Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Legális a napi 15 órás munkaid...

Legális a napi 15 órás munkaidő? Akár 2-3 naping is egymás után?

Figyelt kérdés
Nincs ennek kerete, hogy egy nap hány órát lehet dolgoztatni valakit?

2020. okt. 5. 04:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Tegnap felvettek egy helyre és kiderült, hogy 1 nap 15 órát kell dolgoznom, úgy, hogy a munkáltató elvárja, hogy ezt egymás után 2 napig folyamatosan, csak utána jár egy darab szabadnap.


Ez nem törvénytelen, amellett, hogy embertelen??

2020. okt. 5. 04:44
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
2020. okt. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy hivatalosan 12 óra lehet a max munkaidő és két műszak között min 11 óra pihenőidő jár. Mondom: hivatalosan.
2020. okt. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát ezzel nem sokat érek, sajnos. Tulajdonképp nem is tudom, hogy foglalkozik-e egyáltalán ilyesmivel az állam vagy valami szervezet...


Senki nem ellenőrzi ezeket az üzleteket, senkit nem érdekel

...hallomásból ítélve, nem egyedi... sok helyen csinálják ezt a munkáltatók, hogy ennyi időt dolgoztatják az embert szünet nélkül, és ha nem tetszik, majd jön helyetted más ....

2020. okt. 5. 05:08
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd ott őket, ez nem normális munkahely. Addig marad más is, amíg meg nem tudja, hogy hány órát kell dolgozni.
2020. okt. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is hagyd ott őket. Én Ausztriában dolgozom heti 6 nap 12 órát, úgy hogy a szerződésben heti 5-6 nap 40 óra van. Szerencsére már nem sokáig... a csicskája senkinek nem leszek.
2020. okt. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem mindegy, milyen munka. Milyen?
2020. okt. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a gyárban volt olyan persze nem mindennapos, hogy 1-1 alkalommal előfordult, hogy 14-15 órát bent kellett lennem a munkaköröm a miatt, mondtam is a főnökömnek, hogy ez nem így járja, erre egy termelési meg más fajta igazgató nem kötelezhet. Na ennek az lett az eredménye, hogy másnap elírták az időimet. Valójában csak 12 órát voltam bent egy másik napra meg behúztak még 3 órát így az csak 11 óra lett. Ennyit az ellenőrzésről. 1 nap alatt úgy át van írva, hogy panaszt tenni nem tudsz menni. Aztán ez előfordult még egyszer, de akkor már lefényképeztem magamnak az adatbázist, amihez nem csak a főnököm fér hozzá, hanem mással is lehet megnézetni. Elvittem a telefonomat a főnökhöz és azt mondtam, ha még egy ilyen előfordul adott a fénykép, és akkor szépen elmegyünk közösen bíróságra, ahol nem tudják ezt letagadni, hiszen tárgyi bizonyíték van ez ellen. Azóta is megvan a fénykép. Sőt amióta ez megtörtént, azóta nem is vagyok hajlandó nagyon többet dolgozni a 8 óránál. Max 1-1 alkalommal van 9 óra. És volt olyan ember, akivel hasonlót játszattak el, csak sokkal durvábban, reggel 6-tól este 23-ig.
2020. okt. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem legális, de lényegében mindenhol kozmetikázzák a jelenléti nyilvántartásokat. Van, ahol még kozmetikázni valót sem gyártanak, - ha tetszik jó, ha nem, ég veled! Itt ez megy, - más országok állapotai meg nem érdekelnek, nem vagyok az ismeretükkel kisegítve. Csúnyán hangzik - és főleg a pult munkáltatói oldalán vált ki indulatokat, amit most írok, - ennek ellenére a mai Magyarországon jelenleg rabszolgatartó demokrácia van. Lehet, hogy találsz olyan fórumot ahol hangot adhatsz negatív véleménynek, de az első adandó alkalommal ahol csak lehet, utánad rúgnak.
2020. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Miss Endzsi ***** válasza:
Velem csak olyan volt 4 hónap alatt, a lapon úgy volt kivettem ez idő alatt 2 szabadnapot, pedig nem szóltak róla, hogy kötelező szabadnapom van.
2020. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!