Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sérti-e az egyenlő bánásmód...

Sérti-e az egyenlő bánásmód elvét a home office kegyként való osztogatása teljesen azonos munkakör esetén? Pláne pandémia esetén?

Figyelt kérdés

Sérti -e az egyenlő bánásmód elvét, ha van több ember egy irodában, teljesen azonos munkakörben teljesen azonos feladatokkal, teljesen azonos végzettséggel -és egyesek mehetnek home officeba,a többség nem.

A magyarázat: egyesek benyaltak a főnöknek. De ugye ezt így hivatalosan a főnök soha el nem fogaj ismerni hogy X mancika benyalt és ezért mehet home-ba.

A hivatalos duma az hogy "félnek" a vírustól.

De csak nekik van joguk félni?

Ilyen esetben lehet hivatkozni az egyenlő bánásmódra vagyis arra ha X esetében elég az hogy fél a vírustól és nem kell bejárni, akkor ezek után bárki mondhatja hogy én félek a vírustól és akkor nekem se kell bejárni?

Hát ha egynél indok másnál is indok kell legyen.


2020. okt. 12. 17:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
Aki benyalt az alkoholista főnöködnek, az meg is érdemli a home office-t, nem gondolod?
2020. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Aki benyalt az alkoholista főnöködnek, az meg is érdemli a home office-t"


Egyébként mondasz valamit. Ha a HO-ért nyalni kell akkor tudod mit? Megtarthatja.

2020. okt. 12. 19:44
 13/17 anonim ***** válasza:
Nálunk kollégák közötti konfliktus lett ilyenből, én ma frissítettem az önéletrajzomat.
2020. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Itt is napi szintű a balhézás emiatt de a főnökséget nem érdekli
2020. okt. 13. 07:59
 15/17 anonim ***** válasza:
Engem már nem izgat, tudom, hogy nincs beleszólásom, a cégtulajdonosi gárda eléggé maradi, függetlenül attól, hogy éppen ki a főnök, lassan 3 éve vagyok itt, de ennél több ügyvezető volt. A pandémia még rátett egy lapáttal, hasonló konfliktusok születtek a kinek mit szabad, mit nem döntésekből, mint egy bérfeszültségből. Már elkezdtem jelentkezni máshova. Aki akar, maradjon és szívjon tovább.
2020. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlo banasmod egy munkahelyen sincs. Így van ez sok minden mással is a melóhelyeken. Nekunk minimum 1 hettel elobb szolni kellett ha 1 nap szabit szerettunk volna kerni. Kollegina elozo nap delutan szolt masnap megkapta, vagy aznap telefonalt be h most ezert azert amazert kell neki az 1 nap s ez rendszeres volt. Elkéretőzött sokat ilyen olyan indokokkal munkaido vege elott 1 2 oraval. Teljesen rugalmasak voltak vele nekunk minden caŕért hunyászkodnunk kellett, magyarazkodnunk ez meg jott ment s ez azert kisse felhaborító x év után. Én úgy gondolom az igazsagos vezetői bánásmód az ha mindenki egyenlő jogokat kap mert ha nem az feszültségeket generál. Ha home office akkor mindenkinek home office. Az h vkinek gyereke van vagy ilyen olyan jogcímen kivívja magának a különleges bánásmódot az úgy gondolom nem megengedhető egy munkahelyi közösségben mivel hogy az az ő gondja nem az enyém. / gyerek, virusretteges stb/ igen ez lenne a normalis, vagy mindenki vagy senki.
2020. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos ez máshol is így van.Aki szarul dolgozik vagy elviselhetetlen emberileg, az maradhat otthon örökre. Mindenki mást meg halálba szívat a rohadék ávós főnök, aki egyébkent lusta bemenni és dolgozni , ezért kell neki néhány ember aki állandóan bent van és dolgozik, mint a güzüegér. Náluk nem számít a kor és a krónikus betegség sem. És a legszebb, hogy felsővezetői szinten senki sem tud erről, mert leadták a jogot a közvetlen kiskirálynak.
2020. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!