Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondok a munkahelyemen de...

Felmondok a munkahelyemen de van ez a 30 nap felmondási idő mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem akarom ezt a 30 napot ledolgozni mert kicsinálna a főnök ez idő alatt.

2020. jan. 28. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ledolgozod szepen. Elmehetsz betegszabira ha az orvos hajlando a kedvedert tappenzcsalasra.
2020. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mit tud csinálni a cég ha nem megyek be?
2020. jan. 28. 21:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem fizeti ki az utolsó hónapot. Ezen felül ha a munkaadódat a te jogellenes magatartásod miatt kimutatható vagyoni hátrány éri akkor be tud perelni érte. Ez elég sokféle lehet, csak példa jelleggel: késedelembe esik és rávernek egy kötbért, a többi kollégádnak kifizetett túlórabér mert helyetted dolgoznak, felvesznek egy új embert akkor neki az adott időszakra eső bére stb. Egy jó jogász és gazdaságis megtalálja a módját.

Pertől függetlenül a legkorrektebb az lenne ha bemennél a főnöködhöz, vagy az ő főnökéhez, vagy a HR-re és elmondanád fel szeretnél mondani, de nem akarod az utolsó hónapot ledolgozni és egyezzetek meg. Ha normálisan állsz hozzá akkor egy közös megegyezéssel lehet le tudod velük zárni.

2020. jan. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tud csinálni a cég ha nem megyek be"


Ha nem töltöd le a felmondási idődet, akkor jogellenesnek minősül a munkaviszony megszüntetésed. Ilyenkor jár a cégnek a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg. Azon kívül kártérítésre is kötelezhet, ha bizonyíthatóan kárt okoztál neki a "hirtelen" távozásoddal.


Munka Törvénykönyve szabályoz. Abban ez le van írva.

2020. jan. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

„. Ilyenkor jár a cégnek a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg. „



Amikor valaki nagy bölcsen ilyet nyilatkozik mindig lehagyja a LÉNYEGI részét. Igen, jár a munkáltatónak. És ha a dolgozó szarik rá és nem fizet akkor mi van?

Akkor a cég

a) bíróságra megy és ott bevasaltatja ha tudja (és van miből végrehajtani)

b) hagyja az egészet és lenyeli a veszteséget


És mivel egy cég a szarosjóska 30 napos bére miatt 99% hogy nem megy bíróságra .... így marad b) pont


Én már 4 helyről távoztam felmondási idő le nem töltésével. Egyik esetből se lett semmi.

Kaptam levelet hogy fizessek, nem fizettem. A cégek megteheték volna hogy jogi út és bíróság de nem tették meg.

Miért nem? Mert a szaros 1 havi bérem nem ér meg nekik ennyit.

1 levelet még megért, bepróbálkoztak hátha beszarok és fizetek, de nem jött be.

2020. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Azonnali hatályú felmondás is van
2020. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
en a felmondasi ido alatt elmentem 3 hét táppénzre :D
2020. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

"Azonnali hatályú felmondás is van"


Igen megfelelő indokkal... az nem indok hogy találtam egy jobb helyet

2020. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"És mivel egy cég a szarosjóska 30 napos bére miatt 99% hogy nem megy bíróságra .... "


A szarosjóska bére után valószínűleg nem, de nem mindenki keres szarosjóska bért, és nem mindenkinek csak 30 nap a felmondási ideje. Simán fel tud kúszni milliós nagyságrendre a szóban forgó összeg adott esetben. :)


És akkor még a "kártérítési" részére nem is tértem ki.


Nem tudjuk, hogy a kérdező szarosjóska bér kategória vagy sem.

2020. jan. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"És akkor még a "kártérítési" részére nem is tértem ki."



Amit ugye a cégnek az utolsó betűig forintig a bíróságon igazolnia kell. Nem úgy megy hogy elment a józsi és okozott nekem ezzel 2 milliós kárt - mert ezt a bíróságon az utolsó forintig bizonyítani is kel tudni.


és itt mutatkozik meg a zéró agyúak sötétsége hogy mindenki azt fújja a cég követelhet kártérítést. Követelhet. Lényegében akármennyit.

És bizonyítani is tudja? Na itt a gond.

Hogy nem úgy megy az hogy a cég követel a melós meg fizet.

2020. jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!