Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Feketemunka esetén mit tehet...

Feketemunka esetén mit tehet a vállalkozó, ha az embere a fizetés utáni napon nem is jön többet?

Figyelt kérdés

A feketemeló kétélű fegyver. Nem biztos hogy kifizetnek, de az se biztos hogy a melós nem áll fel egyik napról a másikra.

Mit tehet a simlis vállalkozó ha a minden bejelentés nélküli melósa megkapja a havi bért, majd soha többet nem jön?

Ráadásul ezt nem is egy ember teszi meg hanem egyszerre több?

És ott áll a meló ember híján (építkezés)?


2020. szept. 22. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó gondolod.

Semmit.

Bár általában a feketemunkát olyan ember vállalja el, aki viszonylag kiszolgáltatott. Ott inkább az a realitás, hogy a kapott pénzből leissza magát, azért nem jön fizetés után pár napig. De utána jelentkezni fog, mert neki sincs más alternatívája.

A valóban szorgos és ügyes szaki pedig előbb-utóbb önállósítja magát, és akkor már vállalkozóként fogja ugyanezt csinálni.

2020. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag semmit, de mélyszegény kistérségekben gyakori, hogy a helyi kiskirály foglalkoztatja feketén a fél falut, és egyben ő az uzsorás is, akinek a legtöbb feketemunkás tartoziky valamint a helyi önkormányzat is a zsebében van, akkor azért illegálisan elég sokmindent tud tenni.
2020. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor a helyi kiskirály keze Münchenig el kell érjen mert oda távoztak az emberei.
2020. szept. 22. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Semmit. De úgy is talál majd mást.

Őt meg megjegyzi. Ha legközelebb megy munkáért, akkor nem veszi fel. Ha valami gázos, kemény arc, akkor meg megvereti :D

2020. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehet. Nincs érvényes szerződés a felek között, szóval kis túlzással annyit ér a munkaviszony, mintha megegyeznél a sógoroddal, hogy segítesz neki betonozni, ő meg cserébe fizeti a napodat. Nyilván ez jogilag ettől bonyolultabb, de a lényege ez.


Azt meg ne gondold, hogy utánad megy ilyesmiért, pláne ha nem vagy az adósa. Talál mást a melóra, Te meg ha odamész munkáért, legfeljebb felképel és elküld a francba. Nem éri meg neki ezzel szórakozni.

2020. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3:

Nyilván akkor nem valószínű. Viszont akik feketemunkások itthon, azok közül nagyon kevesen jutnak ki külföldi munkára, akik igen, azok egy hasonló magyar kiskirály szervezésében, mert se nyelvtudásuk, se szakképzettségük nincs, és ott majd az húzza le őket.

2020. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Akiket ismertem, hogy feketén foglalkoztattak embereket, ott mindig 10 vagy 15-én volt az előző havi fizetés.

Tehát ha valaki lelépett, bent maradt 2 havi fizuja.

2020. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a 7-es. Ha nem napibéres, akkor szopás lelépni. Sehol nem a hó utolsó napján van fizetés.
2020. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Rosszul írtam, nem 2 havi, hanem 2 HETI, de remélem ettől még érthető voltam.

2020. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!