Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben hogyan...

Ebben az esetben hogyan fogják idő arányosan levonni a szabimat?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen, október 5. lesz az utolsó munkanapon. Még áprilisban kivetették velünk az összes szabinkat erre az évre, így gondolom most időarányosan levonják, úgy számoltam, hogy 6 napról van szó.Októberben már csak 3 napot dolgozok, az nem fedezi a 6 nap szabadságomat, így akkor a szeptemberi fizumból vonják le az egészet vagy októberben nem kapok semennyit (3 ledolgozott napom lesz) és "kipótolják" a szeptemberi fizumból? Van valakinek ezzel bármilyen tapasztalata?

27/L


2020. szept. 26. 06:33
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem vonnak le semmit, egyszerűen nincs idénre több szabid. Tehát hiába leszel mondjuk holnaptól újra alkalmazásban, ott sem lesz idénre szabid.
2020. szept. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az új munkahelyemen decemberben nem dolgozunk majd az ünnepek alatt. Akkor ott lesz fizetés nélküli szabim?
2020. szept. 26. 06:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztalt van róla, hanem a törvény rendelkezései szerint van.


Nem vonják le, évek óta nincs erre lehetőség. A munkáltató felelőssége, ha időarányosan több szabadságot engedélyezett, így járt.


Az új helyen pedig időarányosan lesz szabadságod.

2020. szept. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Ez nagyon fura, mert tavaly novemberben felmondott egy kollégám, akinek időarányosan már nem volt szabadsága, de szeretett volna a felmondás alatt kivenni egyet és azt mondta a főnök, hogy kérhet fizetés nélküli szabit vagy majd levonják neki azt az egy napot az utolsó béréből. Ezért gondoltam, hogy most nekem is lefogják.
2020. szept. 26. 06:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vonhatják le, törvénytelen.

Az, meg hogy felmondasi idő alatt nem adnak szabit nem tilos, főleg úgy, hogy már nincs is kivehető.

2020. szept. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A régi Mt-ben volt ilyen szabály, és az újból is levezethető, meg lehet indokolni úgy ahogy. Egy munkaügyi perben viszont nem állja meg a helyét. Múlt héten néztem utána egy hasonló eset miatt. A munkaügyi bíró, akivel konzultáltam, pont azt mondta, mint a 3-as, "így jártunk".

A munkaügyi levelek című lapban van erről 2 cikk is.

2020. szept. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért jobb ezzel vigyázni, van egy bizonyos joghézag, amely a szabadság-túlkivétről szól. Van legalábbis minálunk számfejtenek ilyen jogcímen.
2020. szept. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha egyik naprol a masikra kezdesz uj munkahelyen, annyi szabid lesz, amennyi a volt helyen bent maradt. (Tehat ha ki volt irva neked meg 6 nap, akkor 6 nap szabid lesz.) Ha szunetelsz a ket hely kozott, akkor idoaranyosan.
2020. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nincs egyetlen szabim sem bent, sőt mínusz egy napban vagyok, mivel áprilisban szabira köteleztek mindenkit.
2020. szept. 26. 14:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Az új munkahely mindent tiszta lappal indít; ha október elején kezdesz, akkor szűk 3 havi jár arányosan, az előzmények csak áthelyezéskor számítanak.
2020. szept. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!