Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Képesek vagytok együttműködni...

Képesek vagytok együttműködni olyan kollégával akit ki nem álltok?

Figyelt kérdés
Sőt, már gyűlölitek is.Amelett,hogy lajhár pofátlan is,kihúzza magát szereti a másét használni a sajátját meg sajnálja.Meg az elvégzett munkája se tökéletes,banális hibái vannak.
2020. nov. 2. 06:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen dolog, amiért ki nem állhatok valakit a munkahelyemen, ha nem lehet vele együttműködni. Pl. tipikusan összeférhetetlen emberek, akik minden szituációból azt akarják kihozni, hogy a másik nem tud valamit, elrontott valamit és rajtakapták. Az ilyenekkel szélmalomharc a napi munka, és hiába próbálnék vele együtt dolgozni, ahhoz két ember kell. Más tulajdonság, szempont alapján letojom, hogy ki ő, és nem fogom kedvelni vagy szeretni.
2020. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
2-es a lustasága,hogy szépen finoman megpróbál másokat megvezetgetni és elmarad kitérőket tesz ha a cégnek valamit elkell intézni ez mind felülírja a jó tulajdonságát, mert az ilyen embernek a lényege nem jó.Háborogtam a főnöknek emiatt az elmúlt héten néhányszor sőt megkérdeztem van-e rá esély, hogy olyan jó kolléganőt kapjak a kolléga helyett mint a kolléganő aki sajnos honoraris munkás így vele ritkán dolgozok, és érdekes azóta kevesebb mint fele idő alatt mindent megjár.Ne már a másik munkás dolgozzon még ő lébecel,meg ha ott is vam elhúzza a munkát csakhogy ne kelljen neki dolgozni.Az újabb húzása az hogy rosszullétet szimulál, de amilyen hazug nem hiszek neki.
2020. nov. 2. 15:17
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon nem, és pont egy ilyen kolléga miatt kértem át magam más részlegre, információkat tart vissza, az én munkámat használja, de nem ismeri el, hogy én is jól csinálok dolgokat, amit ő megcsinál, azt persze el kell ismerni. Én jeleztem a főnöknek, hogy így ez nem működik, ha nem akarnak velem együtt dolgozni, ezzel nem tudok mit kezdeni, én kiszállok, elég sok dolgot csináltam már eddig, úgyhogy nem esik nehezemre más munkát végezni.
2020. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Mellesleg pont ez a kollégám a pandémia kezdetén lelkesen bejárt dolgozni, ellenezte az otthoni munkát, most meg a porallergiám miatt is beszól, ha köhögök.
2020. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a kollégád kiégéssel küzd, és erre most még te is ráteszel egy lapáttal. Ne gondold, hogy a stressz nem betegít meg, simán legyengíti az immunrendszert, hogy olyan is lebetegedjen, akinek amúgy vasból van a szervezete. Én most kiégés miatt állást keresek, nagyon rossz a hangulat a munkahelyen, rossz a csapat, a szakmai fejlődést nem támogatja a cég, heti 4 óra van elvileg önképzésre, de gyakorlatilag mindig van fontosabb, képzésekre nem engednek el. Én elmúltam 35, sem energiám sem kedvem nincs munkaidőn kívül tanulni. Egy másik kollégám fiatalabb nálam, hasonló gondokkal küzd, ő még december közepéig van, de már nem jár be állandóan, őt is kikezdte a stressz.
2020. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
15-ös ez a kollégám már 8hónapja ilyen amióta idejött...kb.3honapot szinte semmit se csinált utána elkezdtem kinyitogatni a számat egyre jobban,mert már nagyon elegem volt-van...az olyan ember aki mindig új módszereket keres ha az egyik lelepleződik, hogy kibújjon a munka alól az nem jó ember,hanem egy csaló. Senki nem kötelezi, hogy dolgozzon itt ha nem tetszik neki de az ő viselkedése miatt kiégnek olyan munkások is akik szeretik ezt a munkát és tudnak is dolgozni.Érdekes módon ha a száját kell,hogy jártassa akkor nincs semmi gond de ha dolgozni kell és amióta dolgozni is kell neki nem érzi itt jól magát mert egy krónikus munkakerülő.
2020. nov. 2. 19:06
 17/21 anonim ***** válasza:

Akkor viszont próbáljátok elviselni, ha 8 hónapja van a cégnél, nem valószínű, hogy most kilép, én lassan 3 éve vagyok itt, ahonnan most lépni akarok, már nyáron erősen gondolkodtam a váltáson, de a pandémia miatt, meg egy hiteltörlesztésem is volt, túl kockázatosnak éreztem. A pandémia még egy darabig velünk lesz, a hitelemet kifizettem, most már merek lépni.

Egyébként az a vicc, hogy nekem is keresztbe tett egy viszonylag új kolléga, aki kb. egy éve van a cégnél. Eleinte még lehetett vele dolgozni, most már nem. Én megmondtam, hogy vegyenek fel mellé egy hasonló korú kollégát, köztünk van egy generációs szakadék is, ami nekem nem lenne emberileg probléma, de szakmailag gond, főleg, hogy a cégnél befagyasztották a képzéseket, szóval ha még lehetőség lenne egy szintre jönni, akkor még ezt is át lehetne hidalni, de így nem, és én vagyok a megalkuvóbb, csendben magát emésztő típus, ő meg a hangosabb.

Én lépek, nekem biztosan lesz más, ettől nem tartok.

2020. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kértem én is jó kolléganőt...ezzel a fajta emberrel egy ugyanilyen fajta tudna együttdolgozni de akkor ott minden lenne csak munka nem
2020. nov. 2. 19:55
 19/21 anonim ***** válasza:
Az már legyen a cég problémája. :-D Mint írtam, én állást keresek, lehet, hogy te is jobban tennéd, ha morgás helyett inkább lépnél. Én már interjúzgatok, magamon érzem, mennyire rossz hatása van a stressznek, nem akarok még jobban leamortizálódni. Közel 10 éve nem voltam táppénzen, most kénytelen voltam, mert nem vagyok jól.
2020. nov. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én itt szívesen maradnék de megfordult a fejemben a váltás a rossz munkarendszer miatt ahol az ilyen munkaerő jó. Amúgy a főnökkel jól megvagyok,de nem leszek hülye mwg igás ló.
2020. nov. 2. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!