Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sérti-e az egyenlő bánásmód...

Sérti-e az egyenlő bánásmód elvét a home office kegyként való osztogatása teljesen azonos munkakör esetén? Pláne pandémia esetén?

Figyelt kérdés

Sérti -e az egyenlő bánásmód elvét, ha van több ember egy irodában, teljesen azonos munkakörben teljesen azonos feladatokkal, teljesen azonos végzettséggel -és egyesek mehetnek home officeba,a többség nem.

A magyarázat: egyesek benyaltak a főnöknek. De ugye ezt így hivatalosan a főnök soha el nem fogaj ismerni hogy X mancika benyalt és ezért mehet home-ba.

A hivatalos duma az hogy "félnek" a vírustól.

De csak nekik van joguk félni?

Ilyen esetben lehet hivatkozni az egyenlő bánásmódra vagyis arra ha X esetében elég az hogy fél a vírustól és nem kell bejárni, akkor ezek után bárki mondhatja hogy én félek a vírustól és akkor nekem se kell bejárni?

Hát ha egynél indok másnál is indok kell legyen.


2020. okt. 12. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelező ezt az elvet alkalmazni.
2020. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem alapvetően nincs egyenlő bánásmód munkahelyen. Nyilván nem jó így, de szerintem ezen nem lehet változtatni :(

Azért gondold át, hogy nem lehet e mégis jogos indoka, amit nem kíván a kollegákkal megosztani, csak a főnökkel, muszájból. Pl várandósság, idős rokonnal való együtt élés, beteges-érzékeny gyermek...

2020. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Miféle egyenlő bánásmód jön szóba egy munkahelyen??? Jó, hogy nem parlamentihez hasonló szavazással akarod eldönteni (a főnök helyett), hogy ki milyen munkát kapjon.... LOL
2020. okt. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Bírom, amikor kívülről úgy tekintenek a home office-ra, mint valami kegy, megváltás, mint amikor valaki beteget jelentve otthon marad sorozatmaratont tartani. Írom ezt úgy, hogy valahol most még én is örülök a HO-nak, de ha még sokáig ez így marad (és sajnos még egy darabig így marad), félek, hogy becsavarodom (egyedül élek egy első emeleti sötét lakásban, a nap nem süt be, utcafronti ablak nincs, és már most nem látok napot hétköznaponként). Sokszor tovább tart a munkaidőm, kevésbé vagyok hatékony, másoktól is lassabban érkezik a válasz/segítség, mint amikor bent voltunk; nem érzem azt, hogy több szabadidőm lenne, ellenkezőleg.


Amúgy a kérdést tekintve alapvetően jogosnak tűnik a felvetésed, csak nem sokat árultál el abból, hogy milyen jogcímen utasították vissza a kérelmedet (mert gondolom te is kérelmezted). Azon se lepődnék meg, ha szó sem lenne itt "benyalásról", hanem tényleg azoknak engedélyezte a főnök home office-t, akiknek valóban volt rá oka. Hidd el, annyit dolgoztam már ilyen helyeken, ahol a kollégák közt terjedtek ezek a felszínes képzelgések, rosszindulatú pletykák, holott egészen más zajlott a színfalak mögött. Csak ezeket nem feltétlenül kötik a többi kolléga orrára.

2020. okt. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"csak nem sokat árultál el abból, hogy milyen jogcímen utasították vissza a kérelmedet "



De hogy a jóistenbe lehetsz olyan elképesztően naiv hogy azt hidd a főnök majd JOGCÍMET mellékel a visszautasításhoz? Nem teszi. A válasza nem, és kész és pont. Nesze neked jogcím. ez a jogcím, nem , mert CSAK.

2020. okt. 12. 18:44
 6/17 A kérdező kommentje:

", félek, hogy becsavarodom"


Milyen marha érdekes hogy nekem a leghalványabb félelmem sincs etől. Márc 15-jún 20 között 1 napot nem voltam benn az irodában senkit se láttam a kollegák a főnök közül. De senkit.

És mire jöttem rá? hogy ha az életben nem látnám egyiket se soha többet azt is magasból leszarnám.

Becsavarodás:? MITŐL???????? Soha olyan jól nem éreztem magam.

2020. okt. 12. 18:46
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez megint a munkaügyes kretén.
2020. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jajjnekem, megint H. alapítványiiskolás Balázs...? :-DDD
2020. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezt a hülyét valaki fizeti. Egyszerűen képtelenség, hogy valaki ennyi időt áldozzon erre ingyen.
2020. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Bazsi, tudhatnád már, hogy az alapítványi iskola nem működik úgy, hogy mindenki home office-ban nyomja. Nincs, aki kiszaladjon a vén korhelynek egy üveg borocskáért reggel, nem tud déltájban üvöltözni senkivel, mikor elkezd kimenni belőle a pia és nincs senki, akit délután kirúghat. Sőt, a telefont sem fogja felvenni senki, ami amúgy állandóan csörög, de a főnök le se sz*rja.

Ezért ritkaság nálatok a home office.

2020. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!