 percet robogóztam melóba, mire fázni kezdtem volna pont beértem.

2020. szept. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egész évben bringázol, meg sem kottyanna. Én vagy 1,5-2 éve nem ültem biciklin, ma volt az első napom, és nem haltam bele.
2020. szept. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!