Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet Bécsben, vagy...

Hogyan lehet Bécsben, vagy Grazban futárkodni angol nyelvvel?

Figyelt kérdés
Biciklis futárként szeretnék Bécsben, vagy Grazban dogozni jó angol nyelvtudással, kezdő némettel. Érdekelnének tapasztalatok. Köszi előre

2020. máj. 12. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha meg tudod érteni és értetni magad angolul olyan emberekkel, akik csak németül beszélnek, akkor nincs mitől tartanod. Viszont érdekelne, hogyan csinálod.
2020. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Grátzba mennél? Kérdez miniszterelnök úrat.
2020. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, miért gondolják egyesek, hogy egy nem angol anyanyelvű országban -ha az emberek többsége tanult is valamikor angolul-, majd tudnak és hajlandóak is lesznek angolul kommunikálni az őket kiszolgáló dolgozókkal.

Én, mint ügyfél, nem lennék elragadtatva, ha Magyarországon a csomagjaimat angolul makogó ukrán futárok kezdenék kihordani.

2020. máj. 13. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

hát örülni nem fognak neked, a fajtádból (nyelvet nem beszél, de azért idejön, mert majd biztos kap egy csomó pénzt meg segélyt meg minden, aztán meg van sértődve ha mégse) van kinn egy tonna, nem kell még egy.

de kérdezd meg googlet, van két ilyen nagy biciklis cég bécsben, ők felvesznek mindenkit, bár ismerek embereket akik ott dolgoztak, otthagyták, mert rohadt keveset fizet. bár neked pont jó lesz, másra úgyse lehet nagyon használni.

2020. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van angol nyelvű felülete a futár cégnek. Magyar futárcégnél is van aki nem beszél magyarul. Sokat nem is kell beszélni. Igazából arra vártam, hogy ír egy magyar aki már dolgozik, vagy dolgozott ilyen cégnél.
2020. máj. 13. 21:06
 6/12 anonim ***** válasza:

"Van angol nyelvű felülete a futár cégnek."

Az a szolgáltatásaikat esetleg igénybe vevő külföldiekért van. Semmi köze ahhoz, hogy a cég a dolgozóktól elvárja-e a helyi nyelvet.


"Magyar futárcégnél is van aki nem beszél magyarul."

Szerencsére még nem találkoztam ilyen futárral. Amúgy sokszor előfordul, hogy fel kell hívni az ügyfelet egyeztetés céljából. Én nagyon fel lennék háborodva, ha magyarként Magyarprszágon ezt angolul kellene tennem.

2020. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
amúgy meg mi az istennek jössz pont ausztriába, ha már pont angolul beszélsz? mi lenne, ha vagy elhúznál angol területre, vagy ha az messze van, lecsüccsennél még kicsit a hátsó feledre, megtanulnád valamennyire a célország nyelvét, és utána indulnál neki? biciklisfutárkodni magyarországon is lehet addig is.
2020. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Többször nekifutottam a németnek, de rühellem, nem megy sajna :( Az angol jól megy azzal szeretnék érvényesülni magyarországhoz közel.
2020. máj. 15. 21:58
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
akkor van egy rossz hírem, az angol egyik szomszédos állam hivatalos nyelve sem. maradj otthon biciklizni, ezekre a helyekre itt kinn másoknak sokkal nagyobb szüksége van, mert itt akarnak maradni és küzdenek érte.
2020. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem javaslom Ausztriát, ha nem szereted a németet, elvégre is itt ez a hivatalos nyelv, az emberek többségének az anyanyelve.

Lassan 1 éve, hogy Grazban élek és az a tapasztalatom, hogy hiába multikulti és sokszínű a hely, igenis elvárás a viszonylag jó némettudás. A verseny nagy, hiszen sokan akarnak Ausztriában élni, ezért nyilván azokat részesítik előnyben (nagyon helyesen), akik beszélnek németül.

2020. jún. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!