Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veszélyes fegyver a felmondáss...

Veszélyes fegyver a felmondással zsarolni a céget hogy adjon béremelést? Én nem egy buktát láttam már ebből

Figyelt kérdés

Veszélyes azzal zsarolni a céget hogy vagy ad béremelést de „izibe“ vagy felmondok?


Nem egy embert láttam már ezt elsütni és mindet inkább elengedte a cég, de akkor se adott nekik semmit.

de olyan is van itt nálunk aki vagy 3 éve azzal fenyegetőzött hogy felmond ha nem kap 1 hónapon belül emelést. Nem kapott, azóta eltelt 3 év, és itt van. Segg lett a szájából.


2020. okt. 22. 11:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor normális ezzel fenyegetőzni, ha tényleg felkészült vagy elmenni ha nem emelik a fizetésed. Hiszen máshol tudsz többet keresni.


Hiszen akkor alapból elmennél, csak adsz a munkáltatónak egy utolsó esélyt hogy ott tartson.


Ha ezt nem akarod vagy éppen nem tudnál más helyet találni ahol többet vizetnek, akkor alaptalan a kérésed.

2020. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak olyan nélkülözhetetlen, speciális tudású emberek akik ezt megtehetik, bár őket nagyon meg szokta becsülni minden cég. Mindenki más, aki csak egy fogaskerék a gépezetben, pótolható. Szerintem amúgy a cégvezetök nem hülyék, és pontosan annyi fizetést adnak egy adott munkakört betöltő személynek amennyire az az adott munkakör fontos a cég életében. Tehát pl egy targoncás nem állhat le zsarolni a vezetést magasabb fizetésért, de pl egy vezető beosztású már igen - de ő meg miért tenné, hisz őt megfizetik :)
2020. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
23%

Én csináltam ilyet, magasabb pozícióba kerültem de a fizetésem maradt a régi. Pontosan tudtam, hogy már a régebbi pozícióiban is volt a cégnél aki többet keresett. Igaz nem hívnám zsarolásnak mert komolyan gondoltam. + Ezt a pénzt gyakorlatilag bárhol megkaptam volna ebben a pozícióban.

A közvetlen főnököm többször próbált emelést kérni nem ment vele semmire.

Hat mondtam, hogy most lett elég akkor holnaptól ennyit kérek vagy nem jövök be holnaptól. Nem adták meg.Nem mentem be másnap. Mondtam ennyiért nem dolgozok. (Volt jobb fizetésed munkahely kilátásban igaz ezt nem mondtam nekik.) Felmondást beadtam és táppénzre írattam magam. Hívtak, hogy megadják ha visszavonom a felmondásom. Pár hónaptól meg ott dolgoztam aztán végül mégis eljöttem, mert az emelt fizetés képest +100at kaptam, olyan helyen ahova utaznom sem kellett.

2020. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy kollégám, aki kijelentette, hogy nem megy át open officeba, amikor a cégvezetés átrendezte a részlegünket, ő megmondta, hogy ha nem maradhat a kis irodájaban, felmond. Mivel olyan szakértelme van a cégnél, ami nem pótolható egy új emberrel, nem piszkálták.
2020. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!