Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy programozónál mi értelme...

Egy programozónál mi értelme van a munka alkalmassági orvosi vizsgálatnak?

Figyelt kérdés
Egyáltalán van olyan, hogy valakit alkalmatlannak minősítenek? Szerintem akit alkalmatlannak minősítenének azt a főnöke is észrevenné orvos nélkül is 😊 Egy buszsofőrnél érthető, de egy programozónál azért túlzás nem? Ha elalszik valaki a számítógépnél nem lesz semmi, legfeljebb lemarad a feladattal, nem csinál vele tömegkatasztrófát.

#Munka alkalmassági vizsgálat
2020. okt. 6. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az alkalmassági vizsgálatok lényegében rutinellenőrzések legtöbbször.

Vagy nekem pl. informatikus munkakörhöz volt szemvizsgálat, gondolom támogatnák ha kéne szemüveget vennem a monitor előtti munkához.

2020. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme, csak törvényi előírás. X létszám felett biztosítani kell üzemorvost is, stb.
2020. okt. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Más betegség is van az álmosságon kívül.

kis létszámnál is kötelező, max nem olyan súlyos a büntetés

2020. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Minden munkakörben van értelme az üzemorvosi vizsgálatnak. Ha máshol nem, itt kiderülhet, hogy egészségügyi problémája van a dolgozónak.
2020. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: Hát legfeljebb az derül ki, ha rosszul látsz, és szemüvegre van szükséged, más nem. Eddig akárhány munkaalkalmasságin voltam is, akármennyi különböző orvosnál, mindig annyi volt a vizsgálat, hogy a falon lévő táblát olvastatták, hogy lássák, jó-e a szemed, azon kívül megkérdezték, hogy van-e panaszod. Mondtad, hogy "nem", akkor nem kérdeztek többet. Egy-két helyen vérnyomást is mértek, de azt nem mindenhol. Ezen kívül más vizsgálat nem volt. Szóval ha magadtól nem mondod, hogy bajod van, akkor az üzemorvos semmit nem fog tudni megállapítani. Ha meg tényleg komoly bajod van, akkor úgyis a háziorvosodhoz vagy szakorvosodhoz fogsz vele fordulni, nem az üzemorvoshoz, nem ő fog diagnosztizálni.
2020. okt. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, én is úgy gondolom, mint a 2-es és az 5-ös. Szemüveg vásárlásos történethez szerintem a mai bürokrácia túl bonyolítja a helyzetet, elég lenne, ha a munkavállaló, amikor úgy érzi, akkor elmegy egy szemész szakrendelésre kontrollra, és ha írnak szemüveget, lehetne javaslatot kérni, amit még be lehetne nyújtani a munkáltatónál. Például nekem vérkép is lesz, pedig mostani helyzetben nem csinálnám, magamtól igényelném a háziorvosnál amikor úgy gondolom...


Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld.

2020. okt. 7. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rejtett szívritmuszavar egy ilyen vizsgálat után derült ki. Magamtól nem mentem volna kardiológiára.
2020. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!