Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanátok a helyemben?...

Váltanátok a helyemben? Sokkal több pénz, kisebb biztonság.

Figyelt kérdés

Kb az egész idei évet új munkahely keresésével töltöttem, viszont a vírus jól betett, nem tudtam váltani. Most viszont végre adódott egy elég jó lehetőség. Ha felmondok, már mehetek is át. Viszont nagy örömömben több barátomnak elmondtam, és már túl sok a különböző vélemény. Ami miatt válatni akarok legfőképpen, a pénz. Németországban dolgozok, viszont nem mindegy, hogy 10.90 helyett 16 eurós órabért kapnék a másik helyen. Ami még mellette szól, hogy a saját autómat szinte nem is kellene használnom, mert van céges busz, ami ingyen bevisz és haza is hoz minden nap (35km).

A jelenlegi munkahelyemre is ennyit kell autóznom, viszont semmmi utiköltségtérítés nincs. Ami a régi helyem mellett szól, hogy ott tuti biztos helyem van, ha világválság jönne sem rugnának ki. Viszont agyon vagyok hajtva, és amikor emiatt egy hetet szeptemberben otthon maradtam táppénzen, elég nagy cirkuszt csináltak belőle. Több mint 4 éve vagyok a jelenlegi helyemen, a munkám és a felelősségem egyre több, de a pénz nem változik, idén pedig ki is jelentették, hogy senki nem kap sem emelést, sem nyári illetve karácsonyi pénzt. Nem érzem jól magam itt már sehogysem, az egyetlen ami +, hogy fix.

Az új helyen pedig, ha megint beüt a vírus, valószinüleg az elsők között küldenek el, mivel új vagyok.

Mit tennétek a helyemben?

Köszi

N26


2020. okt. 25. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok én is. Nem tudom mit tegyek, félek.

Viszont nálam a kollégák, és a főnök is azon vannak, hogy elmenjek magamtól. Ma már sírva fakadtam, hogy kiderült az egész csapat bent lesz az irodába, ugyanis a vírus miatt ketté vagyunk osztva. De legszívesebben menekülnék, ha nem félnék.

2020. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nálam ezen még nincsenek a kollégák, viszont úgy csinálnak, mintha egy igásló lennék. Fizikailag nagyon megterhelő, folyamatosan kötelező túlóra, és egyáltalán nem vagyok megfizetve. Ez egy ördögi kör. Az elején szerettem a munkám, biztos voltam benne, hogy idővel a teljesítményemmel arányosan nő majd a fizetésem is. Viszont nem így lett, nem is akarnak többet fizetni, így a motivációm is folyamatosan csökkent. Így mostanra semmi kedvem az egészhez. Alig tudok valamit félretenni a fizetésemből.

Ha számít, jelenleg könyvkötészetben dolgozom, ahová pedig tervezek menni, az autógyártás. Nem tudom mennyire tudja még a vírus újra befolyásolni az utóbbit.

2020. okt. 25. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha minden ennyire sz/r akkor menni kell. Csak a bérkülönbség közel duplája, a többi problémáról nem is beszélve.

Ha mégis kirúgnak az új helyről van tartalékod (mert nyilván van ebben a helyzetben), akkor ki tudod húzni, míg találsz újat.

2020. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!