Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen katonai kedvezmények...

Milyen katonai kedvezmények vannak? Illetve mennyire éri meg ilyen téren katonának lenni? És ha voltak, pl a korkedvezményes nyugdíj, mikor törölték el? Tömegközlekedéssel utazás stb..

Figyelt kérdés

#katonaság #kedvezmény #honvédség #katonai kedvezmények
2020. okt. 20. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Az komoly ha vki a kedvezmenyeket nezi mikor katonànak àll..

Normal esetben az életetét adná egy haboruban de ötva nyugdij erdekli..

Vicc

2020. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első.

Szerintem meg az a vicc amit Te írtál.

Miért ne kérdezhetné meg? Mitől válik ez vicc tárgyává?


Ezt az életét adná egy háborúban demagógiát meg szerintem ne erőltessük, mert már régóta nem állja meg a helyét.


Mégis mit nézzen bárki is, aki katonának áll, ha nem azt ami esetlegesen megilleti?

Hogy hogyan főzzön kávét a főtiszteknek a mai katonai rendszerben, vagy mi?


Te ha valahol munkát, hivatást vállalsz, soha nem hagyja el a szádat a kérdés, hogy mégis mennyi az annyi, mondván hogy te ezt kötelességtudatból teszed?


Ne is válaszolj, mert tudom mit reagálnál.



Kérdező :


Fejtsd ki kérlek bővebben, mert ez így kevés infó.


Ugyanis lehetsz legénység állományú szerződéses katona, vagy altiszt, esetleg tiszt.


De persze egyik nívósabb, mint a másik.



Feltételezem egyszerű szerződéses szeretnél lenni.

Hát, ha jól tudom 2012 óta nincs ez a korkedvezményes nyugdíj, úgyhogy ha erre pályázol, van egy rossz hírem.

2020. okt. 25. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mint minden munkahelyen, vannak nem csak pénzbeni juttatások.

Azért tettem fel a kérdést, mert igen érdekel a szerződéses pálya és minden részlete. Több dologra választ kaptam, csak a "kedvezmények" nem anyagi javak pl Szép-kártya, utazás tömegközlekedéssel olcsóbban létezik-e?

Nem befolyásolja a döntésem, de tudom hogy régen volt hogy a katonák is olcsóbban utazhattak és hallottam már a korkedvezményes nyugdíj eltörléséről is.

Köszönöm a választ, tehát az 2012 óta nincs.

2020. okt. 25. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
50%os kedvezményre vagy jogosult tömegközlekedésen. Meg vonaton is. Azt nem tudom hogy szigorúan annak vesszük e. Na mindegy, igen. Sok sport és táplálékkiegészítős boltba is jár kedvezmény. Hasonlóan mint a rendőröknek is.
2020. nov. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2020. nov. 6. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen... de ha engem kérdezel megérni nem éri meg...akármennyire is büszkeségre ad okot a katonalét, a büszkeséget nem lehet megenni, és este sem melegít az ágyadban..márpedig ha erre adod a fejed, néhány kivételtől eltekintve, ezek fognak hiányozni. Pénz és család. Nem fizet jól, családra meg kevés időd van... nehéz egy katona párjának, pontosan ezért van annyi egyedülálló és elvált a Honvédségnél. De szép szakma.... csak nem érdemes beleugrani anélkül hogy nagyon meggondolnád...
2020. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lönek le a terroristàk :D
2020. nov. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szep kartya: havi 12 e

50% kedvezmeny: 12 alkalmas mint pl tanarnak, vagy mas allami dolgozonak

Ruhapenz van: evente 24 e + 15 e = 39 e ossz

Alberlettamogatas: ormestertol felfele, alja talan 60 e, de ez varostol fugg, meg meg par dologtol

Legenysegi allomanyunak: laktanyaban ingyen szallas

Notlenszallo: 2-3 e havi ormestertol felfele

Veszelyhelyzet idejen ingyenes utazas tomegkozlekedessel


Ezek jutnak eszembe most hirtelen.

2021. jan. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!