Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak ha teljesen...

Mit csináljak ha teljesen elvesztettem a reményt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves leszek nem sokára , lány vagyok. Dolgozgattam már eddig is de mindig felmondtam próbaidő alatt. Egyszerűen nem tudok dolgozni! Fizikailag bírom, de szellemileg nem! Állandóan gyomorgörcsöm van ha emberek közé kell mennem. Pánikrohamok jönnek rám ha ki kell lépnem itthonról. Folyton azt érzem, hogy figyelnek. Rengetegszer sírtam a munkahelyeken. Rettegek az emberektől. El kell mennem dolgozni mert kell a pénz. De pár hónapig bírom csak, utána elmenekülök. Ha pl kicsit keményebben szólnak rám, akkor elsírom magamat. Félek az emberekkel beszélni, remeg a hangom, elcsuklik a hangom, butaságokat beszélek. Mi a teendő?
2020. okt. 1. 12:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Pszichologus tudna ezen segiteni, sajnalom, hogy nincs penzed ra. Megprobalhatod meg esetleg azt, amit elottem mar irtak, hogy szep lassan ujra elkezdesz ugymond "elni". Setalj eloszor ismeretlenek kozott valahol, kesobb mondjuk menj le a kozeli boltba. Egy het mulva mondjuk kerdezz valamit egy eladotol :)
2020. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Elnézést a válaszokat nem tu dom most végigolvasni.

Szüleiddel ha meg tudnád beszélni, hogy pszichológushoz szeretnél menni és ezen alkalmakat finanszírozzák számodra, az jó lenne nagyon.

Ezt meg kell oldani mindenképpen, mert ha egyedül nem megy, akkor veled maradhat elég sokáig... Egyszerűen megérzik rajtad, hogy félsz a konfliktusoktól, az emberektől, ezt kihasználhatják, ha olyanok, tapasztalhatod, hogy pl. olyan hangot engednek meg maguknak veled szemben, mint amit másokkal szemben nem mernének...

Ezért kellene (illetve érdemes lenne) a pszichológus segítségét, tanácsát kérni.

2020. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
Ami még eszembe jutott: ha van bárki, akiben megbízol és jóindulatúnak, segítőkésznek tartod, vele eljátszani szituációkat (ketten), olyan sz ituációkat, amiktől tartasz, hogy megtörténik. Újra és újra eljátszani, amíg kevésbé vagy egyáltalán nem lesz már félelmetes.
2020. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Fiatalokat segítő alapítványhoz is fordulhatsz, ahol esetleg vannak önkéntes szakemberek, akik térítésmentesen segítenek, lakhelyeden keress ilyen alapítványokat, vagy helyi családsegítőnél érdeklődj pl.
2020. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
Semmi gond nincs itt. Ha túlléped a próbaidőt és felvesznek állandósnak, akkor is megteheted, hogy nem jársz be, akkor ők mondanak fel. Senki nem fog megenni miatta.
2020. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Nincs lehetőséged eljárni napi néhány órában önkénteskedni? Pénzt nem hoz ugyan, de kapcsolati hálód lehet tőle és tovább szokhatod azt, hogy emberek között vagy. Sok esetben még jól is néz ki az önéletrajzodon, hogy pl. egy művházban voltál önkéntes.


Meg amit már más is írt: próbálj olyan szituációkat keresni, ahol csak picit kell kilépned a komfort-zónádból. Pl. ha ismeretlenekkel is baj van, akkor kérdezd meg a boltban, hogy merre találod a (valamit), a boltos 2 percen belül úgysem fog emlékezni rád.

2020. okt. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
12%
(csak dolgozni ne kelljen, bármit leszimulálok, pánikrohamot, akármilyen mentális betegséget)
2020. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
"Kedves" utolsó: nem kellene valakibe csak azért belerúgni, mert rosszindulatú vagy. Elég baja van így is a Kérdezőnek szerintem.
2020. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18 Isten mentsen. Magamból indulok ki, mindenki magából indul ki, bár akad aki elfelejti.


Kérdező! Állj ki magadért! Nincs szükséged pánikbetegségre, aki bánt az taposd el! Megtudod magad védeni te is!

2020. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jelentkezz dolgozni munkaerőkölcsönzőhöz egyszerűsített foglalkoztatással dolgozni. Ennek számodra az az előnye, hogy lesz a ledolgozott napok után pénzed (van ahol hetente van fizetés!) és felmondanod nem kell: egyszerűen nem mész, ha úgy érzed magad, hogy nem akarsz. Aztán ha jobban vagy lelkileg, visszamehetsz ugyanoda dolgozni. Hátránya, hogy a TB-t magadnak kell fizetned és nincs fizetett szabadságod és megbetegedés esetén sem kapsz pénzt.
2020. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!