Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondják, hogy sokkal...

Miért mondják, hogy sokkal nehezebb a vírus miatt mostanság munkát találni, ha folyton hirdetnek munkaközvetítők gyárakba?

Figyelt kérdés

Látom Facebookon szinte naponta, hogy az Adecco, MentonJobs, Prohumán stb... közvetítők hirdetnek, de néha egyenesen a cégekhez is be lehet jutni. Közben olvasom itt is, hogy valakinek hónapok óta nincs munkája, megyeszékhelyen sem. Itt Győrben akad azért meló, szállással is.


Akkor most mi a helyzet?



2020. okt. 14. 08:58
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
95%
Tudod, nem mindenki akar gyárban, szalagon megro..hadni.
2020. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Tudom persze, viszont ha nincs más, valamiből élni kell. Nekem sincs jelenleg álom melóm.
2020. okt. 14. 09:04
 3/45 anonim ***** válasza:
23%
Én látok más munkakörökben is nyitott pozíciókat szép számmal.
2020. okt. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%

Javarészt az, amit #1 mond, másrészt ezek nem tartós munkák. A szalagon foglalkoztatottak után támogatást vesznek fel ezek a gyárak, és határozatlan szerződés esetén is egyről a kettőre szívbaj nélkül megválhatnak az embertől (lásd: Jabil).

Pár hete egy havi fél milliót kereső ismerősömet küldték el egy multitól a koronára hivatkozva.

De leginkább az számít igen, hogy én sem szívesen mennék el betanított, műszakos munkára, mert sem fizikailag, sem mentálisan nem bírnám.

2020. okt. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Én is rosszul viselem a három műszakot, de ha éppen nincs más. Néha látok más melót is gyárin kívül viszont nem merek váltani a vírus miatt sajna.
2020. okt. 14. 09:11
 6/45 anonim ***** válasza:
82%
Nem a betanított munkákról van szó de már ezt leírták előttem is. Gyári munkára amúgy már a vírus előtt is szinte hálóval kellett befogni az embereket évek óta, mert kegyetlenül nehéz NORMÁLIS munkaerőt találni. Pont ezért jönnek az ukrán meg egyéb vendégmunkások, mert itthon aki normálisan is végezte a munkáját az már rég elment Németországba jobb fizetésért, és maradt a sok c kategóriás állampolgár aki 1 hét után elmegy táppénzre.
2020. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
95%
Vannak olyan városok, ahol még gyár sincs. Aki már hónapok óta munkanélküli az nem biztos, hogy el tud utazni pl. Győrbe.
2020. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Igen, ez jogos.
2020. okt. 14. 09:38
 9/45 anonim ***** válasza:
95%

Mert gyári munka műszakozás gyerekek mellett nem megoldható. Így meg a legtöbb anyukának ez kiesik. Enis úgy vagyok vele ,hogy ilyet majd max ha nagyobb,önállóbb lesz akkor vállalok el.

A körülmények is szamitanak ,nem mindenki egyedülálló férfi akinek cska magàt kell néznie nem a családot.

Vagy tudok olyat aki bar egyedülálló férfi , de Olyan helyen el ahol nincs kozlekdes amivel be tudna jarni az 50kmre levő gyarba....

2020. okt. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
11%
Ezt sose értettem mikor valaki mondja én nem megyek gyárba. Mert eloskodni jobb? Mert az ilyeneket valaki eltartja. Gyár mellett is lehet keresni jobb munkát. Még nem megy, mik vannak.
2020. okt. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!