Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy sokkal nehezebb munkahelye...

Úgy sokkal nehezebb munkahelyet váltani, ha felmondási idő alatt állok?

Figyelt kérdés

Mennyire jellemző, hogy a másik munkahely megvárja, míg letelik 30 nap? Gondolom eshetek két szék közé, hogy letelik, elvesztem a munkahelyemet, és fel sem vesznek a másikra mégsem.


Győrből szeretnék mindenképp Budapestre költözni, de voltak kotlsegeim az autómat, illetve TB-met illetően amit pont a próbaidő végére sikerült rendeznem.


Ha sikerülne is ki szakadnom, akkor milyen fizetéssel lehet ott egy olyan életet fenntartani, ami átlagos: néha elmenni étterembe, illetve szórakozni, persze nem minden nap, és nem minden hétvégén. Múltkor voltam egy állásinterjún, 250 ezer nettót ajánlották pótlékokkal együtt, az elég lehet egy szoba bérlésre Budapest mellett mondjuk? Én kalkulációim szerint kb 30 ezrem maradna hónap végére, ha minden jól megy.


Jelenlegi munkahelyemen az alap nettó 160 ezer, de legutóbb nettó 286 ezrest kaptam cafeteriaval együtt, mert 3 hét éjszakásom, és két nap túlóra volt. Ez 3 műszakos munka egyébként gyárban.


Vagy míg tart ez a vírus, maradjak itt inkább? Félek, hogy a felmondási idő miatt nem fogok tudni kiszakadni. Jelenleg is egy szobában vagyok amúgy, amiért 65 ezret fizetek rezsivel együtt, telefonszámla 9 ezer, a többi pedig ami az élethez kell, minimális szinten.


A másik gond a barátnőm aki egyáltalán nem akar oda menni, de mondja, hogy velem tart, ha muszáj. Viszont attól félek, hogy feleslegesen várok rá még kb. másfél évet míg befejezi a sulit, mert dönthet úgy, hogy mégse jön. Ráadásul vannak problémák bőven a kapcsolatban sajnos.


Ti mit tennétek, ha mindenképp az álmotokat szeretnétek megvalósítani, azt a várost, vagy környékét?



2020. okt. 12. 04:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve a szerződésemben az áll, hogy Választható túlóra, a főnök mégis a megkérdezésem nélkül beír engem is 12-be, meg másokat is, mert olyan kevés az ember egyszerűen, állítják. A HR-en erre hivatkozva könnyebben tudok szabadulni? Vagy ha nem is szabadulni, de a főnököt leállítani, ha én hiába kérem?
2020. okt. 12. 04:43
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

"voltak kotlsegeim az autómat, illetve TB-met illetően amit pont a próbaidő végére sikerült rendeznem"


A próbaidő 3 hónap szokott lenni. Ha 3 havonta állást változtatsz, akkor ez lesz az oka annak, hogy a következő helyen nem akarnak fölvenni, nem pedig a felmondási idő. Igaz, nincs már olyan, hogy azt becsülnék meg, aki 20-30 évet dolgozik egy helyen, de az efféle vándormadaraknak, akik 3 havonta továbbállnak, most sincs becsületük.

2020. okt. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tőlem eddig mindig megkérdezték, hogy mikor tudok kezdeni, és tisztában voltak a 30 napos felmondási idővel, mert az az általános.
2020. okt. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A munkáltatók tisztában vannak a felmondási idővel, és jellemzően kivárják azt.

Ahol nem, ott megmondják kereken, hogy csak azonnali kezdéssel keresnek. Olyan nincs, hogy felvesznek aztán mégse.


Az viszont nagyobb gond, ha a barátnőd kényszerből menne utánad, nem jósolok sok jövőt a dolognak.

2020. okt. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezért nem is alapozhatok a barátnőmre.
2020. okt. 12. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!